Chýbal nám pohyb a agresivita

Chýbal nám pohyb a agresivita

24.11.2014 | Milan Ondruš

Odchovanec trenčianskeho futbalu Róbert Mazáň si atmosféru po sobotnom dueli v Trenčíne nevychutnával tak, ako by chcel. Návrat na rodnú hrudu si predstavoval inak. „Chceli sme v Trenčíne bodovať. Žiaľ, nepodarilo sa to,“ hovorí po stretnutí, v ktorom Záhoráci podľahli domácemu AS 1:3, obranca Senice Róbert Mazáň.

Trenčania šli do dvojgólového vedenia. Gólom Juraja Pirosku sa však dokázala Senica vrátiť do zápasu. Domáci zneisteli a ak by sa Záhorákom podarilo vyrovnať, mohlo by to dopadnúť celé inak. „Gól nás trocha nakopol, škoda, že sme niektoré akcie nedotiahli do konca,“ hovorí Mazáň. Jedným dychom ale športovo uznáva, že Trenčín vyhral asi zaslúžene. „Domáci boli pohyblivejší, v strede poľa nám robili veľké starosti. Vedeli sme presne, ako bude Trenčín hrať, nedokázali sme sa im však pohybom vyrovnať.“

Obrovskou výhodou domácich Trenčanov je i umelý povrch na štadióne pod hradom Matúša Čáka. „Trávnik i lopta majú iné zákonitosti na takom povrchu. Trenčania ich poznajú dobodky. Nechceme sa ale na to vyhovárať. Mali sme hrať agresívnejšie, odvážnejšie,“ dodáva Mazáň.

Jeseň zavŕši krajské derby s Trnavou

Futbalovú jeseň zakončí piatkové derby, v ktorom domáca Senica privíta na svojom štadióne krajského rivala z Trnavy. Duel pred kamerami DIGI Sport je na programe o 18:30. Mazáň dúfa, že bude plný dom. „Sme tretí, Trnava je tesne pod nami. Bodovo to bude veľmi dôležitý zápas. S Trnavou to má vždy náboj aj na ihrisku, aj v hľadisku. Verím, že si ľudia nájdu cestu na tribúny a že nás v poslednom zápase jesene podporia,“ dodáva Mazáň.

 
Podobné články
Facebook
Twitter
Aktuálne na webe
Akadémia zastavuje tréningový proces

Akadémia zastavuje tréningový proces

29.9. | Redakce
Mládež v akcii: Výsledkový servis

Mládež v akcii: Výsledkový servis

28.9. | Redakce
V derby prehra dvojgólovým rozdielom

V derby prehra dvojgólovým rozdielom

26.9. | Redakce

Copyright © 2020 FK Senica & eSports.cz, s.r.o. • RSS kanál

Celý obsah stránok je chránený podľa autorského zákona a jeho kopírovanie bez výslovného súhlasu redakcie je zakázané.
Povolená je citácia častí materiálov tu uverejnených s uvedením zdroja fksenica.eu