Jakub Kosorin: Dva body sme stratili

Jakub Kosorin: Dva body sme stratili

22.03.2015 | Milan Ondruš

Záhorácko-kopaničiarske derby tentoraz víťaza nenašlo. Po bezgólovom polčase otváral skóre stretnutia v 59.min myjavský Kuzma, na konečných 1:1 vyrovnával v 76.min Jakub Kosorin, ktorému sa proti regionálnemu rivalovi strelecky darí. „Až na červenú kartu v jednom derby sa mi hrá proti Myjave dobre. Pi jednom víťazstve 3:1 som proti Myjave debutoval. Gól som dal teraz a aj v poslednom domácom zápase,“ hovorí Jakub Kosorin.

Mladý senický útočník vtedy v prvom kole Fortuna ligy 2014/2015 rozhodol o víťazstve Záhorákov, keď v júli minulého roku jediným gólom prekonal myjavského brankára Solničku. Tentoraz musel Kosorin ratovať aspoň bod, a to aj napriek tomu, že Senica bola v zápase lepšia. „Pre nás je to rozhodne strata dvoch bodov. Myslím si, že sme boli v zápase lepším tímom, futbalovejším. Myjava mala nejaké šance, no tie vyplynuli z toho, že sme hrali ofenzívne,“ hovorí po stretnutí senický Jakub Kosorin.

Senica si vypracovala v derby viacero gólových príležitostí, až tá Kosorinova v 76.min sa ujala, a to až na dvakrát. „Lopta od Jana Kalabišku prešla cez celú šestnástku. Hlavičku ešte brankár zneškodnil, no na druhýkrát už lopta prešla do siete,“ opisuje gólový okamih šťastný strelec.

Po tomto góle Senica bolo cítiť, že Senica chce všetky body. „Gól je vždy motivácia ďalej. Snažili sme sa zvíťaziť aj kvôli fanúšikom,“ dodáva Kosorín. Víťazný  gól však už neprišiel, a tak si Senica s Myjavou body podelili. „My sme dva body stratili,“ zopakoval ešte raz senický útočník, ktorý sa gólovo presadil aj v pohárovom zápase v Trnave.

 
Podobné články
Facebook
Twitter
Aktuálne na webe
Organizačné pokyny pre divákov pred zápasom s Michalovcami

Organizačné pokyny pre divákov pred zápasom s Michalovcami

13.10. | FK Senica
Prehra so Sereďou gólom v nadstavenom čase

Prehra so Sereďou gólom v nadstavenom čase

4.10. | TASR, foto: Braňo Španka
Šimon Šumbera: Verím, že zajtra uspejeme

Šimon Šumbera: Verím, že zajtra uspejeme

1.10. | FK Senica, foto: Braňo Španka
2

Copyright © 2021 FK Senica & eSports.cz, s.r.o. • RSS kanál

Celý obsah stránok je chránený podĺa autorského zákona a jeho kopírovanie bez výslovného súhlasu redakcie je zakázané.
Povolená je citácia častí materiálov tu uverejnených s uvedením zdroja fksenica.eu