Kalabiška: Vyzerá to tak, že v sobotu nastúpim v zálohe

Kalabiška: Vyzerá to tak, že v sobotu nastúpim v zálohe

03.04.2015 | Karol Marton, foto: Marián Bazala

Po reprezentačnej prestávke pokračuje Fortuna liga svojím 24. kolom. Senickí futbalisti zavítajú na Štiavničky, kde to proti zachraňujúcej Dukle Banská Bystrica nebude rozhodne jednoduchý zápas. Svoje očakávania nám prezradil najlepší strelec mužstva Jan Kalabiška.

V prebiehajúcej sezóne sme sa s Duklou streli už dvakrát, v druhom kole sme v Banskej Bystrici nešťastne remizovali 2:2, keď ešte v 80. minúte sme viedli dvojgólovým vedením. Toto zaváhanie sme čiastočne napravili na domácej pôde v 13. kole. Dvoma gólmi Kalabišku a jedným Pirosku sme zvíťazili 3:2. „Jednoduchý zápas neočakávam ani teraz, no určite sa pokúsime získať plný počet bodov. Bystrica hrá o záchranu, svoju kožu lacno nepredajú, pripraviť sa musíme aj na terén, ktorý je v tomto období v Banskej Bystrici veľmi nekvalitný. Naposledy sme si tam nechali zobrať víťazstvo v posledných minútach, verím, že tentoraz to nepripustíme," netají víťazné ambície miláčik senických fanúšikov.

Český legionár zaskakoval v posledných zápasoch na poste ľavého obrancu: „Úprimne poviem, že by som radšej hral v zálohe, vyzerá to tak, že v sobotu tam aj nastúpim, keďže sa uzdravil Pavel Čermák. Z obrannej pozície som sa vždy dokázal dostať do gólovej šance, verím teda, že zo stredovej formácie budem ešte nebezpečnejší a obohatím svoju gólovú bilanciu," dodáva Kalabiška.  A v čom vidí aktuálne 10-gólový kanonier Záhorákov najväčší  rozdiel medzi pozíciou v obrane a zálohe? „Myslím si, že v zálohe je to viac náročnejšie na kondíciu, v obrane, aj keď ubránime útok súpera, nemusím v každom prípade podporiť ofenzívu," zamýšľa sa 28-ročný rodák z Mělníka.


Ligový priebeh cez posledný víkend prerušili reprezentačné zápasy, Slovensko si okrem kvalifikačného víťazstva nad Luxemburskom pripísalo aj cenný triumf v derby zápase proti Českej republike. „Fandil som samozrejme Čechom, zápas som nevidel celý, ale myslím, že šlo o vyrovnaný duel, nebyť Vaclíkovej chyby by to skončilo asi 0:0." V minulosti sa v senickej kabíne nachádzalo podstatne viac Čechov, ako to mu je dnes a pri podobných derby zápasoch sa zvykli uzatvárať stávky. „Najskôr sme sa rozprávali so spoluhráčmi, že by sme si zatipovali, ale nakoniec z toho zišlo. Pamätám časy, keď nás tu Čechov bolo okolo deväť, dnes sme tu len štyria, " zakončil predzápasový rozhovor najlepší strelec Fortuna ligy (spolu so Žilinčanom Jeličom, obaja nastrieľali 10 gólov, pozn. red.).

Duel FK Dukla Banská Bystrica – FK Senica sa odohrá v sobotu 4.4.2015 s výkopom o 14:30.


 
Podobné články
Facebook
Twitter
Aktuálne na webe
Pod Dubňom päť gólov. O troch bodoch rozhodol kapitán Dias

Pod Dubňom päť gólov. O troch bodoch rozhodol kapitán Dias

20.10. | Igor Tabiš
V nedeľu pod Dubňom proti AS Trenčín

V nedeľu pod Dubňom proti AS Trenčín

18.10. | Igor Tabiš
Mládež v akcii: Víkendový program mládežníckych družstiev

Mládež v akcii: Víkendový program mládežníckych družstiev

18.10. | Igor Tabiš

Copyright © 2019 FK Senica & eSports.cz, s.r.o. • RSS kanál

Celý obsah stránok je chránený podľa autorského zákona a jeho kopírovanie bez výslovného súhlasu redakcie je zakázané.
Povolená je citácia častí materiálov tu uverejnených s uvedením zdroja fksenica.eu