Róbert Pillár hráčom FK Senica

Róbert Pillár hráčom FK Senica

29.10.2010 | Redakcia

20101029pillarVedenie corgoňligového klubu FK Senica podpísalo v uplynulých dňoch kontrakt s talentovaným futbalistom Róbertom Pillárom. Mladý, ešte len devätnásťročný, futbalista sa s klubom dohodol na trojročnej zmluve s možnosťou využitia opcie. „Robo bol u nás doteraz na hosťovaní z Bardejova. Aj napriek mladému veku patrí medzi stabilných členov základnej jedenástky a i v ťažkých zápasoch odvádza výborné výkony. Je to perspektívny futbalista a člen širšej nominácie SR do 21 rokov. Aj preto sme sa rozhodli, že pristúpime k podpisu nového kontraktu,“ objasňuje športový riaditeľ Záhorákov Dušan Vrťo.

 

Pillár si odkrútil premiéru v seniorskom drese už v minulej sezóne. V poslednom zápase nastúpil na Pasienkoch proti Petržalke, kde dokonca strelil i gól. V tomto ligovom ročníku nebol členom základnej zostavy len jediný raz, a to hneď v prvom kole na pôde Spartaka Trnava. Odvtedy už stabilne nastupuje po boku skúseného Jána Gajdošíka v stopérskej dvojici. „Táto spolupráca môže Robovi len pomôcť. Janko je ostrieľaný futbalista, ktorý ho dokáže usmerniť, pochváliť, ale aj skritizovať. Aj vďaka nemu Pillár môže futbalovo napredovať,“ hovorí o senickej stopérskej dvojici Vrťo.  

 

Mladý Bardejovčan musí za rodinou cestovať takmer cez celú republiku, no na návštevu svojej domoviny využije každú príležitosť. „V Bardejove som futbalovo vyrastal od prípravky, mám tam aj veľmi veľa kamarátov, takže sa na východ určite rád vraciam. S rodinou už, samozrejme, nemôžem byť tak často ako kedysi, no akonáhle mi to program dovolí, cestujem domov,“ hovorí Pillár, no zároveň dodáva, že v Senici našiel druhý domov: „Cítim sa tu naozaj výborne. V kabíne panuje stále skvelá atmosféra. Patrím medzi najmladších členov kádra, a to prináša aj rad povinností. Vôbec mi to ale neprekáža, to k futbalu patrí. Zas prídu mladší a ja budem mazák,“ smeje sa už hráč FK Senica Róbert Pillár. 

 
Podobné články
Facebook
Twitter
Aktuálne na webe
Magický dátum. Roberta Diasa teší víťazstvo nad Trenčínom i víťazný gól
Mládež v akcii: U19 v derby víťazne, piata výhra v rade v podaní futbalistiek WU15

Mládež v akcii: U19 v derby víťazne, piata výhra v rade v podaní futbalistiek WU15

21.10. | Igor Tabiš
Pod Dubňom päť gólov. O troch bodoch rozhodol kapitán Dias

Pod Dubňom päť gólov. O troch bodoch rozhodol kapitán Dias

20.10. | Igor Tabiš

Copyright © 2019 FK Senica & eSports.cz, s.r.o. • RSS kanál

Celý obsah stránok je chránený podľa autorského zákona a jeho kopírovanie bez výslovného súhlasu redakcie je zakázané.
Povolená je citácia častí materiálov tu uverejnených s uvedením zdroja fksenica.eu