Turnaj vo Francúzsku: SME VÍŤAZI!!!

Turnaj vo Francúzsku: SME VÍŤAZI!!!

09.06.2014 | Milan Ondruš

Pred víkendom odcestovali mladí Seničania do 16 rokov na zaujímavý turnaj do Francúzska. V meste Le Havre bojujú zverenci trénera Lukáša Kaplana zatiaľ statočne. V troch odohratých zápasoch zatiaľ nenašli premožiteľa a dokonca nedostali ani gól. V pondelok ich čaká semifinále.

Senica dostala pozvánku na turnaj na poslednú chvíľu. Taká ponuka sa však neodmieta. „Organizátorom vypadlo vraj nejaké brazílske družstvo, tak nám hneď volali, či sa nechceme zúčastniť. Samozrejme, nás to veľmi potešilo, že im napadla práve Senica. Sme radi, že kredit tejto akadémie rastie astronomickou rýchlosťou,“ hovorí koordinátor mládeže FK Senica Igor Pszota, ktorý je s mladými Seničanmi priamo vo Francúzsku.

Prvý zápas v skupine:

FK Senica - Bohemians 3 : 0 (1 : 0) g: Jakub Reľovský 2, Marek Pittner

Zostava: Valach - Kozák, Svatík, Mikúšek, Jedinák, Varga, Pittner, Adamec, Tomič, Fako, Reľovský. Striedali: Štefek, Blažek, Kovalovský, Vígľaš.

Igor Pszota na linke Senica - Le Havre: „Úvod zápasu z našej strany poznačila nervozita, ktorá sa prejavila na nepresnej kombinácii. Po úvodnej veľkej šanci Tomiča po strele Adamca sa tempo zápasu vystupňovalo. Súper sa dostal do vyloženej príležitosti pekným prienikom stopéra, ktorého akciu výborne zlikvidoval brankár Valach. Do vedenia sme išli v 15. minúte, kedy sa presadil Reľovský a strelou z uhla strhol vedenie na našu stranu. Do konca polčasu sme boli aktívnejší, mali sme viac z hry. Vstup do druhého polčasu nám vyšiel výborne. Po kombinácii viacerých hráčov Pittner prihrával voľnému Reľovskému, ktorý strelou k bližšej žrdi nedal brankárovi šancu. Od tohto momentu sme zápas kontrolovali a pridali sme aj tretí gól Pittnerom po akcii Tomiča. Tempo zápasu bolo dobré, netaktizovalo sa, aj súper chcel hrať futbal, bolo sa na čo pozerať.“

Druhý zápas v skupine:

FK Senica - Gonfreville 0:0

Zostava: Valach - Tešlár, Kozák, Svatík, Vígľaš, Pittner, Blažek, Varga, Tomič, Fako, Jedinák. Striedali: Mikúšek, Adamec, Reľovský.

Igor Pszota na linke Senica - Le Havre: „Domáci hráči nastúpili v defenzívnym rozostavením až s piatimi obrancami. Od začiatku zápasu sme mali problémy s prehusteným priestorom. Počas celého zápasu sme hrali na jednu bránu, ale vyložené šance sme si nevypracovali a nepomohli sme si ani štandardnými situáciami. V zápase nám chýbala iskra, málo sme komunikovali, aj keď musím povedať, že s takýmto spôsobom hry súpera sa naši hráči možno ešte nestretli. Zápas sa tak skončil remízou 0:0 s ktorou boli domáci spokojní a my naopak nie.

Tretí zápas v skupine:

FK Senica - Le Havre 0:0

Zostava: Valach - Kozák, Mikúšek, Svatík, Štefek, Pittner, Tomič, Adamec, Reľovský, Fako, Jedinák. Striedali: Vígľaš, Blažek, Kovalovský.

Igor Pszota na linke Senica - Le Havre: „Od úvodných minút sa hral futbal vo vysokom tempe, akcie sa striedali na oboch stranách. Hráči Le Havre boli fyzicky veľmi dobre disponovaní, ale my sme sa im vyrovnali v agresivite a eliminovali sme aj ich dobrú technickú stránku. Zápas bol zaujímavý od prvej do poslednej minúty. Odohrali sme fyzicky náročný zápas, ktorý nás stál veľa síl. Negatívom bolo zranenie Jedináka v závere zápasu. Všetci hráči, ktorí nastúpili podali takticky disciplinovaný výkon, bojovný s množstvom súbojov a tento výkon nám zaručil postup do semifinále. V ňom sa stretneme s ďalším francúzskym družstvom Cannes."

Semifinále 

FK Senica - Cannes 0:0, 5:4 na PK

Finále 

FK Senica - Le Havre 1:1, 4:3 na PK, g: Martin Svatík

 
Podobné články
Facebook
Twitter
Aktuálne na webe
Reštart súťaže: začíname doma, proti Trenčínu pred TV kamerami

Reštart súťaže: začíname doma, proti Trenčínu pred TV kamerami

3.6. | Redakce
Legionári na hodine slovenčiny

Legionári na hodine slovenčiny

3.6. | Redakce
Predĺženie spolupráce so značkou Hummel

Predĺženie spolupráce so značkou Hummel

2.6. | Redakce

Copyright © 2020 FK Senica & eSports.cz, s.r.o. • RSS kanál

Celý obsah stránok je chránený podľa autorského zákona a jeho kopírovanie bez výslovného súhlasu redakcie je zakázané.
Povolená je citácia častí materiálov tu uverejnených s uvedením zdroja fksenica.eu