Štyria futbalisti FK Senica opäť na stáži v ADO Den Haag

Štyria futbalisti FK Senica opäť na stáži v ADO Den Haag

18.11.2014 | Milan Ondruš

Spolupráca FK Senica a holandského ADO Den Haag je faktom už približne tri roky. V rámci kooperácie cestujú futbalisti FK Senica i na pravidelné stáže do holandského klubu. Tentoraz vycestovala štvorica talentov z liahne FK: Miroslav Fako, Peter Varga (obaja U17), Ladislav Almási, Martin Kovaľ (obaja U16). V Haagu zotrvajú týždeň.

V ADO budú týždeň. Počas neho absolvujú dvojfázové tréningové jednotky s 16-kou a 17-kou Haagu, no i modelovaný zápas. Priestor bude i na mimofutbalové aktivity, napr. prehliadka Kyocera Stadium (štadión ADO Den Haag). Domáci klub ADO Den Haag pripravil pre výpravu FK Senica kompletný program. Štyroch mladých Seničanov sprevádza trénerská trojica v zložení Ján Blaháč, Peter Jakuš a Tomáš Vacula.

„Je veľmi dôležité, aby sme chalanov videli v tréningovom procese priamo na mieste. Chceme pozorovať, ako sa začlenia do neznámeho tímu či prostredia. Takisto je to príležitosť pre našich trénerov, aby videli, akým systémom funguje mládež v zahraničnom klube. Tréneri po príchode na Slovensko spracujú kompletnú správu, z ktorej budeme vychádzať,“ informuje koordinátor mládeže FK Senica Igor Pszota.

Pre samotných chalanov je to neskutočná príležitosť. Nie každému futbalistovi sa pošťastí, že môže okúsiť holandskú futbalovú školu. „Sú to cenné skúsenosti. Navyše, spolupráca FK Senica a ADO Den Haag je na tak vysokej úrovni, že ak by holandský klub prejavil o nejakého nášho futbalistu záujem, určite by sme sa dohodli,“ dodáva Pszota.

 
Podobné články
Facebook
Twitter
Aktuálne na webe
Akadémia zastavuje tréningový proces

Akadémia zastavuje tréningový proces

29.9. | Redakce
Mládež v akcii: Výsledkový servis

Mládež v akcii: Výsledkový servis

28.9. | Redakce
V derby prehra dvojgólovým rozdielom

V derby prehra dvojgólovým rozdielom

26.9. | Redakce

Copyright © 2020 FK Senica & eSports.cz, s.r.o. • RSS kanál

Celý obsah stránok je chránený podľa autorského zákona a jeho kopírovanie bez výslovného súhlasu redakcie je zakázané.
Povolená je citácia častí materiálov tu uverejnených s uvedením zdroja fksenica.eu