Stanislav Griga hodnotí jeseň (2. časť)

Stanislav Griga hodnotí jeseň (2. časť)

07.12.2010 | Redakcia

201011-01V druhej kapitole hodnotenia jesennej časti senického účinkovania v Corgoň lige sa Stanislav Griga zamýšľa aj nad domácimi stratami, streleckej aktivite dvojice českých útočníkov či programe zaraďovania dorastencov do tréningového procesu A-čka.

 

Neúspešná séria troch domácich zápasov (Zlaté Moravce, Trnava, Prešov)

Na každé mužstvo doľahne počas sezóny takéto obdobie. Týka sa to aj gigantov, akými sú Real Madrid, Bayern Mníchov, Schalke 04. Výkyvom sa nevyhli ani Sparta Praha, Žilina či Slovan. Prečo by to malo obísť Senicu? Nemyslím si ale, že by naše domáce neúspechy boli dôsledkom poklesu formy. Boli to väčšinou hlúpe straty v záveroch stretnutí. O to viac nás to mrzí. Na opačnej strane musím mužstvo pochváliť, že sa z toho dokázalo dostať. Po troch domácich nezdaroch sa mužstvo nezložilo. Vyhralo v Dubnici, zdolalo Žilinu a odohralo výborný duel so Slovanom. A to napriek tomu, že aj v médiách sa po domácej sérii začali objavovať názory, že Senici dochádza dych. Mužstvo ukázalo svoj charakter. V náročných dueloch v posledných kolách nazbieralo slušný počet bodov.

 

Nevyrovnané polčasy

Ktoré mužstvo na svete podáva vyrovnané výkony v oboch polčasoch? Ak by sme mávali horšie druhé polčasy, vyznelo by to tak, že máme slabú kondíciu. Ak by sme boli horším tímom v prvých polčasoch, nahrávalo by to názorom, že sa nedokážeme koncentrovať na zápas. My sme to mali vyrovnané.  Nemáme také mužstvo, ktoré by dokázalo hrať celých deväťdesiat minút rovnako dobre. My sme Senica. Máme kvalitu, akú máme. Je preto logické, že v tíme bola nevyrovnanosť výkonov.

 

Diviš a Smetana – prvýkrát v kariére so siedmymi gólmi v sezóne

Chlapci ožili. Obaja sú dobrými futbalistami. Dostali dôveru. Najmä Jardo Diviš bol už od úvodných kôl našim najnebezpečnejším hráčom. U Ondra boli výkonnostné výkyvy výraznejšie. Nevyhol sa kolísavým výkonom. Záver jesene ho však zastihol vo veľmi dobrej forme. Zápas na Pasienkoch proti Slovanu bol jeho najlepším duelom odkedy je v Senici. Nárast formy je u oboch hráčoch predovšetkým otázkou prejavenej dôvery a toho, že im sedel herný štýl, ktorý sme tu preferovali.  V ich prípade by sa dalo hovoriť o obojstrannej spokojnosti. Oni sú potešení tým, že mužstvo im verí a že sú pre neho dôležitými, mužstvo je zasa rado, že má dvoch kvalitných strelcov a že to nie je iba o jednom zakončovateľovi.

 

Dorastenci v príprave (počas jesene trénovali s A-čkom Miroslav Sedlák a Ivan Hladík)

Zimnú prípravu by sme chceli začať s ďalšími troma dorastencami. Na základe toho, ako sa osvedčia uvidíme, či v kádri ostanú aj po príprave. Našich mladých hráčov veľmi dôsledne pozorujeme. Záleží v prvom rade na nich. Každý má šancu dostať sa do A-čka. Presadiť sa z dorasteneckej ligy priamo do prvého mužstva je však veľmi náročné. Podarí sa to iba tým najlepším. Takýmto futbalistom je Pillár. Vlani hrával ešte v dorasteneckej lige a na jeseň už patril medzi stabilných členov corgoňligového mužstva. Chceme ísť aj touto cestou, aj keď vieme, že spoliehať sa dlhodobo iba na dorastencov sa nedá. Mužstvo musí byť dobre vyvážené.

 

Voľný december...

Na necelé dva týždne sa chystám do Indie. Potom cestujem za rodinou na návštevu na ostrov Tenerife. Celý mesiac budem mimo, rozcestovaný. Na zmenu prostredia sa celkom teším. Prídem na nové myšlienky, aby som sa potom mohol s novou energiou vrhnúť do novoročnej tvrdej práce.

 
Podobné články
Facebook
Twitter
Aktuálne na webe
Mládež v akcii: Výsledkový servis

Mládež v akcii: Výsledkový servis

28.9. | Redakce
V derby prehra dvojgólovým rozdielom

V derby prehra dvojgólovým rozdielom

26.9. | Redakce
Zápasový bulletin: FK Senica - FC Spartak Trnava

Zápasový bulletin: FK Senica - FC Spartak Trnava

26.9. | Redakce

Copyright © 2020 FK Senica & eSports.cz, s.r.o. • RSS kanál

Celý obsah stránok je chránený podľa autorského zákona a jeho kopírovanie bez výslovného súhlasu redakcie je zakázané.
Povolená je citácia častí materiálov tu uverejnených s uvedením zdroja fksenica.eu