Veľa šancí, nepremenená penalta i neuznaný regulárny gól

Veľa šancí, nepremenená penalta i neuznaný regulárny gól

02.09.2014 | Milan Ondruš

Súboj 8.kola Fortuna ligy ponúkol divákovi slušný futbal. Domáci mali častejšie loptu na kopačkách, no výborné príležitosti na skórovanie si dokázali pripravovať i hostia zo Senice. V zápase, v ktorom padli štyri góly, sa napokon zrodila remíza 2:2.

Fantastickí Pillár i Šulla

Stopér Róbert Pillár je sviatočným strelcom, v nedeľu sa však dokázal dostať do štyroch tutoviek. Dve premenil, ďalšie dve nie. Brankára Rusova ohrozoval vo všetkých prípadoch hlavou a vždy po štandardných situáciách. Zo senického defenzívneho piliera sa tak stáva hrozba súperových brankárov i obrancov. Jednotku s hviezdičkou si za výkon na pôde Spartaka Trnava zaslúži i brankár Michal Šulla, ktorý, hoc dvakrát inkasoval, bol fantastický. V bráne mal dostatok práce a pri svojom 50-tom štarte v najvyššej slovenskej futbalovej súťaži pôsobil sebaisto.

Futbal bohatý na šance

Treba športovo priznať, že domáci mali viac z hry, častejšie mali loptu na kopačkách. Hosťujúci futbalisti zo Senice však boli nebezpeční a brankár Rusov si na nedostatok práce sťažovať nemohol. Už spomínanému Pillárovi sekundovali v zakončení i Majtán, Hlohovský či Piroska. Trnavčania hrozili najmä strelami zo stredných vzdialeností. Futbal sa musel fanúšikovi páčiť.

Smoliarom kola podľa denníka Šport Juraj Piroska

Denník Šport v jeho pravidelnej ankete označil za smoliara kola senického kapitána Juraja Pirosku. Hoci líder Záhorákov na dva góly prihral, mal gól na kopačke i on sám. V 64.min nepremenil za stavu pokutový kop. Ak by Senica skórovala, duel mohol skončiť inak.

Neuznaný regulárny gól

Smoliarom kola je senický kapitán ešte pre jeden moment. V 62.min sa po Majtánovej prihrávke rútil sám na Rusova a rutinérsky poslal loptu do siete. Postranný rozhodca však zdvihol zástavku a gól tak pre ofsajd tak neplatil. Ako však ukázali najmä kamery RTVS (priložené VIDEO), o žiaden ofsajd nešlo.  


 
Podobné články
Facebook
Twitter
Aktuálne na webe
Po gólovej prestrelke sa v Trenčíne zrodila remíza

Po gólovej prestrelke sa v Trenčíne zrodila remíza

19.9. | TASR, foto: Braňo Španka
V sobotu sa predstavíme na trávniku AS Trenčín

V sobotu sa predstavíme na trávniku AS Trenčín

17.9. | Redakcia
V nových dresoch výhra nad Pohroním

V nových dresoch výhra nad Pohroním

12.9. | TASR, foto: Braňo Španka
2

Copyright © 2021 FK Senica & eSports.cz, s.r.o. • RSS kanál

Celý obsah stránok je chránený podĺa autorského zákona a jeho kopírovanie bez výslovného súhlasu redakcie je zakázané.
Povolená je citácia častí materiálov tu uverejnených s uvedením zdroja fksenica.eu