Prvou zimnou posilou Miroslav Poliaček

Prvou zimnou posilou Miroslav Poliaček

13.12.2010 | Redakcia

201011-01 Futbalová Corgoň sa uložila k zimnému spánku a sníva svoj decembrový sen. Aj hráči a realizačné tímy majú väčšinou voľno. V tomto predsviatočnom období ale na zníženie pracovného tempa ani len nepomyslia funkcionári klubov. Naopak. Pre nich sa začína najhektickejšie obdobie v roku. V každom tábore sa kujú plány, ako vystužiť tím pred jarnou časťou sezóny. Výnimkou nie je ani FK Senica. Predstavitelia nášho klubu hlásia – prvou zimnou posilou je Miroslav Poliaček.

 

Ľavonohý hráč je na našich trávnikoch známou postavou. Corgoň ligu hral vo farbách bratislavského Slovana i Tatrana Prešov. Jeho tretím ligovým pôsobiskom bude od nového roka Senica. „Miro je ofenzívnym záložníkom. Sledovali sme ho už počas minulej sezóny. Po konzultácii so Stanislavom Grigom sme ho kontaktovali. Rokovania sme doviedli do úspešného konca. S Mirom sme sa dohodli na dvojročnej spolupráci,“ uviedol prezident klubu Viktor Blažek.

 

Futbalový osud prináša rôzne situácie. Podobne to bolo aj v prípade 27 ročného futbalistu. Pred polrokom mu v Prešove oznámili, že s ním v ďalšom období nepočítajú. Poliaček to v lete skúšal na skúške v Ruchu Chórzow. Ktovie, možno by jeho športová púť pokračovala u našich severných susedov, ale niektoré okolnosti boli proti. „Vedenie Tatrana by ma uvoľnilo iba v prípade, že by som sa vzdal významnej finančnej sumy. Bolo by to pre mňa veľmi nevýhodné. Rozhodol som sa ostať. Najskôr som bol vylúčený z kádra, ale po príchode Ladislava Pecka, s ktorým som sa spoznal už v Slovane, som sa opätovne zapojil do tréningov,“ vracia s ku komplikovanému obdobiu novinka v kádri Senice.

 

Skúsenému záložníkovi v tom čase plynuli posledné dni kontraktu s Prešovom. Rozrobených mal viacero prestupových destinácií, ale napokon dal prednosť Senici. „Keď mi zatelefonovali páni Blažek a Griga, Senica sa pre mňa stala prioritou. Páči sa mi spôsob, akým sa tam robí futbal. Navyše sa im darí aj výsledkovo, takže nemal som o čom rozmýšľať,“ naznačil sympatie k tímu zo Záhoria odchovanec Baníka Sebedražia.

 

„Do Senice sa veľmi teším. Zabojujem o to, aby som sa stal platným členom zostavy. Mužstvu chcem pomôcť získavať víťazstvá a čo najvyššie tabuľkové pozície,“ neskrýval na záver predvianočnej debaty veľké odhodlanie Miroslav Poliaček.

 

Vizitka:

Meno: Miroslav Poliaček

Narodený: 13. júla 1983

Výška / Hmotnosť: 183 cm / 79 kg

Doterajšie pôsobiská: Baník Sebedražie, Baník Prievidza, SK Hradec Králové, Slovan Bratislava, Tatran Prešov

 
Podobné články
Facebook
Twitter
Aktuálne na webe
Mládež v akcii: Výsledkový servis

Mládež v akcii: Výsledkový servis

28.9. | Redakce
V derby prehra dvojgólovým rozdielom

V derby prehra dvojgólovým rozdielom

26.9. | Redakce
Zápasový bulletin: FK Senica - FC Spartak Trnava

Zápasový bulletin: FK Senica - FC Spartak Trnava

26.9. | Redakce

Copyright © 2020 FK Senica & eSports.cz, s.r.o. • RSS kanál

Celý obsah stránok je chránený podľa autorského zákona a jeho kopírovanie bez výslovného súhlasu redakcie je zakázané.
Povolená je citácia častí materiálov tu uverejnených s uvedením zdroja fksenica.eu