Mazáň: O postup sa popasujeme s každým

Mazáň: O postup sa popasujeme s každým

12.09.2014 | Milan Ondruš

Dnes (piatok) o 14:00 sa slovenská reprezentácia do 21 rokov dozvie meno barážového súpera o vysnívaný postup na majstrovstvá Európy v roku 2015 v Česku. Medzi možnými súpermi sú aj obhajcovia trofeje zo Španielska, ale i ďalšie európske futbalové mocnosti.

O fantastický úspech, ktorým postup do baráže pre Galádovcov už je, sa pričinil aj Seničan Róbert Mazáň, ktorý je pravidelnou súčasťou obrannej štvorice mladých Slovákov. Aj v rozhodujúcom zápase v Holandsku (Slovensko vyhralo 1:0) bol Mazáň na ihrisku plný počet minút a z cenného víťazstva mal obrovskú radosť. „Málokto to asi čakal, ale my sme si verili. Do Holandska sme šli s tým, že chceme zvíťaziť a podarilo sa nám to. Boli sme lepším tímom. Holanďania nevedeli, čo majú hrať,“ opisuje víťazné stretnutie, znamenajúce postup do baráže senický bek. Eufória po stretnutí bola fantastická. Partia okolo trénera Galáda je výborná. Odchovanec trenčianskeho futbalu si ju nevie vynachváliť. „Partia je skutočne výborná. Utužila sa už v predchádzajúcich zápasoch. Eufória v kabíne bola spontánna. Užili sme si to. Pravda, troška sme asi rozbili šatňu, ale to patrí k tomu.  Tréner nám poďakoval za výkon i za postup. Povedal, že taký pocit v kariére ešte nezažil. Zároveň nás ale vyzval, že ideme ďalej,“ dodáva Mazáň.

Slováci sa už v piatok 12.9. o 14:00 dozvedia meno svojho ďalšieho súpera v baráži o postup na ME 2015 v Česku. Náš národný tím je v koši nenasadených, to znamená, že dostane jedného z top favoritov turnaja. Medzi zvučnými futbalovými veľmocami ako Španielsko, Nemecko, Taliansko, Francúzsko, Anglicko, Portugalsko či Dánsko si nenavyberáte. „Pravdupovediac, je mi to asi jedno. Neovplyvníme to. Koho nám žreb prisúdi, s tým sa popasujeme o postup. Ani proti Holandsku nám nikto neveril a dokázali sme to. Pôjdeme do baráže na plno a pokúsime sa splniť si náš ďalší futbalový sen,“ hovorí Mazáň.

Senický krajný obranca ale nezabúda ani na klubové povinnosti. Senicu čaká už v sobotu súboj na domácej pôde proti MFK Ružomberok (17:30), v drese ktorého by mal nastúpiť aj slovenský strelec zo zápasu v Holandsku Adam Zreľák. „Je to veľmi kvalitný útočník. Určite si budeme musieť na neho dávať pozor. Zdalo sa mi ale, že je trocha z formy, snáď mu to ešte v sobotu vydrží,“ doberá si kamaráta z reprezentačnej 21-ky Róbert Mazáň. 

 
Podobné články
Facebook
Twitter
Aktuálne na webe
Po gólovej prestrelke sa v Trenčíne zrodila remíza

Po gólovej prestrelke sa v Trenčíne zrodila remíza

19.9. | TASR, foto: Braňo Španka
V sobotu sa predstavíme na trávniku AS Trenčín

V sobotu sa predstavíme na trávniku AS Trenčín

17.9. | Redakcia
V nových dresoch výhra nad Pohroním

V nových dresoch výhra nad Pohroním

12.9. | TASR, foto: Braňo Španka
2

Copyright © 2021 FK Senica & eSports.cz, s.r.o. • RSS kanál

Celý obsah stránok je chránený podĺa autorského zákona a jeho kopírovanie bez výslovného súhlasu redakcie je zakázané.
Povolená je citácia častí materiálov tu uverejnených s uvedením zdroja fksenica.eu