Stopér ako víno. Tomáš Kóňa si zápas užíval

Stopér ako víno. Tomáš Kóňa si zápas užíval

09.03.2015 | Milan Ondruš

Zápas Senice s Košicami (3:1) priniesol zaujímavý futbal, ktorý by si rozhodne zaslúžil väčšiu divácku kulisu. V drese Záhorákov sme videli niekoľko výborných výkonov. Jedným z najlepších na trávniku bol bezpochyby i kapitán Záhorákov Tomáš Kóňa, ktorý nastúpil na netradičnom stopérskom poste.

„Myslím, že to bol dobrý, útočný futbal s množstvami šancí na oboch stranách. Plusom je, že Košice k nám neprišli brániť, naopak snažili sa hrať smerom dopredu. Sme radi, že sme zápas dotiahli do víťazného konca. Trocha ma len mrzí slabšia divácka kulisa. Verím, že v ďalšom zápase to bude lepšie,“ hovorí staronový kapitán Senice Tomáš Kóňa, ktorý už druhýkrát na jar nastúpil v stopérskej dvojici po boku Petra Pavlíka. V Ružomberku striedal v 20.min, keď nahradil na trávniku zraneného Róberta Pillára, na domácej pôde proti Košiciam už hral od prvej minúty a zápas si, veru, užíval. Chvíľami to vyzeralo, že Kongovi sa viac páči na stopérskom poste ako v strede poľa.

„Ani neviem, kde sa mi viac páči. Na každom poste je to iné. Vzadu mám viac priestoru, v strede ihriska absolvujem viac súbojov a nemám toľko času na rozohrávku. Je pravda, že mi futbal chutil, ale myslím, že chutil viacerým. Som rád, že sme náš výkon pretavili i do výsledku a zvíťazili sme o dva góly,“ hovorí senický líder na trávniku.

Tomáš Kóňa mal počas zimnej prípravy problémy s kolenom. Nezasiahol ani do jedného z 11-tich prípravných stretnutí, v prvom jarnom kole v Ružomberku musel už po 20-tich minútach na pľac a v domácej premiére proti Košiciam si už pripísal plnú zápasovú minutáž. „Som celkom prekvapený, ako to koleno reaguje. V Ružomberku bol ťažký terén, som čakal, že to bude bolieť a nič. Takisto teraz po zápase je to takisto dobré. Koleno poslúcha. Teším sa, že môžem pomôcť mužstvu,“ dodáva Kóňa.

 
Podobné články
Facebook
Twitter
Aktuálne na webe
V súboji proti ViOnu bezgólová remíza

V súboji proti ViOnu bezgólová remíza

4.7. | Redakce
V sobotu privítame doma Zlaté Moravce

V sobotu privítame doma Zlaté Moravce

3.7. | Redakce
Lukáš Kučera podpísal s klubom nový kontrakt

Lukáš Kučera podpísal s klubom nový kontrakt

2.7. | Redakce

Copyright © 2020 FK Senica & eSports.cz, s.r.o. • RSS kanál

Celý obsah stránok je chránený podľa autorského zákona a jeho kopírovanie bez výslovného súhlasu redakcie je zakázané.
Povolená je citácia častí materiálov tu uverejnených s uvedením zdroja fksenica.eu