Jozef Dolný nastúpi proti svojim bývalým spoluhráčom

Jozef Dolný nastúpi proti svojim bývalým spoluhráčom

04.04.2015 | Karol Marton

Špecifickú príchuť bude mať pre Jozefa Dolného najbližší ligový zápas v Banskej Bystrici. Práve tu strávil senický stredopoliar jesennú časť prebiehajúcej sezóny.

V zápase 2. kola medzi domácou Banskou Bystricou a Senicou sa zrodil výsledok 2:2, prvý banskobystrický gól strelil dnes už hráč FK Jozef Dolný. Pred sobotným duelom proti svojim bývalým spoluhráčom zahĺbil v pamäti a zaspomínal si na tento vzájomný duel: „Zápas sa mi vcelku vydaril, strelil som v ňom svoj premiérový ligový gól. Duel sa pre nás dobre nevyvíjal, ale silou vôle sme dokázali v domácom prostredí vybojovať aspoň bod."

V Banskej Bystrici budú chcieť Záhoráci získať stratené dva body z domáceho derby zápasu proti Myjave. „Pocitovo sa pripravujeme na zápas, mali sme viac času na tréning a doladenie niektorých vecí počas reprezentačnej prestávky, verím, že to v sobotu prenesieme na ihrisko. Bystrica je síce na poslednej priečke tabuľky, ale do zápasu dávajú maximum. Sám dobre viem, že situácia tam ľahká nie je. Kolektívny a obetavý výkon je ich hlavnou zbraňou," vyzdvihuje kvality súpera Dolný.

Okrem bojovného súpera sa hráči musia pripraviť aj na náročný terén: „Ihrisko tam bude určite v zlom stave. Stačilo, keď dva dni pršalo a všetko bolo pod vodou. Na Slovensku to nie je nič výnimočné, každoročne sa táto situácia opakuje, je však pravda, že tímy zo stredného Slovenska to majú v tomto smere podstatne ťažšie," hodnotí Dolný kvalitu trávnika na Štiavničkách.

Podobne ako Jan Kalabiška, tak aj Jozef Dolný potvrdil, že do zápasu pôjdu s víťaznými ambíciami: „Toto sa nikdy nemení, vždy chceme zvíťaziť, či už ide o Slovan, Žilinu alebo Banskú Bystricu."

22-ročný záložník je na Záhorí od januára a svoje pôsobenie v klube si len pochvaľuje: „Prostredie v Senici je vynikajúce, podmienky pre moje zlepšovanie priam ideálne, v kabíne som taktiež našiel výbornú partiu. Som teda absolútne spokojný. "

 
Podobné články
Facebook
Twitter
Aktuálne na webe
Pod Dubňom päť gólov. O troch bodoch rozhodol kapitán Dias

Pod Dubňom päť gólov. O troch bodoch rozhodol kapitán Dias

20.10. | Igor Tabiš
V nedeľu pod Dubňom proti AS Trenčín

V nedeľu pod Dubňom proti AS Trenčín

18.10. | Igor Tabiš
Mládež v akcii: Víkendový program mládežníckych družstiev

Mládež v akcii: Víkendový program mládežníckych družstiev

18.10. | Igor Tabiš

Copyright © 2019 FK Senica & eSports.cz, s.r.o. • RSS kanál

Celý obsah stránok je chránený podľa autorského zákona a jeho kopírovanie bez výslovného súhlasu redakcie je zakázané.
Povolená je citácia častí materiálov tu uverejnených s uvedením zdroja fksenica.eu