Hlohovský: Prehrali sme, no o to viac sme namotivovaní na domácu odvetu

Hlohovský: Prehrali sme, no o to viac sme namotivovaní na domácu odvetu

08.04.2015 | Milan Ondruš, Karol Marton, foto: Marián Bazala

Po prvom semifinále Slovnaft Cupu majú Záhoráci jednogólové manko. Domáci DAC Dunajská Streda zvíťazil najtesnejšie 1:0. Pred odvetou, ktorá je na programe 21.apríla o 17:30 v Senici, je všetko otvorené.

Pre vysokú teplotu nemohol do zápasu nastúpiť  strelec hetriku z posledného ligového zápasu v Banskej Bystrici Jan Kalabiška. Jeho absencia bola v ofenzíve Záhorákov citeľná. „Museli sme improvizovať so zostavou. Honzo nemohol nastúpiť, lebo sa dnes ráno zobudil s horúčkou. Včera ešte normálne trénoval,“ hovoril po stretnutí kormidelník Senice Jozef Kostelník.

Jediný presný zásah domácich má na svedomí exseničan Peter Štepanovský. Najväčšiu príležitosť hostí mal naopak Filip Hlohovský. Jeho strelu ale v prvom polčase brankár Polaček vyboxoval. Prehra 0:1 je podľa senického „špílmachra“ prijateľná. „Naším zámerom bolo hrať svoju hru a pokúsiť sa zvíťaziť, mierne sklamanie tu teda je, ale prehra 0:1 nič neznamená. Doma máme silu na to, aby sme zvíťazili viac ako o jeden gól. Sme len v polčase a po dnešnej prehre ešte viac namotivovaní na domácu odvetu," hovorí Hlohovský.

Dunajská Streda nastúpila do zápasu s veľkým nasadením a vôľou zlomiť odpor súpera, Seničanom robili problémy najmä agresivita súpera a ťažký terén. „Vedeli sme, akým štýlom súper hrá, myslím, že sme sa mohli na to trochu lepšie pripraviť. Pod náš horší výkon sa podpísal aj terén, ktorý nám nedovolil rozvinúť kombinačnú hru, na to sa však nechcem vyhovárať.  Dunajská Streda sa so situáciou vyrovnala lepšie," dodáva Hlohovský.

V odvete, ktorá je na programe 21. apríla o 17:30 na štadióne FK Senica, chcú Záhoráci svojho súpera zdolať a druhýkrát v histórii klubu si tak zopakovať finále Slovenského pohára. Prvýkrát to bolo v máji 2012, kedy Senica podľahla v bardejovskom finále Žiline 2:3 po predĺžení. „Verím, že táto prehra nás správnym spôsobom vyhecuje a na domácej pôde budeme my diktovať tempo zápasu. Hrať vo finále je pre nás veľká motivácia, uvedomujeme si, že sme blízko od miestenky v pohárovej Európe. Radi by sme opäť štartovali v Európskej lige a dostať sa tam bude cez pohár jednoduchšie ako cez ligu," zakončil rozhovor Filip Hlohovský. 


 
Podobné články
Facebook
Twitter
Aktuálne na webe
Premiéra pri návrate za zvláštnych okolností

Premiéra pri návrate za zvláštnych okolností

30.5. | Redakce
Čisté konto ale aj cenné skúsenosti pre mladíkov

Čisté konto ale aj cenné skúsenosti pre mladíkov

30.5. | Redakce
Výhra najtesnejším rozdielom

Výhra najtesnejším rozdielom

29.5. | Redakce

Copyright © 2020 FK Senica & eSports.cz, s.r.o. • RSS kanál

Celý obsah stránok je chránený podľa autorského zákona a jeho kopírovanie bez výslovného súhlasu redakcie je zakázané.
Povolená je citácia častí materiálov tu uverejnených s uvedením zdroja fksenica.eu