FK Senica U15 bude bojovať v Prahe na Nike Cup-e

FK Senica U15 bude bojovať v Prahe na Nike Cup-e

09.04.2015 | Karol Marton, Milan Ondruš

Najbližší víkend (9. – 12. 4. 2015) sa senický tím U15 zúčastní na prestížnom medzinárodnom turnaji mládeže Nike Cup 2015. Turnaj sa odohrá na pražskom Strahove a zúčastnia sa ho výlučne tímy z Českej republiky a Slovenska. Víťaz česko-slovenského finále bude hájiť česť oboch krajín na európskom finále v Dánsku (7. – 11. 5. 2015). Posledným turnajom spadajúcim pod Nike Cup 2015 bude svetové finále, ktoré sa uskutoční v kolíske futbalu – v Anglicku, priamo na slávnom štadióne Old Trafford. Mladí senickí futbalisti majú teda o motiváciu postarané.

Súčasný tréner senickej “pätnástky“ Milan Suchý nám pred odchodom do Prahy poskytol krátky rozhovor: „Ideme v prvom rade vzorne reprezentovať náš klub. Budeme sa biť o najlepšie priečky. Chceme hrať pekný futbal,“ hovorí tréner, ktorý bude mať u našich západných susedov  k dispozícii kompletný káder. V základnej skupine si senický tím postupne zmeria sily s tromi súpermi: „Skupiny sa žrebujú približne o 7 večer. Nie sú nasadení a nenasadení súperi. Môžeme preto dostať hocikoho. Osobne by som si želal Slovan Bratislava, Baník Ostrava, 1.FC Slovácko a domácu Spartu Prahu,“ dodáva Suchý.

FK Senica zaznamenal na predchádzajúcich ročníkoch Nike Cup-u výrazné úspechy. V roku 2009 sa  U15 tím pod vedením trénera Igora Pszotu  stal celkovým víťazom slovenského turnaja, keď na ihrisku v Senci porazili vo finálovom dueli Ružomberok a mohol sa tešiť z účasti na európskom finálovom turnaji v belgickom Genku.

V roku 2013 bol systém turnaja rovnaký ako v súčasnosti. Mužstvo FK Senica zostalo tesne pred bránami finále, keď v semifinálovom dueli nešťastne podľahlo Ostrave až na pokutové kopy. Sklamanie si hráči čiastočne vykompenzovali výhrou v zápase o 3. miesto, v ktorom porazili AS Trenčín, taktiež na pokutové kopy. Naši chlapci sa tak tešili zo zisku bronzových medailí. 

 
Podobné články
Facebook
Twitter
Aktuálne na webe
Pod Dubňom päť gólov. O troch bodoch rozhodol kapitán Dias

Pod Dubňom päť gólov. O troch bodoch rozhodol kapitán Dias

20.10. | Igor Tabiš
V nedeľu pod Dubňom proti AS Trenčín

V nedeľu pod Dubňom proti AS Trenčín

18.10. | Igor Tabiš
Mládež v akcii: Víkendový program mládežníckych družstiev

Mládež v akcii: Víkendový program mládežníckych družstiev

18.10. | Igor Tabiš

Copyright © 2019 FK Senica & eSports.cz, s.r.o. • RSS kanál

Celý obsah stránok je chránený podľa autorského zákona a jeho kopírovanie bez výslovného súhlasu redakcie je zakázané.
Povolená je citácia častí materiálov tu uverejnených s uvedením zdroja fksenica.eu