Robo Mazáň na odchode do poľského Bielsko-Biała

Robo Mazáň na odchode do poľského Bielsko-Biała

23.01.2015 | Milan Ondruš, foto: Marián Bazala

Senický ľavý obranca by mal v najbližších dňoch podpísať zmluvu s poľským celkom Podbeskidzie Bielsko-Biała, ktorý je momentálne na ôsmej priečke najvyššej poľskej futbalovej ligy.

„Momentálne je Mazáň na lekárskych testoch v poľskom klube. Ak dopadnú dobre, už by nemalo nič brániť prestupu. S klubom sme sa dohodli korektne na podmienkach. Robovi ďakujeme za kus poctivej práce, ktorú v Senici odviedol a v ďalšom futbalovom raste mu želáme veľa šťastia,“ hovorí športový riaditeľ FK Senica Dušan Vrťo.

Nepochybne, Mazáň bude chýbať. Na ľavej strane obrany zostane po ňom diera. „Hovoril som o tom s chalanmi. Mrzí ma to, že ich tu takto nechávam. Je to ale futbal a je čas sa posunúť v kariére ďalej. Bielsko-Biała vnímam ako posun vpred a je to pre mňa výzva,“ hovorí Róbert Mazáň, ktorý prišiel do Senice pred rokom z AS Trenčín. Po lekárskych testoch by mal v sobotu s novým tímom odcestovať na sústredenie do Turecka. „Chcem sa presadiť najmä do základnej zostavy. V tíme je viacero Slovákov. Komunikoval som s Kristiánom Kolčákom, ktorý nedávno mužstvo posilnil,“ dopĺňa Mazáň.

Alternatív za Mazáňa na ľavú stranu obrany je viac. Jednou z nich je určite Pavel Čermák, futbalista Senice, ktorý pôsobil rok na hosťovaní v Hradci Králové. Talentovaných obrancov máme však aj vo vlastných radoch, momentálne zranený Erik Otrísal sa ukazoval v prípravných zápasoch v slušnom svetle. Náhradou za Mazáňa ale môže byť aj 21-ročný Slovák Sinan Medgyes, ktorý pôsobil naposledy v maďarskom ETO Győr a v Senici je od piatku na skúške. V sobotu by mal nastúpiť v prípravnom zápase na pôde Ferencvarosu Budapešť. „Po zápase sa rozhodneme, či Sinan posilní náš tím,“ informuje športový riaditeľ FK.

 
Podobné články
Facebook
Twitter
Aktuálne na webe
V druhom zápase výhra nad Dubnicou

V druhom zápase výhra nad Dubnicou

22.1. | Ivan Tobiáš
V prvom prípravnom zápase remíza s Petržalkou

V prvom prípravnom zápase remíza s Petržalkou

18.1. | Ivan Tobiáš
Futbalisti FK Senica vstúpili do prípravy na jarnú časť Fortuna ligy

Futbalisti FK Senica vstúpili do prípravy na jarnú časť Fortuna ligy

6.1. | Jozef Komorný

Copyright © 2020 FK Senica & eSports.cz, s.r.o. • RSS kanál

Celý obsah stránok je chránený podľa autorského zákona a jeho kopírovanie bez výslovného súhlasu redakcie je zakázané.
Povolená je citácia častí materiálov tu uverejnených s uvedením zdroja fksenica.eu