Bude to boj, hovorí pred sobotným zápasom senický Makélélé

Bude to boj, hovorí pred sobotným zápasom senický Makélélé

13.03.2015 | Milan Ondruš

Celý život hrá defenzívneho záložníka a na tomto poste sa cíti ako ryba vo vode. „Občas som len zaskakoval na poste stopéra, ale to bolo zriedkavo,“ hovorí senický stredopoliar Luboš Hušek, ktorý by nemal chýbať v zápase 22.kola Fortuna ligy na pôde Podbrezovej.

Lubošovi Huškovi nik v kabíne inak nepovie ako „Hasan“. S touto prezývkou skúsený stredopoliar na Záhorie už prišiel. Patrí medzi futbalistov, ktorých na ihrisku nie je až tak vidieť, no každý zápas odvedie kvantum „čiernej“ práce. „Je to možno menej vidieť, no i takých hráčov treba,“ usmieva sa Hušek.V podobnej úlohe si pamätáme i jedného z najlepších "čiernych robotníkov" na svete Claude Makélélé. 

Aj v poslednom dueli s Košicami patril medzi najaktívnejších futbalistov. Absolvoval množstvo súbojov, veľa lôpt vybojoval, dokázal hru upokojiť a presne prihrať. V štatistikách presných prihrávok bol z percentuálneho hľadiska z celej ligy 2.najlepší. Za zápas prihrával 60x, z toho až 54 presne, čo je presne 90%. „Zaznamenal som to, samozrejme, ma tešia takéto čísla. No futbal sa hrá na góly a v prvom rade som rád, že sme vyhrali a že sme predviedli i solídny výkon, ktorý sa mohol ľuďom páčiť,“ hovorí 31-ročný skúsený futbalista.

V ďalšom zápase v Podbrezovej si senická kabína želá nadviazať výkonnostne na dobrý duel s Košicami. „Chceme bodovať, podobne ako v iných zápasoch. Vieme, že to bude bojovný zápas. Bude sa hrať v Brezne, no nedokážem povedať, či to je pre nás výhoda,“ myslí si bývalý futbalista Liberca, Sparty Praha či Jablonca.

Stále visí otáznik nad nastúpením dvojice zranených futbalistov Róberta Pillára a Jozefa Dolného. V prípade že Róbert Pillár už naskočí do zápasu, improvizovaný stopér Tomáš Kóňa by sa mohol presunúť do stredu zálohy. „Bolo by to výborné mať Tomáša opäť po boku. Uvidíme však, ako sa situácia vyvinie a kto a kde bude hrať,“ zamýšľa sa Hušek.

Zápas ŽP Šport Podbrezová – FK Senica je na programe v sobotu 14.marca o 14:30 hod. na štadióne v Brezne a na zápas cestuje aj skupinka našich fanúšikov Železnej únie.

 
Podobné články
Facebook
Twitter
Aktuálne na webe
V súboji proti ViOnu bezgólová remíza

V súboji proti ViOnu bezgólová remíza

4.7. | Redakce
V sobotu privítame doma Zlaté Moravce

V sobotu privítame doma Zlaté Moravce

3.7. | Redakce
Lukáš Kučera podpísal s klubom nový kontrakt

Lukáš Kučera podpísal s klubom nový kontrakt

2.7. | Redakce

Copyright © 2020 FK Senica & eSports.cz, s.r.o. • RSS kanál

Celý obsah stránok je chránený podľa autorského zákona a jeho kopírovanie bez výslovného súhlasu redakcie je zakázané.
Povolená je citácia častí materiálov tu uverejnených s uvedením zdroja fksenica.eu