Kalabiška zaokrúhlil gólovú porciu na číslo 10

Kalabiška zaokrúhlil gólovú porciu na číslo 10

16.03.2015 | Milan Ondruš, foto: Marián Bazala, video: huste.tv

Najlepší senický strelec Jan Kalabiška strelil v dueli 22. kola na pôde Podbrezovej 10.gól v sezóne. Dvadsať minút pred koncom znižoval hlavou na 1:2. Záhorákom sa však už obrat nepodaril, v Brezne prehrali tesne, rovnako ako v Ružomberku, 1:2.

„Mali sme určite chytiť lepšie začiatok. Prehrávali sme 2:0, domáci to potom zabetónovali a nepustili nás do vápna. Na ťažkom teréne sme sa veľmi nevedeli presadiť,“ hovorí po zápase strelec desiateho gólu v sezóne Jan Kalabiška. V 72.min si nabehol na prvú žrď a hlavou znížil na rozdiel gólu. "Gól by bol lepší, ak by bol víťazný. Takto je to len malá náplasť. Teší ma, že som sa konečne, dúfam, že gólov bude pribúdať nielen na mojej adrese, ale aj na konte celého mužstva,“ dodáva Kalabiška.

Senický futbalista s číslom 19 sa často hlavou nepresádza, v tejto sezóne je to pre Kalabišku druhá trefa hornou časťou tela. „Prvý som dával doma so Žilinou,“ prezrádza Kalabiška, ktorý si nabehol na center po zahratí rohového kopu nakrátko. "Signál to nebol. Bolo to skôr spontánne. Vracal som sa do určeného postavenia, ktoré máme pri rohoch, v tom som si všimol, že chalani rozohrali roh nakrátko. Rozbehol som sa na prednú žrď, lopta mi sadla presne do kroku,“ opisuje svoj 10-ty gól v sezóne Kalabiška.

Senický ofenzívny stredopoliar momentálne zaskakuje na pozícii krajného obrancu. Nedostáva sa preto do toľkých ofenzívnych výpadov, ako by sám chcel. „Hrám tam, kde ma mužstvo potrebuje. Dúfam, že akonáhle sa nám nejakí hráči uzdravia, vrátim sa späť do zálohy, v ktorej sa cítim najlepšie,“ hovorí Kalabiška, ktorý priznáva, že jedným očkom sa po zápase v Brezne pozrel na tabuľku strelcov Fortuna ligy.  „S Jeličom máme obaja po desať gólov. Pred tým som sa na to veľmi nepozeral,“ dodáva Kalabiška.


 
Podobné články
Facebook
Twitter
Aktuálne na webe
V súboji proti ViOnu bezgólová remíza

V súboji proti ViOnu bezgólová remíza

4.7. | Redakce
V sobotu privítame doma Zlaté Moravce

V sobotu privítame doma Zlaté Moravce

3.7. | Redakce
Lukáš Kučera podpísal s klubom nový kontrakt

Lukáš Kučera podpísal s klubom nový kontrakt

2.7. | Redakce

Copyright © 2020 FK Senica & eSports.cz, s.r.o. • RSS kanál

Celý obsah stránok je chránený podľa autorského zákona a jeho kopírovanie bez výslovného súhlasu redakcie je zakázané.
Povolená je citácia častí materiálov tu uverejnených s uvedením zdroja fksenica.eu