Hrdina derby: Nie je to len o mne, je nás tu 25

Hrdina derby: Nie je to len o mne, je nás tu 25

29.09.2014 | Milan Ondruš

Derby máva vždy zvláštny náboj. V niektorých prípadoch ale samotný futbal za atmosférou v hľadisku zaostáva. Piatkové regionálne derby Spartak Myjava – FK Senica také ale rozhodne nebolo. Myjava viedla, radovala sa, no dvoma gólmi ich schladil senický kapitán Juraj Piroska.

Futbal hore-dole s množstvami šancí na jednej či druhej strane dvíhal fanúšikov zo sedadiel. Po bezgólovom prvom dejstve sa všetko podstatné udialo po zmene strán. Najskôr domáci Pekár hlavou otvoril skóre, no potom prišli okamihy senického kapitána Juraja Pirosku, ktorý gólovo mlčal od 9.augusta, keď sa presadil proti DAC Dunajská Streda. Gólmi v 66. a 82.min zariadil dokonalý obrat v zápase a víťazstvo Seničanov u regionálneho rivala 2:1. „Osobne som šiel dnes do zápasu s cieľom zvíťaziť plus prihrať na gól, alebo sám ho vstreliť. Som rád, že sa mi to podarilo hneď dvakrát. Dnes sme ale mohli dať viac ako dva góly, no hlavne ma tešia tri body pre mužstvo, ktoré sme potrebovali ako soľ,“ hovorí tesne po stretnutí senický kapitán Piroska, ktorý sa spolu s tímom radoval z víťazstva na súperovom ihrisku po dlhých 10-tich mesiacoch (vo Fortuna lige / Corgoň lige, naposledy Senica vyhrala na konci novembra 2013 v Žiline 3:1, pozn. red.).

Juraj Piroska je senickým lídrom, na ňom hra stojí i padá. Aspoň tak to vidia ľudia. Hoci Juraj hovorí, že futbal hrajú jedenásti a musia potiahnuť aj iní, najväčšia ťarcha je predsa len na ňom. „Hovorí sa, že keď sa Senici darí, tak sa darí aj mne. Keď sa nedarí mne, tak Senica hrá zle. Nie je to o mne, je nás tu 25. Každý máme svoj kus zodpovednosti a sme jeden tím. Tak to musia vidieť aj iní,“ dodáva Piroska.

 
Podobné články
Facebook
Twitter
Aktuálne na webe
Na zápas so Slovanom pozýva Elvis Sukisa Mashike

Na zápas so Slovanom pozýva Elvis Sukisa Mashike

24.9. | FK Senica
Futbalisti sa zapojili do zbierky

Futbalisti sa zapojili do zbierky

24.9. | FK Senica
Info pre permanentkárov

Info pre permanentkárov

22.9. | FK Senica
2

Copyright © 2021 FK Senica & eSports.cz, s.r.o. • RSS kanál

Celý obsah stránok je chránený podĺa autorského zákona a jeho kopírovanie bez výslovného súhlasu redakcie je zakázané.
Povolená je citácia častí materiálov tu uverejnených s uvedením zdroja fksenica.eu