Dvojgólový strelec Pillár: Mohol som dať aj štyri

Dvojgólový strelec Pillár: Mohol som dať aj štyri

01.09.2014 | Milan Ondruš, foto: Marián Bazala

Snáď sa Robo neurazí, ak ho nazveme sviatočným strelcom. Na pôde Trnavy si ale senický stopér Róbert Pillár obul strelecké kopačky, no skôr použil strelecký gél na vlasy. Jeho dve gólové hlavičky totiž zariadili remízu Senici u svojho krajského rivala 2:2.

A nechýbalo veľa a 23-ročný senický defenzívny štít sa mohol radovať z hetriku, ba z kvarteta gólov. Jeho dve ďalšie hlavičky skončili tesne vedľa brány. „Sám neviem, ako je možné, že som sa dostal do toľkých príležitostí. Inokedy mám v zápase sotva jednu. Včera ma lopta doslova triafala. Vždy som stál tam, kam letela. Dve hlavičky som dokázal premeniť. Ďalšie dve som zle trafil. Škoda toho, ale dva góly ma veľmi tešia,“ hovorí Pillár, ktorý si po návrate z ročného hosťovania v Hradci Králové, resp. v Nitre otvoril v Senici tohtoročný gólový účet. Aj v nedeľu platilo pravidlo, že ak sa Pillár presadí, tak je to najčastejšie hlavou. „V drese Nitry som dal tri góly, z toho dva hlavou. Aj prvý gól za A-tím Senice som dal hlavou. Keď sa presadím nohou, tak to zväčša len loptu doťuknem z kroku do brány. Hlavička je moja silnejšia zbraň,“ opisuje svoju prednosť šťastný dvojgólový strelec.

Senica si proti Trnave pripísala už piatu remízu v tohtoročnej Fortuna lige. Trikrát si zverenci Pavla Hapala delili body na súperovej pôde. S bodom z Trnavy je ale Pillár spokojný. „Asi musíme byť spokojní. Aj keď sme mali šance i na tri body. Nepremenili sme penaltu, mali sme ďalšie šance a myslím, že nám rozhodca neuznal regulárny gól, keď Jurovi Piroskovi odmával ofsajd. Na druhú stranu treba priznať, že aj Trnava mala šance a nás podržal Mišo Šulla. Z tohto pohľadu sme asi s bodom spokojní,“ rozoberá zápas Róbert Pillár, narážajúc aj na neuznaný gól Juraja Pirosku z 62.min a nepremenenú penaltu toho istého futbalistu zo 64.min.

Záhoráci si ale rýchlo musia zaspomínať, ako chutí víťazstvo na hosťujúcej pôde. V stredu ich totiž čaká pohárový zápas Slovnaft Cupu, keď ich na prievidzskom štadióne privíta domáca Horná Nitra (18:00). „Nič iné ako postup ďalej neberieme,“ uzatvára Pillár.

takto sa trafil Róbert Pillár v 89.min a vyrovnával na 2:2

 
Podobné články
Facebook
Twitter
Aktuálne na webe
Na zápas so Slovanom pozýva Elvis Sukisa Mashike

Na zápas so Slovanom pozýva Elvis Sukisa Mashike

24.9. | FK Senica
Futbalisti sa zapojili do zbierky

Futbalisti sa zapojili do zbierky

24.9. | FK Senica
Info pre permanentkárov

Info pre permanentkárov

22.9. | FK Senica
2

Copyright © 2021 FK Senica & eSports.cz, s.r.o. • RSS kanál

Celý obsah stránok je chránený podĺa autorského zákona a jeho kopírovanie bez výslovného súhlasu redakcie je zakázané.
Povolená je citácia častí materiálov tu uverejnených s uvedením zdroja fksenica.eu