Seničan D. Baumgartner prestúpil do Sampdorie Janov

Seničan D. Baumgartner prestúpil do Sampdorie Janov

29.07.2014 | Milan Ondruš

Okolo mladého klenotu FK Senica Denisa Baumgartnera sa točilo veľa klubov. O 16-ročného talentovaného stredopoliara bol záujem najmä v Taliansku a Holandsku. Po dlhých rokovaniach nakoniec zamieril na Apeninský polostrov. V utorok v poobedných hodinách podpísal zmluvu so Sampdoriou Janov.

Ešte len 16-ročný Denis Baumgartner patrí k najväčším talentom slovenského futbalu vo svojej vekovej kategórii. Napriek svojmu mladému veku už bol členom seniorského výberu FK Senica. Svoj talent bude mládežnícky slovenský reprezentant ďalej rozvíjať  v Sampdorii Janov, podľa všetkého by mal najskôr zamieriť do Primavery talianskeho klubu, čo je obdoba najstaršieho dorastu tuzemskej súťaže. „Som veľmi rád, že prestup vyšiel. Sampdoria Janov je pre mňa nová výzva. Na novú skúsenosť sa veľmi teším. Pri podpise sa mi ruka netriasla. Som si vedomý toho, že sa v mojom živote začína nová kapitola. Spravím všetko pre to, aby som nesklamal dôveru ľudí, ktorí ju do mňa vložili,“ hovorí okamžite po podpise 3-ročnej zmluvy Denis Baumgartner.

Odchod Denisa Baumgartnera do Sampdorie Janov je výbornou vizitkou Futbalovej akadémie FK Senica, ktorej je Denis odchovancom. „Rokovania s talianskou stranou boli veľmi korektné. Sme radi, že aj Denisovi sa v Janove veľmi páči a že má veľkú túžbu rozvíjať v Taliansku svoj futbalový talent. V jeho ďalšej kariére mu želáme veľa šťastia,“ hovorí športový riaditeľ FK Senica Dušan Vrťo, ktorý priamo v Janove rokoval o Denisovom prestupe. „Chcem sa poďakovať všetkým ľuďom, ktorí mi prestup umožnili. Veľmi som vďačný aj Senici za to, čo všetko pre mňa spravila,“ hovorí Baumgartner, ktorého pri podpise zmluve v Janove sprevádzala jeho mama.

„Sme veľmi radi, že sa prestup nakoniec zrealizoval. Pracovali sme na ňom asi rok a pol. Sampdoria Janov je výborný klub s kvalitnou akadémiou. Denisovi môžu poskytnúť veľmi kvalitné futbalové vzdelanie,“ vyjadruje za agentúru Stars and Friends, ktorá sa na prestupe podieľala, zástupca agentúry Roman Vojtek.

Denis, želáme ti veľa športových úspechov v novom pôsobisku a veríme, že na krásne časy v drese FK Senica nikdy nezabudneš! 
Podobné články
Facebook
Twitter
Aktuálne na webe
V poslednom kole na ihrisku Pohronia bodovo naprázdno

V poslednom kole na ihrisku Pohronia bodovo naprázdno

11.7. | Redakce
V záverečnom kole sezóny cestujeme na ihrisko nováčika súťaže

V záverečnom kole sezóny cestujeme na ihrisko nováčika súťaže

10.7. | Redakce
Zodpovednosť za senický dres

Zodpovednosť za senický dres

9.7. | Redakce

Copyright © 2020 FK Senica & eSports.cz, s.r.o. • RSS kanál

Celý obsah stránok je chránený podľa autorského zákona a jeho kopírovanie bez výslovného súhlasu redakcie je zakázané.
Povolená je citácia častí materiálov tu uverejnených s uvedením zdroja fksenica.eu