Petr Bolek odcestoval do Newcastlu

Petr Bolek odcestoval do Newcastlu

28.08.2011 | Redakcia

maj 01

Petr Bolek patrí v aktuálnom prestupovom období medzi najhorúcejšie senické ciele. V kuloároch sa hovorilo o interese Slovanu i zahraničných klubov. „Dostali sme viacero ponúk. Niektoré boli len informatívne. Viaceré strany nám ale zaslali konkrétnu ponuku,“ informuje Viktor Blažek, upresňujúc: „Záujemcovia sa hlásili z ruskej najvyššej ligy ako aj z ostrovov. O Petra sa vážne uchádzal Leyton Orient. Je to klub z tretej najvyššej anglickej ligy. Pravdepodobne by tam pôsobil v pozícii jednotky. S ďalšou ponukou vyrukoval Newcastle United. Predbežne sa kluby dohodli na ročnom hosťovaní s následnou možnosťou využitia opcie,“ vysvetľuje prezident FK Senica.

So senickým brankárom vycestoval do sídla najsevernejšieho tímu Premier League aj Dušan Vrťo. „Peter absolvuje niekoľko tréningov a lekársku prehliadku. Na ich základe sa potom manažér Alan Pardew definitívne rozhodne, či s ním podpíše zmluvu,“ konštatuje športový riaditeľ Seničanov.

Pre Boleka je výjazd na St. James´ Park obrovskou výzvou. „Teším sa na to. Cítim sa v pohode. Chcem sa pobiť o veľkú šancu,“ hlási odhodlaný gólman.

V prípade, že sa transfer uskutoční, Seničania prídu o spoľahlivú jednotku. „S touto možnosťou sme počítali. Máme vyhliadnuté niekoľké alternatívy. Uvidíme ako tam Peter dopadne. Podľa toho na vzniknutú situáciu zareagujeme,“ uvádza Viktor Blažek. „Záujem štvornásobného anglického majstra, či šesťnásobného držiteľa tamojšieho prestížneho FA Cupu o hráča zo slovenskej ligy býva zriedkavý. Pre náš klub je to vynikajúca reklama a pre Mira Mentela výborná vizitka a ocenenie jeho práce,“ uzatvára klubový prezident.

V Anglicku sa prestupový termín končí 31. augusta. Dovtedy sa definitívne rozhodne, či ďalšia budúcnosť Petra Boleka bude pokračovať na Záhorí alebo na severe Anglicka. V Newcastli čaká na ostravského odchovanca poriadna fuška. V kádri „Strák“ sú traja brankári – skúsený Steve Harper, aktuálna jednotka Tim Krul i talentovaný Ole Soderberg. Na hosťovaní v Celticu je navyše Fraser Foster. Ale ako sa hovorieva, kto sa bojí nech nejde do lesa...

 
Podobné články
Facebook
Twitter
Aktuálne na webe
Na úvod sezóny vysoká domáca prehra

Na úvod sezóny vysoká domáca prehra

8.8. | Redakce
V úvodnom kole novej sezóny proti vicemajstrovi

V úvodnom kole novej sezóny proti vicemajstrovi

7.8. | Redakce
Tlačová konferencia klubu pred novou sezónou

Tlačová konferencia klubu pred novou sezónou

7.8. | TASR

Copyright © 2020 FK Senica & eSports.cz, s.r.o. • RSS kanál

Celý obsah stránok je chránený podľa autorského zákona a jeho kopírovanie bez výslovného súhlasu redakcie je zakázané.
Povolená je citácia častí materiálov tu uverejnených s uvedením zdroja fksenica.eu