Odštartovala zimná príprava. Káder zostal pokope

Odštartovala zimná príprava. Káder zostal pokope

05.01.2015 | Milan Ondruš

Krátko pred deviatou sa kabína FK Senica po mesačnej prestávke opäť zaplnila. Na zraze pred zimnou prípravou sa novému trénerovi Jozefovi Kostelníkovi hlásilo 35 futbalistov. Príprava potrvá do konca februára. Posledný februárový deň je na programe fortunaligový zápas v Ružomberku.

Deň pred zrazom sa spečatila spolupráca Seničanov s novým trénerom Jozefom Kostelníkom. Ten podpísal zmluvu na jeden rok s možnosťou ďalšej opcie. „Na spoluprácu sa veľmi teším. Senica má kvalitný káder. Veľmi mi je sympatická filozofia FK Senica. Klub chce stavať na vlastných odchovancoch, s tým sa stotožňujem,“ hovorí Kostelník.

Kapitánom Senice ostáva Juraj Piroska, ktorý sa na futbal už veľmi teší. „Mesačná dovolenka je za nami. Pred nami je zimná príprava, na ktorú sa osobne teším. Futbal mi už chýbal,“ hovorí kapitán Senice. Už dlhšiu dobu sa špekuluje o jeho odchode do zahraničia. „Nejaké šumy som zaznamenal. Som však v Senici a som tu veľmi spokojný,“ reaguje Piroska na mediálne šumy.

Jediným odchádzajúcim futbalistom je zatiaľ Mulumba Mukendi, ktorému na konci  roka vypršala zmluva. Okrem navrátilcov z hosťovaní a vlastných dorastencov skúša Senica aj troch novicov – Patrika Abraháma (Žiar nad Hronom Dolná Ždaňa), Jozefa Dolného (naposledy pôsobil v Dukle Banská Bystrica)  a francúzskeho futbalistu Guy Richi Pellet, ktorý obliekal dres Zvolena. „Hráči sú zatiaľ v príprave. Uvidíme, ako sa situácia vyvinie a či niektorý z nich Senicu posilní,“ hovorí športový riaditeľ Dušan Vrťo.

Najlepším strelcom je po jesennej časti 9-gólový Jan Kalabiška. V médiách zazneli informácie o jeho odchode do Turecka. „Tiež som to čítal. Nikto ma však nekontaktoval. Ak by došla dobrá ponuka, určite by som ju zvažoval, veď nie som už najmladší. No momentálne som hráčom Senice a už xkrát som spomínal, že som tu nadmieru spokojný,“ hovorí Kalabiška.


Brankári v príprave: Michal Šulla, Martin Junas, Denis Kubica, Benjamín Száraz

Hráči v príprave: Juraj Chvátal, Petr Pavlík, Róbert Pillár, Róbert Mazáň, Lukáš Opiela, Luboš Hušek, Juraj Piroska, Tomáš Kóňa, Filip Hlohovský, Jakub Kosorin, Tomáš Majtán, Jan Kalabiška, Vitor Gava (zranený), Erik Otrísal, Denis Ventúra, Zdeno Filípek, Samuel Mráz, Tomáš Komara, Timotej Královič, Július Gombala, Guy Richi Pellet, Pavel Čermák, Ivan Hladík, Oliver Janso, Miroslav Sedlák, Jozef Dolný (na skúške), Guy Richi Pellet (na skúške), Patrik Abrahám (na skúške)

Dorastenci v príprave: Martin Privrel, Jakub Čunta, Dominik Malý, Jakub Krč

Realizačný tím: Jozef Kostelník (tréner), Eduard Pagáč (asistent), Ľuboš Lukáč (asistent), Miroslav Mentel (tréner brankárov), Martin Šnegoň (vedúci mužstva), Tomáš Vacula (kondičný tréner), MUDr. Radovan Hyža (lekár), Peter Hečko (fyzioterapeut), Ján Šimek, Tomáš Homola (maséri)

Plán zimnej prípravy 2015:

5.1.2015 o 9:00 Začiatok zimnej prípravy

17.1.2015 FK Senica - OFC Russel Gabčíkovo

17.1.2015 FK Senica - FC Hlučín

21.1.2015 FK Senica - Fotbal Třinec

24.1.2015 Ferencvaros Budapešť - FK Senica

28.1.2015 1. FC Slovácko - FK Senica

31.1.2015 FK Senica - Slezský FC Opava

4.2.2015 - 12.2.2015 - sústredenie v Turecku (3 zápasy, súperi v riešení)

21.2.2015 FK Senica - FK Šamorín (generálka na Fortuna ligu)

28.2.2015 Ružomberok - FK Senica (20. kolo Fortuna liga)

Fotogaléria

               
 
 
Podobné články
Facebook
Twitter
Aktuálne na webe
Akadémia aj naďalej bez tréningového procesu

Akadémia aj naďalej bez tréningového procesu

13.3. | FK Senica
Prvé dve kolá nadstavby zrušené

Prvé dve kolá nadstavby zrušené

9.3. | FK Senica
Dôležitý oznam pre rodičov detí v Akadémii FK Senica

Dôležitý oznam pre rodičov detí v Akadémii FK Senica

9.3. | FK Senica

Copyright © 2020 FK Senica & eSports.cz, s.r.o. • RSS kanál

Celý obsah stránok je chránený podľa autorského zákona a jeho kopírovanie bez výslovného súhlasu redakcie je zakázané.
Povolená je citácia častí materiálov tu uverejnených s uvedením zdroja fksenica.eu