Výmena bratov Kosorinovcov. Mladého nahradil ešte mladší

Výmena bratov Kosorinovcov. Mladého nahradil ešte mladší

10.03.2015 | Milan Ondruš

V 75.min piatkového duelu proti Košiciam sa senický ofenzívny stredopoliar Jakub Kosorin zranil a musel nútene striedať. Na ihrisku ho vystriedal jeho mladší, len 17-ročný, brat Matej.

Matejovi sa ušiel okamžitý potlesk, hoci bol na ihrisku len pár sekúnd. „Priznávam, že spočiatku som bol trocha nervózny, mal som ťažké nohy, potom to opadlo a už som sa cítil dobre,“ opisuje svoje prvé momenty na ligovom trávniku Matej Kosorin. Na plochu ho tréner Kostelník poslal za stavu 3:1 s bojovnými pokynmi. Matej dal to svojej prvej ligovej pätnásťminútovky všetko. Jazdil, bojoval...

„Je to trocha iný futbal ako mládežnícky. Keď máte loptu, máte minimum času na rozohrávku. Tvrdšie sú i súboje,“ dodáva 17-ročný Matej, ktorého premiéru v seniorskom drese umocnil i fakt, že u postrannej čiary sa míňal s jeho starším bratom Jakubom. „Pravdupovediac, oveľa radšej by som bol, ak by som si s bratom zahral, ale aj to snáď príde. Určite áno.“

Hlavný kormidelník Senice Jozef Kostelník Mateja po zápase pochválil. "Myslím, že si zastal svoj post dobre. Snažil sa, bol aktívny. Z Mateja môže byť dobrý futbalista, ak bude na sebe makať. Proporcie i predpoklady na to má," hovoril kormidelník Záhorákov na pozápasovej tlačovke.


Vlastní odchovanci – budúcnosť FK Senica

Nie je tajomstvom, že Senica chce v budúcnosti stavať na vlastných odchovancoch. Mnohí si možno povedia, odvážna vízia. Vedenie i majiteľ klubu má však v tom jasno. Už teraz sú vidieť kroky k napĺňaniu týchto cieľov. Do zápasu 21. kola Fortuna ligy naskočilo až 7 futbalistov z vlastnej liahne. Premiéru v drese Senice v najvyššej futbalovej súťaži si pritom neodkrútil len Matej Kosorín, ale aj obranca Martin Privrel, ktorý si pripísal plný počet minút a post pravého obrancu si zastal výborne. Na lavičke pritom boli k dispozícii ďalší futbalisti z vlastnej akadémie. „Mládež je v FK Senica prioritou. Naši mladí futbalisti majú v klube vytvorené profesionálne podmienky. Máme výborné podmienky na trénovanie, v súčasnosti až 25 mládežníckych reprezentantov, ktorí by mali tvoriť v budúcnosti kostru A-tímu. Po celom Slovensku máme vytvorený systém scoutingu. To, že dostáva postupne viac a viac našich mladíkov príležitosť v A-tíme, je logickým vyústením trpezlivej a poctivej práce,“ hovorí športový riaditeľ FK Senica Dušan Vrťo.

 
Podobné články
Facebook
Twitter
Aktuálne na webe
V súboji proti ViOnu bezgólová remíza

V súboji proti ViOnu bezgólová remíza

4.7. | Redakce
V sobotu privítame doma Zlaté Moravce

V sobotu privítame doma Zlaté Moravce

3.7. | Redakce
Lukáš Kučera podpísal s klubom nový kontrakt

Lukáš Kučera podpísal s klubom nový kontrakt

2.7. | Redakce

Copyright © 2020 FK Senica & eSports.cz, s.r.o. • RSS kanál

Celý obsah stránok je chránený podľa autorského zákona a jeho kopírovanie bez výslovného súhlasu redakcie je zakázané.
Povolená je citácia častí materiálov tu uverejnených s uvedením zdroja fksenica.eu