Šimonko, Andrejko, prajeme skoré uzdravenie, chlapci!

Šimonko, Andrejko, prajeme skoré uzdravenie, chlapci!

22.09.2014 | Milan Ondruš

Deň blbec, či lepšie povedané zápas blbec. Senickí futbalisti do 13 rokov nastúpili v nedeľnom súboji proti tradičnému konkurentovi o najvyššie priečky FC Nitra. Hneď dvaja senickí mladíci ale duel nedohrali.

Už v 10.min musel tréner Rudolf Bíly po prvýkrát nútene striedať. Andrej Rampáček si nešťastne zlomil zápästie a na čas si bude musieť od futbalu oddýchnuť. Len krátko po zmene strán mnohí zatajili dych. Senický futbalista Šimon Gáth viedol loptu po kontakte s protihráčom sa zrútil na zem. Jeho oči zaliali slzy a štadiónom sa ozýval krik. Pohľad na jeho nohu, resp. koleno, nebol príjemný. „V momente som bol v ihrisku. Šimonova vykrivená noha neveštila nič dobré. Ešte nikdy som nič podobné nevidel. Vyzeralo to na vykĺbené jabĺčko, koleno skrátka nebolo na svojom mieste,“ opisuje nepríjemný pohľad na Šimonovu nohu tréner FK Senica U13 Rudolf Bíly a hovorí o ďalších udalostiach, ktoré nasledovali potom. „Zápas bol prerušený, zavolali sme na sanitku a čakali na ňu. Pre Šimonka to muselo byť strašné. Veď na sanitku sme čakali vyše 45 minút. Po jej príchode Šimona odviezli a my sme zápas dohrali. Zvíťazili sme 4:2. Toto víťazstvo je pre vás, chlapci!“

Šimona po prevezení do nemocnice uspali a vykrivenú nohu mu vrátili na svoje miesto. Momentálne ju má v sadre a to najhoršie má senický mladík za sebou. Šimonko, na nejaký čas odložíš síce kopačky určite do kúta, no ako sa hovorí, kde to bude, až sa budeš ženiť. Celú futbalovú kariéru máš pred sebou. Teraz si trocha oddýchni, kým môžeš. Keď budeš raz hrať za veľký klub, na oddych veľa času mať nebudeš. Chlapci, vaši spoluhráči nám sľúbili, že budú makať v každom zápase aj za vás a odkazujú vám, že sa strašne tešia, keď vás opäť uvidia medzi sebou na tráve. Držte sa, Šimon a Andrej! Prajeme skoré uzdravenie, chlapci!

 
Podobné články
Facebook
Twitter
Aktuálne na webe
Na zápas so Slovanom pozýva Elvis Sukisa Mashike

Na zápas so Slovanom pozýva Elvis Sukisa Mashike

24.9. | FK Senica
Futbalisti sa zapojili do zbierky

Futbalisti sa zapojili do zbierky

24.9. | FK Senica
Info pre permanentkárov

Info pre permanentkárov

22.9. | FK Senica
2

Copyright © 2021 FK Senica & eSports.cz, s.r.o. • RSS kanál

Celý obsah stránok je chránený podĺa autorského zákona a jeho kopírovanie bez výslovného súhlasu redakcie je zakázané.
Povolená je citácia častí materiálov tu uverejnených s uvedením zdroja fksenica.eu