Dvojgólový Kalabiška: Opäť sme to otočili. To sa cení

Dvojgólový Kalabiška: Opäť sme to otočili. To sa cení

04.10.2014 | Milan Ondruš

V zápase s predposlednou Banskou Bystricou Seničania prehrávali, no dokázali sa schopiť a duel otočiť. Vojakov zdolali v 13.kole Fortuna ligy 3:2, keď dvoma presnými zásahmi sa blysol Jan Kalabiška, momentálne s 5-timi gólmi najlepší strelec Záhorákov.

„Snáď prvýkrát som dal dva góly v jednom zápase. Som najmä rád, že sme po inkasovanom góle v prvej polovici nesklopili hlavy a dokázali sme sa vyhecovať. Som rád, že som dvakrát skóroval, no nepredbieham sa s nikým o najlepšieho strelca. Všetci sme jedno mužstvo a chceme spolu víťaziť a zbierať body,“ hovorí po predohrávke 13.kola Fortuna ligy Jan Kalabiška, ktorý má momentálne na svojom konte 5 ligových gólov. S týmto počtom sa zaradil na čelo senických kanonierov a na 2.miesto strelcov Fortuna ligy. Na prvý strelecký úspech v prvom dejstve mu ideálny center poslal Juraj Chvátal, druhý presný zásah, na 3:1, takpovediac ukradol z nohy Tomášovi Majtánovi. „Nepovedal by som, že ukradol. Majtyho som videl, no ja som bol v lepšom nábehu ako on. Pre mňa bolo zakončiť jednoduchšie ako pre neho, preto som si loptu zobral,“ dodáva Kalabiška.

Aj v minulotýždňovom regionálnom derby v Myjave museli Záhoráci duel otáčať. Aj s Banskou Bystricou prehrávali po góle Peňašku v 23.min. Seničania to však zvládli a zdolali Banskú Bystricu v najvyššej futbalovej súťaži po dvoch rokoch. Na domácej pôde ich porazili dokonca po troch rokoch. „Vedeli sme, že sa nám proti Dukle nedarí. Skoro všetky zápasy končili remízou. Nechceli sme to pripustiť. Je pravda, že sme do zápasu zle vstúpili. Po inkasovanom góle sme sa však dokázali schopiť. Už druhý zápas po sebe sme otočili, nie je to jednoduché, no zvládli sme to, a to sa cení,“ myslí si Kalabiška, ktorý vyzdvihuje aj výkon divákov. „Fanúšikovia nám pomohli aj v Myjave, pomohli nám aj tentoraz. Želal by som si, aby ich chodilo ešte viac, veď futbal hráme najmä pre nich.“ 


foto: Róbert Fritz

 
Podobné články
Facebook
Twitter
Aktuálne na webe
Akadémia aj naďalej bez tréningového procesu

Akadémia aj naďalej bez tréningového procesu

13.3. | FK Senica
Prvé dve kolá nadstavby zrušené

Prvé dve kolá nadstavby zrušené

9.3. | FK Senica
Dôležitý oznam pre rodičov detí v Akadémii FK Senica

Dôležitý oznam pre rodičov detí v Akadémii FK Senica

9.3. | FK Senica

Copyright © 2020 FK Senica & eSports.cz, s.r.o. • RSS kanál

Celý obsah stránok je chránený podľa autorského zákona a jeho kopírovanie bez výslovného súhlasu redakcie je zakázané.
Povolená je citácia častí materiálov tu uverejnených s uvedením zdroja fksenica.eu