Chvátal nastúpil prvýkrát po zranení. Rameno drží

Chvátal nastúpil prvýkrát po zranení. Rameno drží

22.01.2015 | Milan Ondruš

Pravý obranca a odchovanec FK Senica nastúpil v stredajšom prípravnom zápase proti Fotbalu Třinec prvýkrát po operácii ramena, ktorej sa podrobil v novembri minulého roku. Na ihrisku strávil plných 90 minút a futbal mu chutil.

Čo je ale dôležitejšie, rameno drží a po operácii je vo výbornom stave. „Musím si zaklopať, vyzerá to tak, že je to absolútne bez problémov. Ani som nečakal, že nastúpim na celý zápas tak skoro. Od operácie je to niečo vyše dva mesiace. Cítim sa už super a rameno je pripravené na plnú záťaž,“ hovorí po stretnutí talentovaný, 18-ročný Juraj Chvátal. Hoci si už fyzický stav ramena rodák zo Závodu pochvaľuje, mierne komplikácie mu predsa ešte niečo spôsobuje. „Nemôžem len hádzať ďaleké auty. Normálne zvládam, ale na dlhý si ešte netrúfam. Inak som v 100% stave. Počas zápasu som absolvoval i pár súbojov a rameno držalo,“ dodáva senický talent.

Juraj Chvátal má na starý rok 2014 rozpačité spomienky. Na jednej strane sa dokázal presadiť v A-tíme FK Senica a určite patril medzi skokanov roka našej najvyššej futbalovej súťaže. Na strane druhej mu rozlet jeho kariéry pribrzdilo zranenie ramien. Najskôr mal operované ľavé (apríl 2014) a neskôr pravé (november 2014). Dúfa, že v roku 2015 sa mu budú zranenia vyhýbať. „Verím v to. Snáď sa budem môcť sústrediť už len na futbal, ktorý mi počas dní rekonvalescencie tak veľmi chýbal,“ hovorí Chvátal.

Nevedel sa dočkať

Počas sobotného dvojzápasu s Gabčíkovom a Hlučínom stál Juraj Chvátal za autovou čiarou a len sa prizeral na to, ako jeho spoluhráči bojujú na trávniku. Občas ho len tak myklo. „Už aby som tam bol. Neviem sa dočkať,“ rozprával okoliu. Už o tri dni bola jeho prosba vyslyšaná, keď sa mladý talentovaný bek objavil proti Třincu na trávniku od začiatku. „Pôvodne som nemal asi ísť na celý zápas. Erik Otrísal má ale problémy s trieslami, preto som šiel ja,“ vysvetľuje Chvátal.  Juraj je futbalista každým kúskom tela. Je srdciar a bojovník. Už dnes je v hľadáčiku niektorých zahraničných klubov. Jeho futbalová budúcnosť je otvorená. 

 
Podobné články
Facebook
Twitter
Aktuálne na webe
Akadémia aj naďalej bez tréningového procesu

Akadémia aj naďalej bez tréningového procesu

13.3. | FK Senica
Prvé dve kolá nadstavby zrušené

Prvé dve kolá nadstavby zrušené

9.3. | FK Senica
Dôležitý oznam pre rodičov detí v Akadémii FK Senica

Dôležitý oznam pre rodičov detí v Akadémii FK Senica

9.3. | FK Senica

Copyright © 2020 FK Senica & eSports.cz, s.r.o. • RSS kanál

Celý obsah stránok je chránený podľa autorského zákona a jeho kopírovanie bez výslovného súhlasu redakcie je zakázané.
Povolená je citácia častí materiálov tu uverejnených s uvedením zdroja fksenica.eu