Juraj Chvátal má po operácii. Dopadla dobre

Juraj Chvátal má po operácii. Dopadla dobre

11.11.2014 | Milan Ondruš

Senický obranca Juraj Chvátal absolvoval v pondelok doobeda operáciu pravého ramena. V priebehu jedného roka bol pod skalpelom už druhýkrát a s navlas rovnakým problémom. „Len na druhom ramene. Na jar som mal operované ľavé, teraz pravé,“ hovorí Chvátal.

Pondelok ráno, 7 hodín. Juraj Chvátal ide na sál. Pred deviatou už nevníma svet a Patrik Javorčík v malackej nemocnici si berie do ruky skalpel. Operácia trvá menej ako hodinu. Z lekárových úst zaznieva: "Všetko v poriadku". Poobede už Chvátal nemocnicu opúšťa. Na ruke má bandáž. „Lekári mi hovorili, že žiadne komplikácie pri operácii neboli. Keď som sa zobudil, bolelo to, no približne o tretej poobede som už šiel domov,“ opisuje pooperačné stavy Chvátal a dodáva: „Rameno ma v pokoji nebolí. Najťažšie je to v noci. Musím spať v jednej pozícii. Nesmiem sa pohnúť. Akonáhle zažmúrim oči a podvedome sa pohnem, veľmi to bolí.“

Podobnú bolesť si však Chvátal vytrpel už na jar tohto roku, keď absolvoval navlas rovnakú operáciu, no iného ramena. „Keď to mám ale porovnať, teraz to bolí o dosť menej. Zdá sa to byť v pohode. Asi dva týždne budem mať rameno zafixované, potom ho začnem rozhýbavať,“ dodáva rodák zo Závodu.

18-ročný pravý obranca FK Senica má s pravým ramenom problémy už od leta. „V niektorých zápasoch alebo na tréningoch mi rameno vyskakovalo. Po chvíli sa vrátilo naspäť, často i s pomocou lekárov. Je to okamžitá prudká bolesť,“ opisuje Chvátal. Fit by mal byť 18-ročný futbalista Senice začiatkom roku. Na jeseň sa v zostave Záhorákov už určite neukáže. Je to škoda, Juraj mal výbornú formu a na pravej strane obrany si napriek mladému veku počínal suverénne. 

Rovnakú operáciu ramena absolvoval v októbri tohto roku aj ďalší futbalista FK Senica Tomáš Majtán, pre ktorého jesenná časť Fortuna ligy takisto skončila. Zranenie trápi aj ďalšiu trojicu futbalistov FK: Denis Ventúra (problémy s členkom), Lukáš Opiela (zlomená kostička v priehlavku), Vitor Gava (problémy s kolenom).

 
Podobné články
Facebook
Twitter
Aktuálne na webe
Mládež v akcii: Výsledkový servis

Mládež v akcii: Výsledkový servis

28.9. | Redakce
V derby prehra dvojgólovým rozdielom

V derby prehra dvojgólovým rozdielom

26.9. | Redakce
Zápasový bulletin: FK Senica - FC Spartak Trnava

Zápasový bulletin: FK Senica - FC Spartak Trnava

26.9. | Redakce

Copyright © 2020 FK Senica & eSports.cz, s.r.o. • RSS kanál

Celý obsah stránok je chránený podľa autorského zákona a jeho kopírovanie bez výslovného súhlasu redakcie je zakázané.
Povolená je citácia častí materiálov tu uverejnených s uvedením zdroja fksenica.eu