Jar na domácej pôde odštartuje súboj s Košicami

Jar na domácej pôde odštartuje súboj s Košicami

05.03.2015 | Milan Ondruš

Záhoráci neskrývali sklamanie po prvom jarnom stretnutí v Ružomberku. Veď ešte deväť minút do konca viedli 1:0 a nakoniec prehrali 1:2. Škoda. Príležitosť na výsledkový reparát budú mať Seničania už v piatok v úvodnom jarnom dueli na domácej pôde s MFK Košice (6.3. o 19:00).

Košice vymenili trénera, káder ostal pokope

Východniari v prvom jarnom dueli remizovali na pôde Podbrezovej 1:1 a ich ambíciou pred jarnou časťou je plávať v pokojných vodách Fortuna ligy. Káder Košičanov zostal takmer bez zmeny. Odišiel prakticky len Karim Diaby a Dávid Škutka, ktorý však pred tým hosťoval v Slavii Praha. Košice vedie na jar už nový tréner Marek Fabuľa, ktorý prebral mužstvo na začiatku januára. Dlho sa špekulovalo aj o odchode skúseného brankára Darka Tofiloskeho, ten nakoniec zostáva v Košiciach. „Košice vždy boli nepríjemným súperom. Majú silné mužstvo. My však chceme na domácej pôde zvíťaziť,“ hovorí pred piatkovým stretnutím nová tvár v FK Senica a zatiaľ jediný jarný strelec Jozef Dolný. Košice sú po 20-tom kole na 7. priečke tabuľky a majú na konte 23 bodov, presne o 7 menej ako Senica. 

Vzájomná bilancia lepšia pre Senicu

V najvyššej futbalovej súťaži sa od roku 2009 obe mužstvá stretli 16 krát. Vzájomná bilancia vyznieva mierne lepšie pre Senicu. Záhoráci dokázali východniarov zdolať 6-krát, obe mužstvá si takisto 6-krát body podelili a 4-krát sa z víťazstva tešili Košice. Posledný vzájomný duel sa skončil bezgólovou remízou 0:0 v Košiciach.

16.9.2014: MFK Košice – FK Senica 0:0

26.4.2014: FK Senica – MFK Košice 3:2, góly: Cristovam, Kalabiška, Piroska – Pačinda, Šinglár

9.11.2013: MFK Košice – FK Senica 3:1, góly: Viazanko 2, Duda - Diarrassouba

17.8.2013: FK Senica – MFK Košice 1:0, gól: Kalabiška

6.4.2013: FK Senica – MFK Košice 0:0

Cieľ pred Košicami: 3 body

Seničania chcú v piatkovom zápase s Košicami všetky tri body. Kabína si však uvedomuje, že to nebude ľahké. Košice majú húževnatý, konsolidovaný káder. Podporou pre Záhorákov by mal byť domáci fanklub Železná únia, ktorý v početnom množstve vycestoval aj do Ružomberka. Záhoráci sú po 20.kole na tretej priečke. Zospodu sa na nich tlačia mužstvá ako Spartak Trnava či Slovan Bratislava. Držme preto Senici palce v náročnom boji o prvé jarné tri body. „Ťažko hovoriť zatiaľ o nejakých cieľoch, veľmi radi by sme však boli, ak by sme si zahrali v Senici opäť Európsku ligu,“ hovorí Jan Kalabiška, ktorý pri zranení Pavla Čermáka alternuje na ľavej strane obrany.

SENICA DO TEHO!

 
Podobné články
Facebook
Twitter
Aktuálne na webe
V súboji proti ViOnu bezgólová remíza

V súboji proti ViOnu bezgólová remíza

4.7. | Redakce
V sobotu privítame doma Zlaté Moravce

V sobotu privítame doma Zlaté Moravce

3.7. | Redakce
Lukáš Kučera podpísal s klubom nový kontrakt

Lukáš Kučera podpísal s klubom nový kontrakt

2.7. | Redakce

Copyright © 2020 FK Senica & eSports.cz, s.r.o. • RSS kanál

Celý obsah stránok je chránený podľa autorského zákona a jeho kopírovanie bez výslovného súhlasu redakcie je zakázané.
Povolená je citácia častí materiálov tu uverejnených s uvedením zdroja fksenica.eu