V prvých dvoch prípravných zápasoch sme nastrieľali až 12 gólov

17.01.2015 | Milan Ondruš

V sobotu 17.1.2015 odohrali futbalisti FK Senica prvé dva zo série prípravných zápasov. V oboch zápasoch jasne dominovali a schuti si zastrieľali.

FK Senica – OFC Russel Gabčíkovo 8:0 (3:0)

Góly: 14. a 45. Hlohovský, 42., 56. a 71. Majtán, 65. a 75. Pillár, 84. Piroska, rozhodovali: Španka - Otrubčák, Koníček

Zostava FK Senica: Šulla - Otrísal, Pavlík, Pillár, Mazáň - Hušek - Hlohovský, Opiela (65. Malý), Kalabiška - Piroska, Majtán tréner: Jozef Kostelník

Zostava Gabčíkovo: Rengel - Hubočan, Filípek, Klabník, Kubala - Balážik, Szoocs, Bakari, Vrťo - Ničenko, Andrii (striedali: Boženík, Patasi, Ersok, Balážik, Nagy, Summer, Michael, Gogh) tréner: Ľubomír Luhový

V prvom prípravnom zápase v rámci zimnej prípravy nastúpili futbalisti FK Senica proti OFC Russel Gabčíkovo. Od úvodných minút bola Senica aktívnejšia a v zápase dominantná. Už v 5.min strieľal Hlohovský, brankár Rengel vyrazil loptu pred seba, no dorážka Kalabišku skončila nad. O dve minúty mal Kalabiška strieľať, namiesto toho volil prihrávku na obsadeného Majtána. V 14.min už šli Záhoráci do vedenie, keď strelu spoza 16-ky poslal do siete Hlohovský. Druhýkrát sa Senica presadila v 42.min. Piroskovu koncovku vyrazil brankár pred seba a Majtán zblízka zvýšil na 2:0. Do prestávky sa Záhoráci trafili ešte raz, Hlohovskému nabil Majtán – 3:0. V prvom polčase si hostia vypracovali niekoľko pološancí, do tutovky sa však nedostali.

Po prestávke senický gólostroj pokračoval, Gabčíkovo hralo pasívne, čo Senica trestala. V 56.min prihral Kalabiška Majtánovi a bolo to 4:0. V 65.min si na center z rohového kopu nabehol Pillár a prekonal hosťujúceho brankára po 5-ty krát. V 71. min zavŕšil hetrik strelou k žrdi Majtán. O 4 min zvýšil Pillár hlavou už na 7:0 a poslednú bodku v zápase dal kapitán Senice, ktorý však na dnešný zápas prepožičal kapitánsku pásku Tomášovi Majtánovi, Juraj Piroska. Senica zdolala Gabčíkovo vysoko a jednoznačne 8:0. V druhom dnešnom zápase sa Záhoráci stretnú s Hlučínom.

Jozef Kostelník (tréner FK Senica): "Prvýkrát som videl chlapcov pokope v zápase. Bol som veľmi milo prekvapený. To, čo trénujeme, sme dokázali preniesť aj do zápasu. Dobre sme si zabehali, schuti zahrali futbal. Napriek tomu, že sme si už v prvom polčase vybudovali trojgólový náskok, sme stále mali chuť hrať futbal. Až do konca sme jazdili a zaslúžene zvíťazili 8:0. Ak by sme dali ešte ďalšie tutovky, mohlo to skončiť vyšším rozdielom."

FK Senica – FC Hlučín 4:2 (2:0)

Góly: 3. Abrahám, 19. Královič, 80. Dolný, 82. David /skúšaný hráč/ - 87. a 89. Mucha, rozhodovali: Otrubčák - Španka, Koníček

Zostava FK Senica: Kubica - Gombala, Privrel, Hladík, Čermák - Královič (46. Čunta), Komara, Malý (46. David /skúšaný hráč/, Abrahám - Krč – Dolný

V druhom sobotnom prípravnom zápase privítala Senica treťoligový český celok FC Hlučín. V zostave FK Senica nastúpili futbalisti, ktorí nedostávali v prvom tíme veľa príležitostí, dorastenci i skúšaní hráči. Vo výbornom svetle sa ukazoval najmä Jozef Dolný, ktorý sa uchádza o senický dres. Už v 3.min potiahol loptu po pravej strane, prihral pred bránu ďalšiemu hráčovi na skúške Patrikovi Abrahámovi a skóre sa menilo po prvýkrát. V 19.min zvýšili domáci na 2:0, keď sa presadil jeden z najlepších futbalistov na trávniku v prvom polčase Timotej Královič.

V druhom polčase sa dlho nevedel presadiť ani jeden celok. Mnohé príležitosti zostali nevyužité. Až v 80. min sa presadil Jozef Dolný a bolo to 3:0. O dve minúty si pripísal Dolný druhú asistenciu v zápase, keď loptu ideálne prihral mladému Poliakovi Davidovi, ktorý absolvoval testovací zápas v drese FK Senica, a ten zvýšil na 4:0. Záver stretnutia Seničania, uvedomujúc si náskok, vypustili, čo využil súper na strelenie dvoch gólov. V oboch prípadoch sa presadil Mucha. Senica zdolala Hlučín 4:2.

Jozef Kostelník (tréner FK Senica): "Do zápasu nastúpila druhá partia chalanov. Bol to dobrý zápas. Celkový výkon mužstva ma potešil. Podobne ako v prvom zápase, aj v tomto sme sa bavili futbalom. Do polčase sme viedli 2:0, v druhom dejstve sme pridali ďalšie dva góly. Inkasovali sme až v závere, keď sme trocha poľavili v koncentrácii. Napriek tomu som však s výkonom chlapcov spokojný."