V exhibičnom zápase výhra 2:1 nad L.N.Vsou

14.06.2014 | Milan Ondruš

Každoročná oslava futbalu v Lakšárskej Novej Vsi a takmer každý rok i so slovenským reprezentantom a stopérom Liverpool FC Martinom Škrteľom. V exhibičnom zápase vyzvali v sobotu značne posilnení domáci futbalisti Senicu. FK Senica s omladeným tímom zvíťazil 2:1.

V drese Lakšárskej Novej Vsi sa predstavila najväčšia celebrita zápasu Martin Škrteľ. Stopérsku dvojicu tvoril so skúseným zadákom, ktorý má taktiež reprezentačné skúsenosti, Ľubomírom Guldanom, momentálne pôsobiacim v poľskom Zaglebie Lubin. V bráne bol Martin Kuciak. V domácom výbere sa však predstavili aj ďalšie osobnosti a bývalí hráči Senice – Stanislav Velický, Jaroslav Hílek, Peter Hílek a nestarnúci Ivan Kavecký, bývalý vynikajúci senický futbalista a v súčasnosti hospodár v FK Senica.

Naproti tomu Senica vsadila na mladých. Najväčšia osobnosť Záhorákov Juraj Piroska do exhibičného zápasu nezasiahol. Nehrali ani chorý Michal Šulla a Róbert Mazáň. Okrem nich si však minúty na ihrisku pripísali všetci. Skóre otvoril už v 4.min zápasu domáci Stanislav „Ihla“ Velický, bývalý hráč Senice, momentálne pôsobiaci v maďarskom Mezőkövesdi. V prvom polčase Seničania dokázali vyrovnať. Vlastným gólom sa nechtiac zapísal do listiny strelcov Erik Chvál, futbalista Senice, no rodák z Lakšárov, preto nastúpil v domácom drese. Po zmene strán bolo vidieť viacero sľubných momentov. Z mnohých šancí sa ujala len jedna, keď na 2:1 pre Senicu upravil striedajúci Čunta. V závere šiel, podobne ako v domovskom Liverpoole, Martin Škrteľ na hrot, ale ani on nedokázal prekonať Kubicu v bráne Senice.

Domáci organizátori pripravili po zápase tombolu i autogramiádu. O výsledok v zápase nešlo, i keď žiadne výletné tempo to na ihrisku nebolo.