Exžilinčan Majtán: Očakávam kvalitný duel

Exžilinčan Majtán: Očakávam kvalitný duel

09.04.2015 | Karol Marton, foto: Marián Bazala

Futbalisti FK Senica sa momentálne určite nemôžu sťažovať na nedostatočné zápasové vyťaženie. Po utorňajšej pohárovej prehre (1:0) v Dunajskej Strede musia čo najrýchlejšie preladiť na ligové povinnosti. Už v piatok o 19:00 budú na domácej pôde v atraktívnom dueli hostiť MŠK Žilina.

V prvom meraní síl v tejto sezóne sa v súboji Senice so Žilinou zrodila remíza 1:1, keď bod pre domácich zachraňoval v 86. minúte kanonier Jan Kalabiška. Bývalého Žilinčana Tomáša Majtána sme sa spýtali, aký zápas sa dá očakávať tentoraz: „Proti Žiline nás nečaká nič ľahké. Do zápasu ideme s cieľom získať tri body, na domácom ihrisku sme už dlho neprehrali (v tejto sezóne máme na domácej pôde štatistiku 7 výhier, 5 remíz a 0 prehier - pozn.red.), túto sériu chceme jednoznačne predĺžiť."

Aj  vzhľadom na nahustený program mužstva nie je zdravotný stav kádra zrovna ideálny: „Zregenerovať po zápase s Dunajskou Stredou sme bez problémov stihli, no našu kabínu napadla nejaká viróza tak, že tréner bude musieť improvizovať so zostavou,"  prezradil Tomáš nepríjemnú novinku z kabíny.

Pre 28-ročného rodáka z Bratislavy bude mať piatkový zápas špecifickú príchuť: „V Žiline som strávil štyri roky a môžem povedať, že išlo o najúspešnejšiu časť mojej kariéry. Získali sme dva tituly, podarilo sa nám postúpiť do hlavnej fázy Ligy Majstrov, úspešní sme boli aj v Slovenskom pohári. Vyhrali sme teda všetko, čo sa dalo. Nedávno som dostal na meniny správu od pána Antošíka, čo ma veľmi potešilo. V pravidelnom kontakte som s Jožkom Piačekom a Viktorom Pečovským."

Náš najbližší súper prežíva po nevydarenej predchádzajúcej sezóne, kedy tím prechádzal výraznou prestavbou, vydarený ročník a zdá sa, že sa s Trenčínom pobije o ligový titul. S akou taktikou pôjdu Záhoráci do duelu proti behavému a kombinačne vyspelému tímu? „Chceme sa držať svojej hry, ktorú predvádzame v jarnej časti sezóny. Žilina sa prezentuje kombinačnou hrou, no aj my máme vo svojom tíme hráčov, ktorí si to vedia prihrať. Našou výhodou je domáce prostredie, musíme však zlepšiť svoj výkon v porovnaní so zápasom v Dunajskej  Strede, kde bol veľmi ťažký terén, u nás v Senici je vo fantastickom stave, čo viac vyhovuje nášmu štýlu hry. Očakávam kvalitný duel a verím, že si ľudia prídu na svoje," uzatvára Majtán. 

 
Podobné články
Facebook
Twitter
Aktuálne na webe
V súboji proti ViOnu bezgólová remíza

V súboji proti ViOnu bezgólová remíza

4.7. | Redakce
V sobotu privítame doma Zlaté Moravce

V sobotu privítame doma Zlaté Moravce

3.7. | Redakce
Lukáš Kučera podpísal s klubom nový kontrakt

Lukáš Kučera podpísal s klubom nový kontrakt

2.7. | Redakce

Copyright © 2020 FK Senica & eSports.cz, s.r.o. • RSS kanál

Celý obsah stránok je chránený podľa autorského zákona a jeho kopírovanie bez výslovného súhlasu redakcie je zakázané.
Povolená je citácia častí materiálov tu uverejnených s uvedením zdroja fksenica.eu