Výbornú formu Chvátala pribrzďuje opäť zranenie ramena

Výbornú formu Chvátala pribrzďuje opäť zranenie ramena

04.11.2014 | Milan Ondruš

Osemnásťročný pravý obranca Senice JURAJ CHVÁTAL si napriek mladému veku vydobyl miestenku v základnej zostave Záhorákov. Tréner Hapal mu dal dôveru a Chvátal ju spláca výbornými výkonmi. Pre zranenie ramena si však musí na čas od futbalu oddýchnuť.

S najväčšou pravdepodobnosťou odohral Juraj Chvátal v sobotu posledný jesenný duel. Pre problémy s pravým ramenom musí podstúpiť operáciu. „Rameno mi stále vyskakuje. Niekedy je to dobré. Počas celého zápasu rameno drží, inokedy to vyskakuje. S lekármi i s vedením klubu sme sa dohodli, že je najvyšší čas dať rameno ho do poriadku,“ ozrejmuje Chvátal, ktorý mal podobné problémy aj na jar tohto roka. V apríli podstúpil rovnakú operáciu ľavého ramena. „Je to na vlas rovnaký problém. Viem, čo ma čaká. Asi dva týždne po operácii nebudem môcť robiť nič, potom začnem rameno spevňovať a rozhýbavať,“ hovorí Chvátal, predpokladajúc, že rekonvalescencia potrvá asi dva mesiace. Jarnú časť Fortuna ligy by mal tak v pohode stihnúť.

Presný termín operácie bude potvrdený v najbližších dňoch. Isté však je, že Chvátal už na jeseň tohto roku nenastúpi a neposilní ani slovenskú reprezentáciu do 19 rokov v prvej fáze kvalifikácie na ME 2015 v Maďarsku (10.11. – 15.11. odohrajú Slováci tri zápasy proti Slovinsku, Azerbajdžanu a Maďarsku). „Futbal mi bude chýbať. Chalanom v reprezentácii i spoluhráčom v Senici budem držať palce. Zdravie je však prednejšie. Už aby to bolo za mnou,“ povzdychol si Chvátal, ktorý si tento rok toho vytrpel. Veď pod nôž pôjde už druhýkrát a s rovnakým problémom. Zmenia sa akurát ruky. „Ľavá drží bez problémov. Dúfam, že mi dajú do poriadku aj pravú. Naozaj neviem, čím to je, že mám takéto problémy,“ dodáva šikovný senický obranca, ktorý svojimi výkonmi dokazuje, že patrí k svetlým javom najvyššej slovenskej futbalovej súťaže.

Operácii ramena sa nedávno podrobil aj ďalší hráč FK Senica Tomáš Majtán. Obom želáme skoré uzdravenie!

 
Podobné články
Facebook
Twitter
Aktuálne na webe
Podporte futbalové nádeje FK Senica 2 % z dane

Podporte futbalové nádeje FK Senica 2 % z dane

18.2. | Ivan Tobiáš
Ohlasy trénera a hráčov po zápase v D. Strede

Ohlasy trénera a hráčov po zápase v D. Strede

17.2. | Jozef Komorný, foto: dac1904.sk
Z Dunajskej Stredy vezieme bod

Z Dunajskej Stredy vezieme bod

16.2. | FK Senica, foto: dac1904.sk

Copyright © 2020 FK Senica & eSports.cz, s.r.o. • RSS kanál

Celý obsah stránok je chránený podľa autorského zákona a jeho kopírovanie bez výslovného súhlasu redakcie je zakázané.
Povolená je citácia častí materiálov tu uverejnených s uvedením zdroja fksenica.eu