Mladí Seničania na prestížnom európskom turnaji

Mladí Seničania na prestížnom európskom turnaji

13.12.2010 | Redakcia

201011-01 Výber dvanásťročných senických futbalistov je po víkende o mnohé bohatší. V rámci prestížneho mládežníckeho turnaja Lech Cup 2010 v Poľsku si nádeje zo Záhoria zmerali sily s absolútnou európskou špičkou. Po nesmelom vstupe do turnaja a vysokej prehre so Sláviou sa mladí Seničania predsa len zbavili prílišného rešpektu zo súperov zvučných mien a v ďalších zápasoch odohrali proti favoritom oveľa vyrovnanejšie partie. A hoci naši mladíci nezískali v Poznani ani bod, skúsenosti, ktoré nazbierali, sa im môžu čoskoro mnohonásobne vrátiť.

 

Po premiérovom zápase proti Slávii nastúpili Seničania proti jednému z favoritov turnaja. Proti Hamburgu to bola dlho vyrovnaná partia. V závere ale nemecký gigant využil dve štandardky a napokon vyhral. Po nemeckom súperovi sa proti jedinému slovenskému zástupcovi postavil ďalší európsky velikán. Už pred turnajom mnohí odborníci konštatovali, že práve Sporting Lisabon má v Poznani najlepšie družstvo. Práca Sportingu Lisabon s mládežou je povestná. Ricardo Quaresma, Luis Figo či Cristiano Ronaldo. Nielen títo fenomenálni borci prešli akadémiou slávneho portugalského klubu. Proti ich nasledovníkom nastúpili chlapci vedení dvojicou Dušan Manďák a Vladimír Skalba síce s rešpektom, ale najmä s veľkým odhodlaním. Hraví futbalisti z pyrenejského polostrova sa prezentovali technickým prejavom. Prakticky od začiatku stretnutia vyhrávali, ale na ich strane stála aj šťastena. V zlomových okamihoch duelu napálili Seničania dvakrát do žrde. A to, čo naši hráči namierili do konštrukcie brány, to sa portugalským mladíkom podarilo umiestniť do siete. Aj preto napokon vyhrali a postúpili až do finále podujatia.

 

Na úvod druhej fázy turnaja sa proti FK postavil ukrajinský kolos Dynamo Kyjev. Po dvoch góloch Šefčoviča a jednom zásahu Serdahelyho vyhrávali Slováci celkom senzačne 3:0. Napokon ale sľubný vývoj skóre neudržali a najslávnejšiemu tímu Ukrajiny tesne podľahli. Celý turnaj sprevádzala vynikajúca atmosféra v hľadisku. Naši mládenci si ju užili predovšetkým v zápase proti domácemu Lechu Poznaň. Takmer tisícka poľských kibicov, ako prezývajú fanúšikov u našich severných susedov, vytvorila nevídanú atmosféru. V takomto elektrizujúcom ovzduší by mali čo robiť aj podstatne starší futbalisti. Naša dvanástka sa všemožne pokúšala vyrovnať so silou súpera i s obrovskou náklonnosťou fans k domácim, ale napokon z toho bola iba prehra 0:2. V poslednom stretnutí turnaja nastúpili Seničania proti londýnskemu Fulhamu. Anglický tím vyhral 5:1.

 

Celkovým víťazom turnaja sa stala Hertha Berlín. Nemci zdolali vo finále Sporting 5:3. Hoci Slováci situáciu v tabuľke príliš nezamiešali, z Poľska si odviezli Cenu Fair Play. A pochopiteľne, množstvo novonadobudnutých skúseností. Naprázdno neodišli ani naši funkcionári. Absolvovali kontaktné rokovania so zástupcami väčšiny zúčastnených tímov. Najďalej sa pohli rozhovory s predstaviteľmi domáceho Lechu. Už v najbližšom období by sa mala rozbehnúť kooperácia na úrovni prípadnej výmeny hráčov. V mládeži i v seniorskej kategórii. Obe strany sa dohodli aj na možnosti vzájomných stáží trénerov. Nuž a v neposlednom rade, poľský tím prijal pozvanie na letný turnaj E-ON junior Cup, ktorý sa už po niekoľkýkrát uskutoční v areáli FK Senica.

 

Výsledkový servis:

Skupina A

Slávia Praha – FK Senica 5:0

FK Senica – HSV Hamburg 2:4 (Mášik, Šefčovič)

FK Senica – Sporting Lisabon 2:5 (Bohunický, Mášik)

 

Druhá fáza

FK Senica – Dynamo Kyjev 3:4 (Šefčovič 2, Serdahely)

FK Senica – Lech Poznaň 0:2

 

O konečné umiestnenie:

FC Fulham – FK Senica 5:1 (Perička)


Konečné poradie:

1. Hertha Berlín

2. Sporting Lisabon

3. HSV Hamburg

4. Poľský národný výber

5. Vitesse Arnhem

6. Borussia Mönchengladbach

7. Slavia Praha

8. Dynamo Kyjev

9. Tottenham Hotspur

10. Lech Poznan

11. FC Fulham

12. FK Senica

 

Zostava FK Senica: Fabián Kuník - Ivan Perička, Kristián Ravas, Martin Mášik, Juraj Serdahely, Branislav Bohunický, Ondřej Konečný, Filip Škandera, Dominik Smolinský, Teodor Šefčovič

 
Podobné články
Facebook
Twitter
Aktuálne na webe
Mládež v akcii: Výsledkový servis

Mládež v akcii: Výsledkový servis

28.9. | Redakce
V derby prehra dvojgólovým rozdielom

V derby prehra dvojgólovým rozdielom

26.9. | Redakce
Zápasový bulletin: FK Senica - FC Spartak Trnava

Zápasový bulletin: FK Senica - FC Spartak Trnava

26.9. | Redakce

Copyright © 2020 FK Senica & eSports.cz, s.r.o. • RSS kanál

Celý obsah stránok je chránený podľa autorského zákona a jeho kopírovanie bez výslovného súhlasu redakcie je zakázané.
Povolená je citácia častí materiálov tu uverejnených s uvedením zdroja fksenica.eu