Petr Bolek sa vracia do Senice

Petr Bolek sa vracia do Senice

31.08.2011 | Redakcia

maj 01

 

Odchovanec Baníka Ostrava vycestoval do kolísky futbalu s veľkou šancou spojiť svoju budúcnosť so severoanglickým gigantom. Futbalový osud však býva vrtkavý. „Alan Pardew sa zaujímal o kvalitného brankára. Jeho prvou voľbou bol Rob Elliot. Dôverne ho poznal zo vzájomnej spolupráce v Charltone. Athletic ale za svojho brankára žiadal privysokú cenu. Pardew preto preorientoval záujem na Petra. Charlton však na poslednú chvíľu prehodnotil svoj postoj a cenovú požiadavku za Elliota znížil. Manažér Newcastlu sa preto rozhodol pre gólmana, ktorého z bývalej spolupráce dôverne poznal,“ opísal vývoj udalostí Dušan Vrťo.

 

Brankár slovenského vicemajstra absolvoval so „Strakami“ niekoľko tréningových jednotiek. „Tréner brankárov Andy Woodman i manažér Alan Pardew boli s Petrom veľmi spokojní. Počas niekoľkých tréningov na nich urobil veľký dojem. Keď sa uzavrel Elliotov transfer, pozval si nás šéf Newcastlu do kancelárie. Petrovi vysvetlil situáciu, že uprednostnil futbalistu, ktorého z minulosti dobre pozná. Na opačnej strane vyjadril nášmu brankárovi veľkú podporu a uznanie,“ opísal športový riaditeľ FK Senica rozhovor s manažérom United.

 

Petr Bolek patrí medzi ozdoby Corgoň ligy. Vďaka výnimočným výkonom sa jeho meno dostalo do notesov skautov mnohých európskych klubov. Senický klub čelil počas aktuálneho prestupového obdobia nejednej atraktívnej ponuke. Okrem Newcastlu prejavili záujem viaceré kluby z anglickej Championship resp. League One ako aj z ruskej najvyššej súťaže. Ak bude senická opora naďalej pokračovať v skvelých výkonoch, v nasledujúcom prestupovom okne sa môžme tešiť na ďalšie interesantné ponuky.

 
Podobné články
Facebook
Twitter
Aktuálne na webe
Z Trnavy prichádza na hosťovanie Filip Dangubič

Z Trnavy prichádza na hosťovanie Filip Dangubič

21.2. | Igor Tabiš
Mládež v akcii: U12 a U10 s ďalšími futbalovými skúsenosťami

Mládež v akcii: U12 a U10 s ďalšími futbalovými skúsenosťami

18.2. | Igor Tabiš
Trenčínu sme podľahli rozdielom triedy

Trenčínu sme podľahli rozdielom triedy

16.2. | Igor Tabiš

Copyright © 2019 FK Senica & eSports.cz, s.r.o. • RSS kanál

Celý obsah stránok je chránený podľa autorského zákona a jeho kopírovanie bez výslovného súhlasu redakcie je zakázané.
Povolená je citácia častí materiálov tu uverejnených s uvedením zdroja fksenica.eu