Miroslav Hainc (U17): S Talianmi sme hrali otvorený futbal

Miroslav Hainc (U17): S Talianmi sme hrali otvorený futbal

22.05.2014 | Milan Ondruš, foto: Marián Bazala

Dá sa povedať, že konečne! Mladí Seničania absolvujú niekoľko prestížnych medzinárodných turnajov do roka. Nechodia už len prekvapiť. Z väčšiny privezú i cenný kov. Nikdy však nemal zlatú príchuť. Nikdy Záhoráci nevystúpili na absolútny vrchol.

Všetko má však svoj čas a aj Seničania sa dočkali. Na prestížnom medzinárodnom turnaji Shalom Cup získali zlaté medaily, dokázali predčiť také kluby ako Inter Milán, Lazio Rím, SSC Neapol či AC Turín. „Nešli sme tam v porazeneckej nálade. Boli sme si vedomí svojej sily. Tešili sme sa na konfrontáciu s talianskym futbalom. Veľmi sa tešíme z úspechu,“ hovorí v rozhovore tréner senickej sedemnástky Miroslav Hainc.

Čítajte aj: FANTÁZIA: FK SENICA VÍŤAZOM SHALOM CUPU

Vlani ste boli s tímom na rovnakom turnaji bronzoví. Tentoraz to vyšlo na výbornú. Výborný úspech. Koho by ste chceli za neho pochváliť?

Náš úspech bol podľa mňa zmesou rôznych faktorov. V prvom rade je to kvalitnými podmienkami, ktoré našim chalanom vytvára FK Senica. V druhom rade, na turnaji sme mali kvalitný výber hráčov, ktorí už majú medzinárodné skúsenosti. Uspeli sme napriek veľmi mladému kádru. Bolo vidieť, že naši hráči majú už potrebnú prax za sebou. Boli súbojoví, bojovní a najmä sebavedomí. Po tretie, bolo to našou svedomitou prípravou a hernou filozofiou. Nebetónovali sme, nesústredili sa až tak na defenzívu, i keď sme dostali veľmi málo gólov. Hrali sme otvorený futbal.

Proti takým klubom ako SSC Neapol či Lazio Rím hrať otvorený futbal?

Áno, presne to sme chceli. Chceme útočiť aj za cenu rizika. Je to vidieť i na našich zápasoch v lige. Presujeme súpera na ich polovici. Chceme hrať atraktívny futbal, ktorý sa ľuďom páči. Samozrejme, takýto herný štýl je náročný na kondíciu i na myslenie hráčov. Nám sa však vypláca.

Ako na taký herný štýl reagovali domáci Taliani?

Všetci boli prekvapení, že čo si to tí Slováci dovoľujú. Naši súperi boli v šoku z toho, že sme im nedali hrať, atakovali sme ich, mali minimum času na to niečo vytvoriť.

Naznačujete, že FK Senica sa môže vyrovnať špičkovým talianskym klubom?

Nemyslím si, že u nás robíme futbal horšie ako v Taliansku. Boli sme na stáži v Parme. Mali sme možnosť sledovať na vlastné oči, ako sa robí v Taliansku s mládežou. Zaujímavosťou je, že v každom jednom tréningu majú fyzickú zložku, ktorá trvá cca 20 minút. Takisto ich tréningové jednotky majú veľké objemy, tréning trval aj dve hodiny. Oni hovoria, techniko, taktiko, fyziko J. My, na Slovensku trénujeme trocha inak, ale nemyslím si, že horšie. V takom klube ako FK Senica im konkurujeme aj podmienkami.

Ktorý zápas bol pre vás najnáročnejší?

Treba povedať, že v žiadnom zápase sme neboli horší. Pre mňa bol najťažší prvý zápas s výberom Kampánie. Mali sme totiž nahustený ligový program. Keď to teraz zrátam, v priebehu trinástich dní sme odohrali osem zápasov. Do toho ešte náročná osemnásťhodinová cesta do Talianska.

Turnaj má v Taliansku zvučné meno. Aký bol o neho záujem?

Bolo tam veľa divákov i agentov. Veľkú pozornosť venovali predovšetkým Denisovi Baumgartnerovi. V Taliansku je známy.

Ktorých chlapcov ste po turnaji špeciálne pochválili?

Všetci chlapci si zaslúžia pochvalu. Od brankára až po posledného útočníka. Treba povedať, že ani jeden z našich hráčov nebol na turnaji do počtu. Veď hráč, ktorý odohral najmenej minút na turnaji, si ich pripísal 90. Máme vyrovnaný káder, všetci chlapci si pripísali cenné medzinárodné skúsenosti.

Dojemný preslov v kabíne bol? Či to nie je na vás?

Nejaký veľký preslov som nemal. Všetci sme boli unavení. Povedal som im, že sami vidia, že výkonostne majú na to, aby konkurovali najlepším. Teraz si to však musia sami usporiadať v hlave a makať na sebe. Jedine to je cesta.

 
Podobné články
Facebook
Twitter
Aktuálne na webe
Po výbornom výkone sme zdolali Trnavu

Po výbornom výkone sme zdolali Trnavu

23.2. | Ivan Tobiáš, TASR, foto: Jozef Komorný
Zajtra privítame Spartak Trnava

Zajtra privítame Spartak Trnava

22.2. | Ivan Tobiáš
Podporte futbalové nádeje FK Senica 2 % z dane

Podporte futbalové nádeje FK Senica 2 % z dane

18.2. | Ivan Tobiáš

Copyright © 2020 FK Senica & eSports.cz, s.r.o. • RSS kanál

Celý obsah stránok je chránený podľa autorského zákona a jeho kopírovanie bez výslovného súhlasu redakcie je zakázané.
Povolená je citácia častí materiálov tu uverejnených s uvedením zdroja fksenica.eu