MLÁDEŽ: V 4. kole nenašla premožiteľa ani jedna kategória

04.09.2014 | FK Senica

Výsledky mládežníckych kategórií v 4. kole najvyšších slovenských futbalových súťaží. Ani jeden ročník nenašiel v tomto kole premožiteľa!

Starší dorast U19 - 1. liga - 4. kolo
FK Dukla Banská Bystrica - FK Senica 1:1 (0:0), gól: Jakub Čunta

Senica: M. Junas - M. Karvaš, M. Privrel, N. Včelka, F. Palkovič (81. M. Nestorik) - D. Malý, M. Pittner, A. Krčík (71. E. Chvál) - T. Královič, S. Mráz, J. Čunta (90. L. Kojnok)

Eduard Pagáč (tréner):
„V 1. polčase sme boli dominantní v držaní lopty, ale chýbala nám kolmejšia hra smerom dopredu, dokázali sme si vypracovať iba jednu vyloženú šancu z hry, keď Čunta išiel sám na brankára, druhú gólovú príležitosť sme mali po štandardnej situácii, ktorú nevyužil Včelka. Po prestávke sme inkasovali gól hneď v prvej minúte, keď sme spravili veľkú individuálnu chybu v rozohrávke. Po inkasovanom góle sme dominovali herne a vypracovali si viacero gólových príležitostí, ale skórovať sme dokázali iba raz, keď sa v 16-ke presadil Čunta. Z hrou v 2. polčase som spokojný a po góle na 1:1 bolo výnimočné, že obe mužstvá chceli dať víťazný gól a záver zápasu bol obojstranne otvorený.“

Mladší dorast U17 - 1. liga - 4. kolo
FK Senica - 1. FC Tatran Prešov 1:0 (0:0), gól: Juraj Kovalovský

Senica: F. Valach - D. Tešlár, P. Mikúšek, F. Vígľaš, V. Jedinák - M. Tomič, P. Varga, M. Fako - J. Kovalovský, J. Ondriš (72. S. Štefek), J. Reľovský (65. M. Šimko)

Lukáš Kaplan (tréner): „V 1. polčase sme pôsobili futbalovejším dojmom, avšak šance sme si vypracovávali len veľmi ťažko. Naše príležitosti väčšinou prichádzali po štandardných situáciách, avšak bez výsledného efektu. Po prestávke v 45. min po peknej akcii na ľavej strane sa presadil Kovalovský - 1:0 a išli sme do zaslúženého vedenia. Po nezmyselných hrúbkach v defenzíve v 59. a 68. min sme ponúkli súperovi vyrovnanie, ale podržal nás brankár Valach. V zápase sme boli futbalovejší a lepší na lopte, ale veľa šancí sme si nevypracovali. Súper mal výbornú defenzívu, z ktorej vyrážal do brejkov. Myslím si, že v konečnom dôsledku je naše víťazstvo zaslúžené. Chcem pochváliť celé mužstvo!“

Mladší dorast U16 - 1. liga - 4. kolo
FK Senica - 1. FC Tatran Prešov 2:1 (0:0), góly: Ladislav Almási, Dávid Filinský

Senica: M. Vajs - S. Ducár, D. Filinský, M. Krišák, F. Bzdúšek - K. Ravas, M. Mášik - M. Kovaľ, F. Lepieš, J. Stojka - L. Almási

Stanislav Macek (tréner): „Nastúpili sme proti veľmi kvalitnému družstvu, čo bolo vidieť počas celého zápasu. Od začiatku sme chceli hrať aktívne s vysokým napádaním, avšak súper nám to hlavne prvú polovicu 1. polčasu nedovoľoval kvalitnou kombináciou. Ale i napriek tomu sme sa dostávali do šancí. Prvú mal už v 5. min Almási, keď výborne loboval hosťujúceho brankára, avšak stopér hostí vyhlavičkoval jeho pokus z prázdnej brány. V 10. min aktívny Kovaľ prudkým centrom našiel Stojku, ktorý v dobrej pozícii nastrelil iba brankára. V 14. min po akcii Ducár-Kovaľ sa krásnou hlavičkou prezentoval Lepieš, avšak bohužiaľ jeho pokus išiel tesne vedľa. V 35. min znovu výborný Kovaľ našiel spätnou prihrávkou Mášika, ktorého šikovná technická strela skončila u hosťujúceho brankára. 2. polčas sme omnoho lepšie kombinovali a súpera sme zatlačili do defenzívy. V 50. min sme nevyužili 2 dobré príležitosti na strelenie gólu, keď hlavne dorážka Almásiho z 5-ky volala po góle. V 55. min vyšiel hosťom brejk po osi Kralovič - Svat a bolo 0:1. Vyrovnanie prišlo o 5 minút neskôr, keď vyrovnal hlavou Almási po rohu Mášika. Snažili sme sa strhnúť víťazstvo na svoju stranu. V 63. min ešte Kovaľova strela pod brvno gólom neskončila, avšak v 80. min znovu po rohu Mášika strhol víťazstvo na našu stranu Filinský. Bol to výborný napínavý zápas, proti kvalitnému súperovi, ktorý mal vo svojom strede 3-4 výborné individuality. Naši hráči išli za víťazstvom až do konca a myslím, že sme vyhrali zaslúžene.“

Starší žiaci U15 - 1. liga - 4. kolo

FC DAC 1904 Dunajská Streda - FK Senica 1:2 (0:1), góly: Michal Hudák, Jakub Štefanka

Senica: A. Šturdík - L. Kučera, J. Štefanka, M. Sokolík, A. Búzek - M. Totka, M. Galba, J. Kuchta (63. P. Allina) - M. Hudák, D. Martišiak (36. M. Hollý), K. Ratica

Milan Suchý (tréner): „V 1. polčase sme nepodali očakávaný výkon. Kazili sme príliš veľa ľahkých prihrávok, nemali sme dobrý pohyb, vpredu sme neboli nebezpeční. Najaktívnejší boli stredoví hráči, bohužiaľ aj oni často kazili. Niekoľko streleckých pokusov spoza pokutového územia mal Totka. Oveľa viac som očakával v 1. polčase od útočníkov, bohužiaľ, boli príliš statickí. Napriek tomu sme sa dostali minútu pred koncom polčasu do vedenia, keď Totkovu centrovanú loptu pohotovo zakončil Hudák. Po prestávke sme vstúpili oveľa aktívnejšie, vypracovali sme si niekoľko vynikajúcich príležitostí, ožili útočníci, do zakončenia sme sa dostávali aj z druhej vlny, keď sa často o streľbu pokúšal Galba. Šance sme však trestuhodne premárnili a zákonite prišiel trest. Náš hlúpy faul v pokutovom území súper potrestal premenenou penaltou. Zápas mal v 2. polčase výbornú úroveň. Akcie sa striedali na oboch stranách. Nám sa podarilo vsietiť víťazný gól minútu pred koncom po rohovom kope, keď sa v 16-ke výborne zorientoval Štefanka. Som spokojný s 2. polčasom, kedy mal zápas veľmi dobrú úroveň.“

Starší žiaci U14 - 1. liga - 4. kolo

FC DAC 1904 Dunajská Streda - FK Senica 2:2 (1:0), góly: Šimon Mach, vlastný

Senica: T. Vrzala - M. Mihál (36. M. Andrášik), F. Hoško, Š. Mach (56. D. Veselský), J. Cigánek (63. T. Kollár) - M. Marík, V. Mička, D. Ventúra (36. R. Scholtz) - R. Kadlic, M. Kunka, R. Marík

Peter Jakuš (tréner): „Zápas sme začali vo vlažnom tempe, už v 5. min sa súper ujal vedenia po strele spoza 16-ky - 1:0. V 1. polčase sme sa nevedeli presadiť do zhustenej obrany súpera. Málo sme sa pohybovali, chýbala futbalová myšlienka a strelecké pokusy R. Maríka, Kunku a M. Maríka boli nepresné alebo nedôrazné. Naopak, do 2. polčasu sme vstúpili oveľa aktívnejšie, začali sme sa presadzovať v krídelných priestoroch a v strede ihriska sme sa dokázali uvoľniť v hre 1:1. Súper ale po ojedinelom brejku zvýšil na 2:0. O  dve minúty nato sme znížili, keď sa individuálne presadil M. Marík a centrovanú loptu si súper vrazil do vlastnej brány - 1:2. Gól nás naštartoval a od tohto momentu sme na ihrisku dominovali. Scholtzove strely spoza 16-ky ešte neskončili v súperovej sieti, ale Machova gólová hlavička už áno - 2:2. Po vyrovnávajúcom góle sme išli jednoznačne za víťazstvom, ale strela R. Maríka skončila na žrdi a Kunkov gól nebol uznaný kvôli ofsajdu. V závere zápasu mal gól na kopačke Kadlic, ale jeho strela skončila tesne mimo brány. Chalani si zaslúžia pochvalu za to, že i za nepriaznivého stavu hrali stále tempo futbal, ale naopak v 1. polčase hrali niektorí hráči pod svoje možnosti, a to by sa nemalo stávať.“

Mladší žiaci U13 - 1. liga - 4. kolo

FK Senica - ŠK Senec 14:2 (6:1), góly: Patrik Liška a Samuel Hlaváč po 3, Patrik Jedinák 2, Šimon Gáth, Ľubomír Ligás, Jakub Buchel, Filip Buchel, Tomáš Fila, Adrián Roman

Senica: P. Opalek - Š. Gáth, A. Rampáček, R. Jankových - J. Buchel, M. Vyletel, Ľ. Ligás - P. Jedinák; M. Chropovský - O. Plott, M. Halaj, T. Fila, M. Fedoráš, F. Buchel, P. Liška, M. Hecht, A. Roman, S. Hlaváč

Rudolf Bíly (tréner): „Zápas sa hral na výborne pripravenom ihrisku proti súperovi, ktorý prišiel s jednou šestkou a jednou sedmičkou hráčov. Duel sa odohrával väčšiu časť na súperovej polovici, kde sme sa snažili kombinačnou hrou presadiť proti brániacim 4 - 5 hráčom súpera. Vytvorili sme si veľa dobrých streleckých príležitostí, ale nedokázali sme ich správne a hlavne efektívne riešiť a premieňať na góly. Vstrelili sme síce 14 gólov, ale minimálne rovnaký počet sme dokázali zahodiť, i keď som rád, že sa do tých šancí dokážeme dostať. Chlapcom gratulujem k víťazstvu.“

Mladší žiaci U12 - 1. liga - 4. kolo
FK Senica - ŠK Senec 17:7 (10:1), góly: Ján Vrablic 7, Sebastián Jankovič, Lukáš Koprna a Daniel Bogdalík po 2, Tomáš Knap, Tamara Morávková, Filip Piroha, vlastný

Senica: K. Kudla - T. Morávková, D. Dzindzík, S. Nosek - R. Vajaš, L. Koprna, T. Krč, - J. Vrablic; T. Odráška - T. Jedináková, R. Morávek, M. Vizváry - T. Knap, E. Mangera, S. Jankovič - D. Bogdalík; M. Čederle, J. Pukančík, F. Piroha, D. Čmarada

Jaroslav Hutta (tréner): „Do zápasu sme vstúpili veľmi dobre, dostávali sa často pred bránu súpera a v 12. min sme vyhrávali rozdielom 5 gólov. V 1. polčase sme podali výborný výkon a aj skóre zodpovedalo priebehu hry. V 2. polčase sa hostia zlepšili, hra bola vyrovnanejšia a aj keď sme sa dostávali do ďalších príležitostí, zakončenie už nebolo také presné. U nášho súpera bolo pozitívne, že len nebránil, ale snažil sa o otvorený futbal počas celého stretnutia a odmenou mu bolo 7 strelených gólov. Všetci naši chlapci podali veľmi dobrý výkon, výborný bol Vrablic - autor 7 gólov.“