Stanislav Griga hodnotí jeseň (1.časť)

06.12.2010 | Redakcia

201011-01 Niekoľko dní po poslednom jesennom kole sme navštívili Stanislava Grigu v jeho kancelárii a požiadali ho o zhodnotenie uplynulého obdobia. V nasledujúcom príspevku nájdete prvú časť jeho myšlienok.

Celková spokojnosť s jeseňou:

Beriem to z dvoch uhlov. Prvým je umiestnenie v tabuľke. Z tohto pohľadu vládne s jeseňou spokojnosť. Sme druhí, v tabuľke máme 31 bodov, čo je podľa mňa nad očakávanie. Aj keď sme postrácali niektoré body hlúpo a zbytočne, v globále treba s bodovým ziskom a umiestnením v tabuľke vysloviť spokojnosť. Druhý pohľad súvisí s herným prejavom a s tým, ako sa podarilo v lete poskladať mužstvo. Obmena kádra bola výrazná. Prišlo veľa nových hráčov, zmenil sa aj realizačný tím. Menilo sa prakticky všetko. Som rád, že sa nám podarilo vystavať konkurencieschopnú partiu. Najmä v úvode sme síce získavali body, ale herný prejav nebol ideálny. Postupne sa naša hra zlepšovala. Paradoxne práve v tomto období sme postrácali niekoľko bodov v posledných minútach. V záverečných kolách mala naša hra stúpajúcu úroveň. Dobré duely sme odohrali v Košiciach, doma so Žilinou či na Slovane. Mužstvo má svoju silu. Určite máme na čom stavať. Pred jarou bude dôležité, ako sa mužstvo doplní. Pokúsime sa byť úspešní aj na tomto poli. Do jarnej časti súťaže sa pokúsime vstúpiť s ešte kvalitnejším tímom ako tomu bolo na jeseň.

Druhé miesto prekvapením?

Už som to naznačil. Sme spokojní. Až na prvé kolo, v ktorom sme s desiatimi hráčmi prehrali, sme v ďalších dueloch neboli slabšími ako súper. Aj keď sme prehrali, vždy to bolo o gól a po tvrdom boji. Aj proti silným súperom sme odohrali vyrovnané partie. Z tohto pohľadu naše umiestnenie prekvapením nie je.

Štvorbodové zisky so Slovanom a Žilinou:

Nevidel som veľký rozdiel v zápasoch proti Slovanu a Žiline alebo proti Košiciam, Prešovu či Trnave. Náročné zápasy sme odohrali aj proti Dunajskej Strede a Dubnici. Súťaž je veľmi vyrovnaná. Iba Žilina mierne prevyšuje ostatných. Z ostatných tímov môže každý zdolať každého. O výsledkoch zápasov rozhodujú momentálna forma, sila kolektívu, mentálna odolnosť a taktická vyspelosť. Z tohto pohľadu je naše mužstvo dobre poskladané. Máme tam mentálne silných hráčov. Spomeniem Boleka, Gajdošíka, Strnada, Kóňu... Sú to víťazné typy. Chcú víťaziť. V ťažkých zápasoch sa o nich môžeme oprieť.

Zvláštne stretnutia proti Trnave:

Oba zápasy boli špecifické. Ten, kto videl prvý polčas v Trnave, určite by po ňom nepovedal, že odtiaľ pôjdeme s trojgólovým výpraskom. Smetana sa nechal hlúpo vylúčiť, čo sa ukázalo ako rozhodujúce. Oslabení sme druhý polčas vôbec nezvládli. Zaplatili sme daň za to, že nanovo poskladané mužstvo ešte nebolo vyzreté. V domácom zápase sme v 89. minúte vyhrávali 1:0. Duel sme mali vo vlastných rukách. Záver bol nesmierne hektický. Nezvládli sme ho. Hoci sme so Spartakom nezískali ani bod, nemyslím si, že sme boli v tých zápasoch extra slabší. Sú aj takéto stretnutia. Naopak, proti Dubnici sme vyťažili plný bodový zisk a nedá sa povedať, že by sme v tom dvojzápase výrazne dominovali.

Mládež v akcii: Výsledkový servis