Utrápené víťazstvo zariadil Majtán

Utrápené víťazstvo zariadil Majtán

14.09.2014 | Milan Ondruš

Duel 9. kola Fortuna ligy Záhoráci zvládli, keď zdolali na svojej pôde MFK Ružomberok 1:0. Na svojho súpera vybehli s plnou parádou a už v 7. min šli zásluhou Majtána do vedenia. Skúsený útočník si tak na Záhorí otvoril strelecký účet vo Fortuna lige.

„Bol to nacvičený signál z rohového kopu, no trocha sme ho museli pozmeniť. Loptu mal zakončovať totiž Juro Piroska a nie ja. Sadla mi však dobre a skončila v sieti. Myslím, že brankár tú strelu veľmi nevidel, zbadal ju až v poslednej chvíli a nestihol dostatočne zareagovať,“ opisuje rozhodujúci moment stretnutia Tomáš Majtán.

Po tomto momente pokračovali Seničania v tlaku. Ružomberok bol zaskočený. Zverenci Ladislava Šimča nevedeli, kam skôr skočiť. Domáci si vypracovali i ďalšie šance a veľa nechýbalo a mohli sa radovať aj z druhého gólu. V polovici prvej 45-minútovky však aktivita Senice ustala. „Našimi chybami sme dali Ružomberku priestor na kombináciu. Dôležité však je, že sme zápas zvládli, i keď musím priznať, že sme sa dosť trápili. Udržali sme krok so špicou ligy, a to je pre nás dôležité,“ dodáva senický strelec.

Majtánove góly však budú Záhorákom od októbra chýbať. Na začiatku mesiaca podstúpi operáciu boľavého ramena, ktoré mu komplikuje futbalový život. „S trénerom som sa dohodol, že na operáciu pôjdem 6.októbra pred reprezentačnou prestávkou. Rameno mi stále vyskakuje, nemôžem to už odkladať. Zvyšok sezóny tak asi budem musieť vynechať, fit budem na začiatku zimnej prípravy,“ opisuje Majtán.

 
Podobné články
Facebook
Twitter
Aktuálne na webe
Po gólovej prestrelke sa v Trenčíne zrodila remíza

Po gólovej prestrelke sa v Trenčíne zrodila remíza

19.9. | TASR, foto: Braňo Španka
V sobotu sa predstavíme na trávniku AS Trenčín

V sobotu sa predstavíme na trávniku AS Trenčín

17.9. | Redakcia
V nových dresoch výhra nad Pohroním

V nových dresoch výhra nad Pohroním

12.9. | TASR, foto: Braňo Španka
2

Copyright © 2021 FK Senica & eSports.cz, s.r.o. • RSS kanál

Celý obsah stránok je chránený podĺa autorského zákona a jeho kopírovanie bez výslovného súhlasu redakcie je zakázané.
Povolená je citácia častí materiálov tu uverejnených s uvedením zdroja fksenica.eu