Strnad hodnotí jeseň pozitívne

30.11.2010 | Redakcia

201011-01Corgoňligová jeseň 2010 je históriu. Futbalisti FK Senica v nej zohrali veľmi významnú úlohu. Kým sa pustíme do hodnotenia uplynulých mesiacov, obzrieme sa ešte raz za posledným duelom.

Seničania sa lúčili s úspešným obdobím na Pasienkoch. Do zápasu so Slovanom vstúpili bez rešpektu. Zaslúžene sa ujali vedenia. „Prvý polčas nám vyšiel. Slovan tápal. Jasne sme ho prehrávali. Vo všetkom za nami zaostával. Náš polčasový náskok 2:0 bol úplne zaslúžený,“ skonštatoval vecne Tomáš Strnad. Skóre sa vyvíjalo veľmi priaznivo. A ak by Smetana trafil sieť namiesto žrde, mohlo byť ešte veselšie. Napokon sa tento okamih ukázal ako rozhodujúci. „Súhlasím. Ak by sme zvýšili na 3:0, mali by takú deku, že by sa už nezdvihli,“ ľutoval premárnenú šancu skúsený tridsiatnik.

Po zmene strán vyrukovali belasí s preskupenou zostavou. Nevýrazných Kordiča a Králika nahradili Božič s mladučkým Turčákom. Hra Bratislavčanov dostala náhle nový rozmer. „Kontaktný gól prišiel veľmi skoro. Ak by ho dali o niekoľko minút neskôr, snáď by sme získali aj tri body,“ zamyslel sa spoľahlivý stredopoliar, naznačujúc, že ani polčasový náskok o dva góly nemusí byť dostatočný. „V minulosti som zažil jedného trénera. Bolo to už dávno. Hral som ešte v pražskom prebore. Tvrdil nám, že polčasový stav 2:0 je asi najhorší možný výsledok. Odôvodňoval to tým, že ak vám dá súper po zmene strán rýchly gól, zblázni sa, a potom je to veľmi ťažké. Presne toto sa stalo v Bratislave. Do ich prvého gólu si veľký tlak nevytvorili. Podarilo sa im znížiť, zrazu z nich všetko spadlo. Futbal hrám roky. Viem čo to je, keď sa vám podarí znížiť na rozdiel jedného gólu. Do všetkého idete zrazu bez najmenších zábran. Vašim jediným cieľom je vyrovnať. Presne takýmto štýlom hral po kontaktnom góle Slovan,“ opísal dianie na ihrisku v druhom polčase plavovlasý bojovník.

Senica si napokon náskok neudržala. Aj bod z Pasienkov sa ale počíta. Jesenný finiš, v ktorom remíza na Slovane nasledovala po výhre nad Žilinou, našim chlapcom vyšiel. Vydaril sa vlastne celý polrok. „S jeseňou sme asi spokojní. Vždy to, samozrejme, môže byť aj lepšie, ale rovnako aj horšie. Až na prvé kolo sa nám vstup do súťaže celkom vydaril. Z toho sme ťažili počas celej jesene, ktorú hodnotím pozitívne,“ uzavrel pohľad na uplynulé obdobie Tomáš Strnad.