Kongo späť na tráve, Majtán s hetrikom

Kongo späť na tráve, Majtán s hetrikom

14.08.2014 | Milan Ondruš

Pohárový zápas Slovnaft Cupu v Gabčíkove (12.8., 1:4) mal viacero plusov. Tým najväčším bol návrat Tomáša Kóňu na zelený trávnik, keď v 86.min vystriedal Juraja Pirosku. Súčasný kapitán FK Senica dokonca pri odchode z ihriska navliekol Kóňovi na ruku i kapitánsku pásku.

„Keď som šiel na ihrisku, zápas už bol rozhodnutý. Tak znela dohoda i s trénerom. Pokiaľ bude priaznivý stav pre nás, vybehnem na posledné minúty. Prvé moje kroky na trávniku boli trocha nervózne, ale potom som si návrat na trávnik užil. Bol to krásny pocit sa opäť zapojiť do zápasu,“ hovorí po stretnutí Tomáš Kóňa, ktorý po nefutbalovom zákroku dunajskostredského Ákosa Szarku na začiatku apríla tohto roku utrpel zlomeninu nohy a mal i potrhané väzivá v členku. Tomáš zatiaľ vybehol len na pár minút. Jeho návrat do stopercentného zaťaženia bude ešte chvíľu trvať. „Je mi jasné, že to nebude hneď zajtra, ale už teraz sa na to teším. S tímom prakticky trénujem už naplno, no vynechávam niektoré pasáže tréningov. Sám cítim, že to ešte chvíľu potrebuje,“ dodáva bývalý slovenský reprezentant, ktorý v tomto roku oslávil tridsiatku.

Obrovským pozitívom pohárového stretnutia v Gabčíkove bola i strelecká produktivita senického útočníka Tomáša Majtána, ktorý po zranení ramena naberá formu. Majtán sa trafil v 35., v 42. a v 86. minúte stretnutia a prakticky zariadil Senici hladký postup do 3.kola Slovnaft Cupu. „K zápasu sme pristúpili s plnou vážnosťou. Nenechali sme nič na náhode. Šli sme si za postupom a to sa nám podarilo. Som rád, že sa mi podarilo vsietiť tri góly. Musím však pochváliť aj spoluhráčov, ktorí mi akcie pekne pripravili,“ hovorí po stretnutí šťastný strelec a dodáva, že hetrik na pôde Gabčíkova je štvrtým v jeho kariére.

Kiež by to Majtymu padalo aj v najbližšom zápase na Pasienkoch. Senica cestuje v piatok 15.8.2014 na Slovan Bratislava, proti belasým vybehnú Záhoráci na trávnik v piatok o 18:30.

 
Podobné články
Facebook
Twitter
Aktuálne na webe
Po víťazstve nad ViOnom sme vyhrali skupinu Tipsport ligy
2% z dane pre futbalové nádeje FK Senica

2% z dane pre futbalové nádeje FK Senica

21.1. | Redakcia
V prvom zápase prípravy výhra nad Trnavou
2

Copyright © 2022 FK Senica & eSports.cz, s.r.o. • RSS kanál

Celý obsah stránok je chránený podĺa autorského zákona a jeho kopírovanie bez výslovného súhlasu redakcie je zakázané.
Povolená je citácia častí materiálov tu uverejnených s uvedením zdroja fksenica.eu