Novým trénerom FK Senica Jozef Kostelník

Novým trénerom FK Senica Jozef Kostelník

04.01.2015 | Milan Ondruš

Novým trénerom FK Senica je 44-ročný Jozef Kostelník, ktorý nahrádza vo funkcii odchádzajúceho Pavla Hapala. Rodák z Prešova prichádza na Záhorie deň pred štartom zimnej prípravy 4.1.2015.

Vedenie FK Senica sa dohodlo s Kostelníkom na ročnom kontrakte s možnosťou využitia opcie. „O trénerovi máme dobré referencie. Stotožňuje sa s filozofiou FK Senica. Chce pracovať s mladými hráčmi. Veríme, že nadviaže na dobrú prácu Pavla Hapala,“ hovorí športový riaditeľ FK Senica Dušan Vrťo.

Jozef Kostelník pôsobil naposledy v poľskom Sandecja Nowy Sacz, predtým v Tatrane Prešov. Asi najväčší trénerský úspech dosiahol Kostelník v roku 2012, keď s tímom Baník Ružiná postúpil do 2. ligy. Pre rodáka z Prešova je to prvý trénerský angažmán v najvyššej slovenskej futbalovej súťaži. Novej výzvy sa však nebojí. „Na spoluprácu sa veľmi teším. Senica má kvalitný káder. Veľmi mi je sympatická filozofia FK Senica. Klub chce stavať na vlastných odchovancoch, s tým sa stotožňujem,“ hovorí tesne po podpise zmluvy nový tréner FK Senica Jozef Kostelník a dodáva, že opierať sa chce o skúsených hráčov. „Zápasy Senice som sledoval. Má kvalitných a skúsených hráčov, ktorí môžu byť ťahúňmi mladých talentov.“

Spolu s Pavlom Hapalom odchádza i jeho asistent Oto Brunegraf. V úlohe asistenta Kostelníka bude doterajší tréner senickej 19-ky Eduard Pagáč, ktorý pôsobil v sezóne 2013/14 ako hlavný tréner FK Senica. Do realizačného tímu pribudne i Ľuboš Lukáč, ktorý prišiel spolu s Kostelníkom. „Bude mať na starosti najmä analýzy zápasov, súperov a podobné veci,“ hovorí športový riaditeľ Záhorákov Dušan Vrťo.


Zimná príprava FK Senica odštartuje 5.januára. „Presadzujem hernú prípravu. Chceme hrať atraktívny futbal, ale to znie už skôr ako klišé. Verím, že spolupráca bude obojstranne úspešná,“ ozrejmuje Jozef Kostelník.

Jozef Kostelník

Narodený: 14.9.1970 (44 rokov)

Miesto narodenia: Prešov

Prezývka: Joky

Trénerská minulosť:

2005 – 2008 – FC OZEX Solivar

2008 – Tatran Prešov juniori

2009 – Tatran Prešov – asistent

2009 – Tatran Prešov juniori

2011 – Odeva Lipany

2011 – TJ Sokol Ľubotice

2012 – TJ Baník Ružiná

2013 – 2014 – Tatran Prešov

2014 - Sandecja Nowy Sacz


 
Podobné články
Facebook
Twitter
Aktuálne na webe
Akadémia aj naďalej bez tréningového procesu

Akadémia aj naďalej bez tréningového procesu

13.3. | FK Senica
Prvé dve kolá nadstavby zrušené

Prvé dve kolá nadstavby zrušené

9.3. | FK Senica
Dôležitý oznam pre rodičov detí v Akadémii FK Senica

Dôležitý oznam pre rodičov detí v Akadémii FK Senica

9.3. | FK Senica

Copyright © 2020 FK Senica & eSports.cz, s.r.o. • RSS kanál

Celý obsah stránok je chránený podľa autorského zákona a jeho kopírovanie bez výslovného súhlasu redakcie je zakázané.
Povolená je citácia častí materiálov tu uverejnených s uvedením zdroja fksenica.eu