Traja mladíci podpísali nové kontrakty

Traja mladíci podpísali nové kontrakty

30.06.2014 | Milan Ondruš

Pred nadchádzajúcou sezónou Fortuna ligy Senica opäť omladila káder. S tímom trénuje viacero futbalistov, ktorí nemajú ešte ani 18 rokov. S dvoma takými Záhoráci nedávno podpísali profesionálne kontrakty. Neplnoletú dvojicu Juraj Chvátal, Samuel Mráz navyše dopĺňa talentovaný 19-ročný brankár Denis Kubica.

Všetci traja futbalisti FK Senica – Samuel Mráz, Juraj Chvátal i Denis Kubica – podpísali so svojim materským klubom nové kontrakty. „Samuel Mráz podpísal s FK Senica zmluvu na 3 roky, Juraj Chvátal na 3 roky s následnou 2-ročnou opciou a Denis Kubica na 2 roky s následnou ročnou opciou,“ informoval športový sekretár FK Senica Ivan Tobiáš.

Mladíci dostávajú v senickom drese čoraz viac príležitostí. 17-ročný Juraj Chvátal, mládežnícky reprezentant SR, naskočil v minulej sezóne do štyroch zápasov Corgoň ligy a patril jeho výborné výkony si zaslúžia pozornosť. Ďalšie štarty si nepripísal len pre zranenie ramena a nútenú operáciu. Samuel Mráz, talentovaný útočník, si štart v najvyššej seniorskej súťaži pripísal už ako 16-ročný. Vlani naskočil do ôsmich duelov, pripísal si 335 corgoňligových minút. Na premiérový gól v najvyššej slovenskej súťaži obaja zatiaľ len čakajú. Tretím do partie je 19-ročný brankár Denis Kubica, ktorý chytával v senickom najstaršom doraste U19.

„Dlhodobou filozofiou FK Senica je stavať futbal na vlastných odchovancoch. Je to beh na dlhšiu trať, ale veríme, že to je správna cesta. V našej akadémii je veľa talentovaných futbalistov. Postupne chceme káder stabilizovať a práve naše mladé talenty by mali byť stabilnou súčasťou prvého mužstva,“ hovorí prezident FK Senica Viktor Blažek.

 
Podobné články
Facebook
Twitter
Aktuálne na webe
Magický dátum. Roberta Diasa teší víťazstvo nad Trenčínom i víťazný gól
Mládež v akcii: U19 v derby víťazne, piata výhra v rade v podaní futbalistiek WU15

Mládež v akcii: U19 v derby víťazne, piata výhra v rade v podaní futbalistiek WU15

21.10. | Igor Tabiš
Pod Dubňom päť gólov. O troch bodoch rozhodol kapitán Dias

Pod Dubňom päť gólov. O troch bodoch rozhodol kapitán Dias

20.10. | Igor Tabiš

Copyright © 2019 FK Senica & eSports.cz, s.r.o. • RSS kanál

Celý obsah stránok je chránený podľa autorského zákona a jeho kopírovanie bez výslovného súhlasu redakcie je zakázané.
Povolená je citácia častí materiálov tu uverejnených s uvedením zdroja fksenica.eu