Pavel Hapal: Zápas so Žilinou bude ofenzívny z oboch strán

Pavel Hapal: Zápas so Žilinou bude ofenzívny z oboch strán

24.07.2014 | Milan Ondruš

Zápas Senice so Žilinou sľubuje zaujímavé ofenzívne divadlo. Oba tímy sa chcú prezentovať útočným herným štýlom. Duel bude špecifický pre kormidelníka Záhorákov Pavla Hapala, bývalého trénera Žiliny, ktorý pod Dubňom prežil krásne obdobie.

„Určite to špecifický súboj pre mňa bude, snažím si to ale nepripúšťať. V prvom rade sa sústredím na svoje mužstvo. Všetci si veľmi dobre pamätáme poslednú porážku 1:4, určite to budeme chcieť odčiniť,“ naznačuje kouč Senice Pavel Hapal pred piatkovým duelom 3.kola Fortuna ligy, ktorý začína v Senici o 19:30.

Žilina vstúpila do Fortuna ligy výborne. Po dvoch kolách majú šošoni na konte plný bodový zisk a momentálne sú na čele tabuľky. Záhorákov mrzia stratené body z Banskej Bystrice, keď o dvojgólové vedenie prišli až v závere stretnutia. Napriek tomu však môže byť Hapal so 4-bodovým ziskom spokojný. „Sú odohrané ešte len dve kolá, o úspešnom vstupe do sezóny sa môžeme baviť až po siedmom kole. Prvý zápas s Myjavou sme zvládli, do 70. minúty zápasu v Banskej Bystrici sme takisto súpera nepustili skoro do ničoho. Bohužiaľ, zlyhali sme v poslednej desaťminútovke. Mali sme sa viac sústrediť na držanie lopty a dohrať zápas skúsenejšie. Pred nami je ale ďalší duel, ktorý chceme zvládnuť,“ hovorí Hapal.

Najbližší duel Záhorákov so Žilinčanmi by mal byť podľa Hapala zaujímavým ofenzívnym divadlom. „Nečakám, že zápas bude opatrný. Aj my, aj Žilina sa chceme prezentovať ofenzívnym herným štýlom,“ priznáva Hapal.

Český kormidelník v službách FK Senica si veľmi dobre pamätá na žilinský angažmán. Pod Dubňom prežil dva krásne roky. So svojim mužstvom sa tešil z majstrovského titulu, superpohára a Žilinčania sa dokonca prebojovali do skupinovej fázy ligy majstrov. „V mojej trénerskej kariére to bol doposiaľ najkrajší angažmán. Na Žilinu spomínam veľmi rád,“ hovorí kormidelník Senice, ktorý 27. júla oslávi 45. narodeniny, naznačujúc súčasnú silu Žiliny. „Žilina má mladé mužstvo, no je na ňom vidieť veľké odhodlanie. Navyše, určite budú chcieť odčiniť minulú sezónu, bude to veľmi náročný zápas.“

Zápas FK Senica – MŠK Žilina je na programe v piatok 25.7.2014 o 19:30 na štadióne FK Senica. Vstupenky na duel sa začnú predávať hodinu pred výkopom.

 
Podobné články
Facebook
Twitter
Aktuálne na webe
V záverečnom kole sezóny cestujeme na ihrisko nováčika súťaže

V záverečnom kole sezóny cestujeme na ihrisko nováčika súťaže

10.7. | Redakce
Zodpovednosť za senický dres

Zodpovednosť za senický dres

9.7. | Redakce
V súboji proti ViOnu bezgólová remíza

V súboji proti ViOnu bezgólová remíza

4.7. | Redakce

Copyright © 2020 FK Senica & eSports.cz, s.r.o. • RSS kanál

Celý obsah stránok je chránený podľa autorského zákona a jeho kopírovanie bez výslovného súhlasu redakcie je zakázané.
Povolená je citácia častí materiálov tu uverejnených s uvedením zdroja fksenica.eu