Medzi 8 najlepších sme postúpili jednoznačne a zaslúžene

Medzi 8 najlepších sme postúpili jednoznačne a zaslúžene

17.11.2014 | Milan Ondruš

Futbalisti FK Senica sú už v štvrťfinále Slovnaft Cupu. V osemfinále si hladko poradili s Rohožníkom 4:1 a zaslúžene postúpili medzi najlepších 8 klubov na Slovensku. V štvrťfinále sa stretnú zverenci Pavla Hapala s lepším z dvojice Spartak Trnava – MŠK Žilina.

„Šli sme si po postup, a to sa nám podarilo. Myslím si, že zápas sme mali pod kontrolou a zaslúžene sme postúpili,“ hovorí po stretnutí senický kapitán Juraj Piroska, ktorý v Rohožníku načal štvorgólový účet Záhorákov, keď po faule na Kalabišku premenil pokutový kop.

Dôvod na radosť mal po zápase aj Tomáš Kóňa. Nielenže sa tešil spolu s mužstvom z postupu a nielen, že si po odchode Juraja Pirosku z trávniku navliekol na ruku kapitánsku pásku, ale aj pre to, že sa po približne roku opäť gólovo presadil. „Myslím, že naposledy to bolo v Dunajskej Strede. Je to už teda asi rok. Som rád, ale som najmä rád, že sme postúpili. Zápas trocha komplikoval silný vietor a ťažký terén, no zvládli sme to. Dali sme štyri góly. Na konci prvého polčasu domáci znížili a trocha ožili, no druhý polčas už bol jednoznačne v našej réžii,“ hovorí Kóňa.

Spokojný bol po stretnutí aj kouč Senice Pavel Hapal. „Viac ako so súperom sme sa bojovali s podmienkami, ktoré počas zápasu panovali. Ihrisko nebolo úplne v poriadku a silný vietor takisto zápas komplikoval. Napriek tomu sa hral celkom dobrý futbal. Aj súper, kým vládal, bol nebezpečný a po tom, čo znížil, ožil. Druhý polčas sme však už kontrolovali a jasne postúpili,“ hovorí po stretnutí Hapal.

Vo štvrťfinále Slovnaft Cupu, ktoré je naplánované až na jar, sa FK Senica stretne s lepším z dvojice Spartak Trnava - MŠK Žilina. Kapitán Senice Juraj Piroska si želá Trnavu. „Je to bližšie, takže asi Trnavu,“ usmieva sa Piroska.

 
Podobné články
Facebook
Twitter
Aktuálne na webe
Z Grécka pricházda perspektívny mladík Ioannis Niarchos

Z Grécka pricházda perspektívny mladík Ioannis Niarchos

21.9. | Redakce
Mládež v akcii: Výsledkový servis

Mládež v akcii: Výsledkový servis

21.9. | Redakce
V šesťgólovom zápase prehra proti lídrovi

V šesťgólovom zápase prehra proti lídrovi

20.9. | Redakce

Copyright © 2020 FK Senica & eSports.cz, s.r.o. • RSS kanál

Celý obsah stránok je chránený podľa autorského zákona a jeho kopírovanie bez výslovného súhlasu redakcie je zakázané.
Povolená je citácia častí materiálov tu uverejnených s uvedením zdroja fksenica.eu