Prvý jarný strelec Jozef Dolný: Prehrať sme si nezaslúžili

Prvý jarný strelec Jozef Dolný: Prehrať sme si nezaslúžili

01.03.2015 | Milan Ondruš, huste.tv

Záhoráci siahali v Ružomberku na všetky body. O zisk čo i len jedného ich nakoniec pripravil ich bývalý spoluhráč Pavol Masaryk. Dvoma gólmi zarmútil aj jediného a prvého jareného strelca Senice Jozefa Dolného.

„Z ihriska som odchádzal, keď sme viedli 1:0. Vypýtal som sa dole. S protihráčom sme sa zrazili kolenami a okamžite mi stŕpla celá noha. Mal som bolesti a nemohol som narovnať nohu. Musel som striedať. V kabíne som ľadoval koleno a z tribún počul šum. Keď som vyšiel, videl som, že prehrávame 1:2. Spokojný som vtedy určite nebol,“ hovorí Jozef Dolný, ktorý sa v 49.min ako prvý Seničan na jar zapísal do listiny strelcov.

„Útočili sme po pravej strane. Koso (Jakub Kosorin, pozn. red.) to dobre prihral. Sústredil som sa najmä na prvý dotyk, loptu som si na ťažkom teréne snažil dobre prebrať. Vyšlo mi to. Z otočky som vystrelil, som rád, že to tam padlo,“ dodáva Dolný.

22-ročný rodák zo Spišskej Novej Vsi má čuch na góly. Dolný sa dokázal presadiť 4-krát i v zimnej príprave a spolu s Jurajom Piroskom bol v nej najlepším strelcom Záhorákov. Svoje kanonierske umenie začína ukazovať i v najvyššej futbalovej súťaži. Jeho gól však na body nestačil.

„Keď chceme vyhrávať, musíme dávať góly. Ak by sme premenili za stavu 1:0 našu stopercentnú šancu, zápas by sme už dotiahli do víťazného konca. Súper nás potrestal. Myslím si však, že sme si prehrať nezaslúžili. Za bojovnosť a obetavosť sme si mali odniesť minimálne bod,“ hodnotí stretnutie Dolný, ktorý napriek zraneniu a nútenému striedaniu dúfa, že do piatkového zápasu s Košicami bude môcť naskočiť. „Už sa cítim lepšie, verím, že to bude v piatok stopercentné.  Verím, že do toho zápasu dáme všetko a že body ostanú doma,“ uzatvára Dolný.  

Video zo zápasu (gól Jozefa Dolného, 1:05 m):


 
Podobné články
Facebook
Twitter
Aktuálne na webe
V súboji proti ViOnu bezgólová remíza

V súboji proti ViOnu bezgólová remíza

4.7. | Redakce
V sobotu privítame doma Zlaté Moravce

V sobotu privítame doma Zlaté Moravce

3.7. | Redakce
Lukáš Kučera podpísal s klubom nový kontrakt

Lukáš Kučera podpísal s klubom nový kontrakt

2.7. | Redakce

Copyright © 2020 FK Senica & eSports.cz, s.r.o. • RSS kanál

Celý obsah stránok je chránený podľa autorského zákona a jeho kopírovanie bez výslovného súhlasu redakcie je zakázané.
Povolená je citácia častí materiálov tu uverejnených s uvedením zdroja fksenica.eu