Robo Mazáň na odchode do poľského Bielsko-Biała

Robo Mazáň na odchode do poľského Bielsko-Biała

23.01.2015 | Milan Ondruš, foto: Marián Bazala

Senický ľavý obranca by mal v najbližších dňoch podpísať zmluvu s poľským celkom Podbeskidzie Bielsko-Biała, ktorý je momentálne na ôsmej priečke najvyššej poľskej futbalovej ligy.

„Momentálne je Mazáň na lekárskych testoch v poľskom klube. Ak dopadnú dobre, už by nemalo nič brániť prestupu. S klubom sme sa dohodli korektne na podmienkach. Robovi ďakujeme za kus poctivej práce, ktorú v Senici odviedol a v ďalšom futbalovom raste mu želáme veľa šťastia,“ hovorí športový riaditeľ FK Senica Dušan Vrťo.

Nepochybne, Mazáň bude chýbať. Na ľavej strane obrany zostane po ňom diera. „Hovoril som o tom s chalanmi. Mrzí ma to, že ich tu takto nechávam. Je to ale futbal a je čas sa posunúť v kariére ďalej. Bielsko-Biała vnímam ako posun vpred a je to pre mňa výzva,“ hovorí Róbert Mazáň, ktorý prišiel do Senice pred rokom z AS Trenčín. Po lekárskych testoch by mal v sobotu s novým tímom odcestovať na sústredenie do Turecka. „Chcem sa presadiť najmä do základnej zostavy. V tíme je viacero Slovákov. Komunikoval som s Kristiánom Kolčákom, ktorý nedávno mužstvo posilnil,“ dopĺňa Mazáň.

Alternatív za Mazáňa na ľavú stranu obrany je viac. Jednou z nich je určite Pavel Čermák, futbalista Senice, ktorý pôsobil rok na hosťovaní v Hradci Králové. Talentovaných obrancov máme však aj vo vlastných radoch, momentálne zranený Erik Otrísal sa ukazoval v prípravných zápasoch v slušnom svetle. Náhradou za Mazáňa ale môže byť aj 21-ročný Slovák Sinan Medgyes, ktorý pôsobil naposledy v maďarskom ETO Győr a v Senici je od piatku na skúške. V sobotu by mal nastúpiť v prípravnom zápase na pôde Ferencvarosu Budapešť. „Po zápase sa rozhodneme, či Sinan posilní náš tím,“ informuje športový riaditeľ FK.

 
Podobné články
Facebook
Twitter
Aktuálne na webe
Akadémia aj naďalej bez tréningového procesu

Akadémia aj naďalej bez tréningového procesu

13.3. | FK Senica
Prvé dve kolá nadstavby zrušené

Prvé dve kolá nadstavby zrušené

9.3. | FK Senica
Dôležitý oznam pre rodičov detí v Akadémii FK Senica

Dôležitý oznam pre rodičov detí v Akadémii FK Senica

9.3. | FK Senica

Copyright © 2020 FK Senica & eSports.cz, s.r.o. • RSS kanál

Celý obsah stránok je chránený podľa autorského zákona a jeho kopírovanie bez výslovného súhlasu redakcie je zakázané.
Povolená je citácia častí materiálov tu uverejnených s uvedením zdroja fksenica.eu