Futbalové novinky z FK Senica (3. diel)

Futbalové novinky z FK Senica (3. diel)

03.03.2015 | Milan Ondruš

Po týždni sa vám opäť prihovárame s aktualitami z kabíny FK Senica. Futbalová jar odštartovala, v prvom kole sme podľahli domácemu Ružomberku 1:2. V 81. min sme pritom ešte viedli 1:0. Dva góly bývalého Seničana Paľa Masaryka však rozhodli o tom, že z Ružomberka odchádzame naprázdno.

Prvým jarným strelcom je novic v drese Senice Jozef Dolný, kompletný program jarných zápasov si môžete aj spolu s plagátom kúpiť tento piatok spolu so zápasovým bulletinom, vedenie klubu sa stretlo s fanúšikmi, nábor dievčat už má konkrétny termín... O tomto, ale aj o inom si prečítajte v tohtotýždňovom vydaní Futbalových noviniek.

Na tlačovke sme predstavili ciele pred jarnou časťou

Pred začiatkom jarnej časti absolvovali zástupcovia Senice tlačovú besedu pred niekoľkými novinármi. Na nej predstavili zmeny v kádri i ambície pred jarnou časťou.  Pre nového trénera Jozefa Kostelníka je Senica prvou štáciou v najvyššej futbalovej súťaži, novej výzvy sa však nebojí. „Je to pre mňa nová výzva. Našou ambíciou je v prvom rade hrať pekný futbal, ktorý by sa divákom páčil. Samozrejme, chceme i vyhrávať a zbierať body. V príprave sme odohrali 11 stretnutí. Je pravda, že len 3 sme z toho vyhrali, no v žiadnom sme neťahali za kratší koniec. Na ligu sa tešíme, až jej začiatok nám ukáže, ako sme pripravení,“ hovorí kormidelník Záhorákov. Prečítajte si viac z tlačovej konferencie prípadne si pozrite videozáznam z celej tlačovky.

Medzi športovcami Senice aj futbalisti

Mesto Senica už po 19-krát ocenilo tých najlepších športovcov za uplynulý rok. Medzi 26-timi ocenenými sú aj futbalisti FK Senica. V mestskom kultúrnom dome si ceny prebrali 25. februára 2015. Mesto každoročne oceňuje tých najtalentovanejších športovcov v kategóriách žiaci, dorastenci, dospelí, kolektív i tréner. Vo všetkých kategóriách sa ušlo ocenenie i pre zástupcov FK Senica. Pozrite si, kto si prebral ceny vo všetkých kategóriách.

Kóňa prvýkrát v zápasovom zaťažení

Tomáš Kóňa bol v prvom zápase v Ružomberku na lavičke náhradníkov. Pre zranenie kolena nemal pôvodne nastúpiť vôbec, situácia si to však vyžadovala a po zranení Róberta Pillára musel Kóňa už v 20. min do hry. „S trénerom sme sa bavili, že pôjdem na pár posledných minút. Naskočil som však už v 20.min. Tréner sa ma spýtal, či som zdravý a či môžem, odvetil som, že áno, tak som šiel na ihrisko. Iný variant asi ani nebol,“ hovorí Tomáš Kóňa, ktorý odohral prvý zápas od operácie (polovica decembra). V príprave nenaskočil ani do jedného. Koleno vydržalo a Tomáš si nielen že pripísal prvé zápasové minúty v novom roku, ale aj na novom poste. Tomáš sa postavil do stopérskej dvojice vedľa Petra Pavlíka. „Na ťažkom teréne to nebolo jednoduché, no myslím, že som to celkom zvládol. Koleno, našťastie, držalo výborne. Naposledy som hral stopéra ešte niekedy za žiakov či dorastencov,“ hovorí Kóňa.


K zraneným pribudol Robo Pillár

V Ružomberku pribudol k zraneným Seničanom stopér Róbert Pillár, ktorý musel striedať už po 20-tich minútach pobytu na trávniku. Odkryvkávajúceho Pillára nahradil Tomáš Kóňa. Senický stopér mal v zápase problémy s členkom, preto nemohol pokračovať. Podľa doterajších správ to vyzerá na silný výron, Pillár sa však podrobuje detailnejším vyšetreniam. Presná diagnóza i to, či bude môcť urastený defenzívny pilier naskočiť do zápasu s Košicami, budeme vedieť v nasledujúcich dňoch. Ďalším zraneným je Pavel Čermák, ktorý má problémy s kolenom. Aj v jeho prípade je otázne, či nastúpi do piatkového zápasu. Zranenými sú aj Denis Ventúra (problémy s členkom) a Jakub Krč (natiahnutý lýtkový sval).

Prvým jarným strelcom Jozef Dolný

Prvým futbalistom v senickom drese, ktorý sa na jar zapísal do listiny strelcov, je novic v mužstve Záhorákov Jozef Dolný. V 49. min zápasu v Ružomberku z otočky vypálil a presnou strelou k pravej žrdi otvoril skóre zápasu. „Útočili sme po pravej strane. Koso (Jakub Kosorin, pozn. red.) to dobre prihral. Sústredil som sa najmä na prvý dotyk, loptu som si na ťažkom teréne snažil dobre prebrať. Vyšlo mi to. Z otočky som vystrelil, som rád, že to tam padlo,“ hovorí Dolný.

22-ročný rodák zo Spišskej Novej Vsi má čuch na góly. Dolný sa dokázal presadiť 4-krát i v zimnej príprave a spolu s Jurajom Piroskom bol v nej najlepším strelcom Záhorákov. Svoje kanonierske umenie začína ukazovať i v najvyššej futbalovej súťaži. Jeho gól však na body nestačil, keď Záhoráci prehrali 1:2.


S Košicami chceme vyhrať

Po strate bodov v Ružomberku sa budú chcieť Záhoráci prvýkrát bodovo presadiť v piatkovom domácom vstupe do jarnej časti Fortuna ligy proti MFK Košice. Košičania svoj káder takmer nezmenili, cez zimu však vymenili trénera. Novým je Marek Fabuľa. Východniari majú svoju silu a tak víťazstvo sa určite nebude rodiť ľahko. „Verím, že do zápasu dáme všetko a že body ostanú doma,“ hovorí pred piatkovým zápasom s Košicami Jozef Dolný.

Na zápas s Košicami bulletin + plagát za akciovú cenu

Pred piatkovým zápasom s Košicami si budete môcť na pokladniach zakúpiť tradičný zápasový bulletin. Okrem neho pôjde do predaja aj nový plagát A-tímu FK Senica. Na ňom bude aktuálny káder Senice. Bulletin s plagátom si budete môcť zakúpiť za 1 euro. Pripomíname, že v bulletine sme okrem iného aj zosumarizovali zimnú prípravu, môžete si pripomenúť príchody a odchody hráčov, no takisto v ňom nájdete rozpis zápasov na jarnú časť Fortuna ligy.

Stretnutie s fanúšikmi

V utorok absolvovalo vedenie FK Senica stretnutie s fanúšikmi, to znamená so zástupcami občianskeho združenia Železná únia. Na ňom si obe strany dohodli spoločné ciele a vytýčili práva a povinnosti z oboch strán. „Fanúšikovia sú veľmi dôležitou časťou každého jedného športu. Futbal bez fanúšikov nie je nič, no fanúšikovia bez futbalu takisto. Chceme preto spolupracovať a spoluprácu rozvíjať,“ hovorí PR manažér FK Senica Milan Ondruš. Železnej únii 1921 patrí za doterajšie fungovanie a fandenie obrovské ďakujeme. Ich podporu cíti mesto, klub i samotní hráči.Stretnutie sa nieslo v priateľskom duchu. Okrem športového riaditeľa FK Senica Dušana Vrťa a PR manažéra Milana Ondruša sa stretnutia zúčastnil aj  kormidelník Záhorákov Jozef Kostelník. Približne dvojhodinová debata bola obojstranne veľmi otvorená. Obe strany sa už tešia na prvý domáci jarný duel.

Nábor dievčat začne 18.3. prvým tréningom

Na jar sa prvýkrát v FK Senica uskutoční nábor mladých futbalistiek. Na prvý tréning môžu prísť mladé slečny v kopačkách v stredu 18. marca. Prvý tréning je naplánovaný na 17:30 hod. Prísť môžu všetky dievčatá s ročníkom narodenia 2000 a mladšie. Trénovať potom budú dievčatá dvakrát týždenne pod vedením Štefana Gálika. Súťažné zápasy začnú hrať mladé futbalistky až cez leto.

B-tím zatiaľ nie, naši mladíci však budú pravidelne hrávať

Pod článkom v minulotýždňovom vydaní ste adresovali vašu otázku smerom k možnom vytvorení akéhosi B-tímu, resp. ste sa pýtali, akým spôsobom budú mladíci FK Senica zapájaní do zápasového zaťaženia a či vôbec. S dotazom sme sa obrátili k športovému riaditeľovi Záhorákov Dušanovi Vrťovi. Ponúkame vám jeho odpoveď, snáď dostačujúcu:

„Náš klub bol iniciátorom vytvorenia modelu Juniorskej ligy. Naša predstava bola taká, že dorastenecké mužstvá U16 a U17 by hrali svoje ligové zápasy ako dvojička a U19 a U21 by jazdili autobusom spolu a hrali by spolu svoje ligové zápasy. Bohužiaľ, tento projekt sa nám nepodarilo presadiť pre nezáujem ligových klubov a SFZ nenašiel spoločnú reč s ÚLK. Ako viete, v A tíme je veľa hráčov ešte vekom dorastencov (r.1996 - 1998). Títo hráči budú naďalej hrávať ligové zápasy za dorastenecký tím, pokiaľ sa zápasy Fortuna ligy a dorasteneckej lihy nebudú prekrývať. Pre hráčov z lavičky, ktorí už nemajú dorastenecký vek, sme pripravili zápasy na nedeľu s mužstvami 3. resp. 5. ligy, a to okrem iného aj z dôvodu, že v týchto súťažiach sa po jesennej časti odhlásilo po jednom mužstve. Po viacerých iniciatívach sa nám podarilo dosiahnuť to, že od leta budú farmy, t.j., že každý ligový klub si vyberie z nižšej súťaže klub (farmu) a za tento klub budú môcť nastupovať i naši hráči, ktorí deň predtým nastúpili vo FL.

Nie sme hlúpi a vieme, že mladí musia pravidelne hrať víkend čo víkend a robíme maximum pre to, aby tomu tak bolo. Nie vždy sa to podarí, pretože do toho prídu zranenia, nemoci, náročný program , reprezentácia a tréner radšej dá hráčom voľno, než aby riskoval ďalšie straty. Každopádne mladíci v A tíme majú veľmi dobré podmienky na ich výkonnostný rast, a to ako po materiálnej, tak i športovej stránke. Veď dennodenne trénujú so skúsenými ligovými hráčmi, ako sú Kóňa, Hušek, Kalabiška, Pavlík, Hlohovský.“ 


 
Podobné články
Facebook
Twitter
Aktuálne na webe
V súboji proti ViOnu bezgólová remíza

V súboji proti ViOnu bezgólová remíza

4.7. | Redakce
V sobotu privítame doma Zlaté Moravce

V sobotu privítame doma Zlaté Moravce

3.7. | Redakce
Lukáš Kučera podpísal s klubom nový kontrakt

Lukáš Kučera podpísal s klubom nový kontrakt

2.7. | Redakce

Copyright © 2020 FK Senica & eSports.cz, s.r.o. • RSS kanál

Celý obsah stránok je chránený podľa autorského zákona a jeho kopírovanie bez výslovného súhlasu redakcie je zakázané.
Povolená je citácia častí materiálov tu uverejnených s uvedením zdroja fksenica.eu