Senický hrad dobytý po 11-tich mesiacoch. Biele dresy nám šťastie nepriniesli

Senický hrad dobytý po 11-tich mesiacoch. Biele dresy nám šťastie nepriniesli

13.04.2015 | Milan Ondruš, foto: Marián Bazala

Naposledy prehrala Senica na domácej pôde 10. mája minulého roku. Záhorácky hrad teda nik nedobyl bez jedného mesiaca presne rok. Aj naposledy a aj teraz sa o to postarala Žilina. V 25. kole Fortuna ligy zvíťazila v Senici 2:1.

Pred jedenástimi mesiacmi zvíťazili „šošoni“ na Záhorí 4:1. Odvtedy Senica hrala v najvyššej futbalovej súťaži na domácej pôde 13-krát. Až v štrnástom zápase našla premožiteľa a bola to opäť Žilina. „Nemyslím si, že by sme boli v zápase slabším mužstvom. Hralo sa hore-dole. Myslím, že ľudia mohli vidieť dobrý futbal z oboch strán. Remíza by mu ale asi svedčala viac,“ hovorí po stretnutí senický kapitán Tomáš Kóňa.

Seničanom nepriniesli šťastie ani biele dresy, ktoré mali na domácej pôde premiéru. Tradičné červeno-modré zostali na vešiaku. Tréner sa spolu s kabínou rozhodli pre zmenu, no na biely kolorit sa vyhovárať nebudú. „Súper dal dva góly, my len jeden. To rozhodlo o výsledku,“ hovoril po stretnutí kormidelník Senice Jozef Kostelník. Domáci futbalisti mali po stretnutí ťažké srdce aj na rozhodcov zápasu. Zdalo sa im, že tí prikláňajú hru na stranu ašpiranta na majstrovský titul. Najmä pri zákrokoch v pokutovom území boli jednostranní. „Narovinu poviem, že sa cítime byť trocha fackovacím panákom v lige. Nie sme ale plačkovia, nebudeme poukazovať, čo by sa malo a nemalo, to si musí každý usúdiť sám. Mali sme aj nejaké zdravotné problémy v kabíne, myslím, že sme sa s tým dokázali vysporiadať a prehrať sme si rozhodne nezaslúžili,“ hovorí Tomáš Kóňa. 

Do konca aktuálneho ročníka Fortuna ligy ostáva osem stretnutí. Hoci Senica doma Žiline podľahla a vedúca dvojica Trenčín - Žilina sa im vzdialila, má stále o čo hrať. Stále je reálna šanca zahrať si aj tento rok Európsku ligu. Ak to nepôjde cez Fortuna ligu, mohlo by to vyjsť cez Slovnaft Cup, kde sú Záhoráci už v semifinále. Do Európy však ide len jej víťaz, Senica tak musí zvládnuť ešte dva zápasy. Odvetný doma s DAC Dunajská Streda (21.4. o 17:30) a finále, ktoré je na programe 1.mája v Poprade. „O motiváciu máme postarané. Máme o čo hrať. Túžime po Európskej lige,“ hovorí kapitán Senice Tomáš Kóňa. 

 
Podobné články
Facebook
Twitter
Aktuálne na webe
Pod Dubňom päť gólov. O troch bodoch rozhodol kapitán Dias

Pod Dubňom päť gólov. O troch bodoch rozhodol kapitán Dias

20.10. | Igor Tabiš
V nedeľu pod Dubňom proti AS Trenčín

V nedeľu pod Dubňom proti AS Trenčín

18.10. | Igor Tabiš
Mládež v akcii: Víkendový program mládežníckych družstiev

Mládež v akcii: Víkendový program mládežníckych družstiev

18.10. | Igor Tabiš

Copyright © 2019 FK Senica & eSports.cz, s.r.o. • RSS kanál

Celý obsah stránok je chránený podľa autorského zákona a jeho kopírovanie bez výslovného súhlasu redakcie je zakázané.
Povolená je citácia častí materiálov tu uverejnených s uvedením zdroja fksenica.eu