Dominik Nemec ďalším reprezentantom zo Senice

Dominik Nemec ďalším reprezentantom zo Senice

27.10.2010 | Redakcia

20101027 V našom seriáli, o talentovaných mládežníkoch v štruktúre FK Senica, pokračujeme kategóriou šestnásťročných. Z tímu Milana Suchého nás zaujal Dominik Nemec. Šikovný útočník patrí medzi dominantné postavy tímu. Prvé skúsenosti má už aj z reprezentácie.

 

 

Hoci je stále začínajúcim športovcom, vystriedal už niekoľko klubov. „Prvýkrát ma na štadión priviedol otec. Aj vďaka nemu som s futbalom začínal už v šiestich rokoch. V Gbeloch som strávil obdobie prípravky. V žiackych kategóriách som hral už v Malackách. Po troch rokoch som znova zmenil pôsobisko a prišiel som do Senice,“ opisuje svoju doterajšiu futbalovú púť Dominik Nemec.

 

V mladom veku tak musí zápasiť, nie len so študijnými a športovými povinnosťami, ale aj s cestovaním na tréningy a do školy. „Keď som hral za Malacky, trénovali sme v Kopčanoch. Do Malaciek sme chodili iba na zápasy. Na tréningy sme cestovali autobusom, alebo s rodičmi autami,“ spomína si na fungovanie v prvom klube mimo domova talentovaný športovec. Po prestupe sa stretol s náročnejšími podmienkami. „V porovnaní s Gbelmi sme mali v Malackách častejšiu záťaž. Trénovali sme štyrikrát do týždňa. Okrem toho sme hrali minimálne jeden zápas.“

 

Zvýšená tréningová záťaž v nejednom prípade negatívne vplýva na študijné výsledky. Dominik ale v tomto smere žiadnu zmenu nepocítil. „V súčasnosti chodím na súkromnú školu so zameraním na podnikanie. Najviac ma baví informatika. Naopak, neteší ma, keď máme dejepis a matematiku. Na škole nám vychádzajú v ústrety. Učenie sa dá v pohode zosúladiť s tréningom,“ pochvaľuje si koordináciu študijnej a športovej oblasti rodák zo Skalice.

 

Poslaním mládežníckych výberov by malo byť vychovávanie hráčov pre seniorský futbal. Nejeden tréner však v tejto kategórii podlieha fetišu výsledkov a hlavná úloha výchovy ide neraz na vedľajšiu koľaj. V štruktúre FK Senica to našťastie neplatí. „Výsledky sú dôležité, ale tréneri na nás prehnaný tlak nevytvárajú. Dôležitejším je pilovanie herného prejavu. Na tréningoch sa venujeme zdokonaľovaniu techniky, akciám po krajoch, streľbe a rýchlosti.“

 

Vlani bol oporou v pätnástke, teraz hrá o kategóriu vyššie. „Je to náročnejšie. Hráči sú oveľa kvalitnejší a vyspelejší,“ všimol sa cieľavedomý športovec, zbierajúci prvé skúsenosti aj v reprezentačných farbách. „Nedávno som dostal pozvánku do pätnástky. Mali sme hrať proti Maďarsku. Na poslednú chvíľu to odvolali, preto sme nastúpili proti sedemnástke Senca a devätnástke Trnavy,“ vrátil sa k prvým dotykom s národným dresom Dominik.

 

Veľký potenciál v ňom vidí aj jeho senický tréner Milan Suchý. „Je dynamický. Navyše má dobrú strelu. Má aj jednu zvláštnu vlastnosť. Svojim prístupom dokáže totálne strhnúť mužstvo, ale z času na čas sa nevyhne hluchej pasáži. Tá prichádza väčšinou po tom, ako ho niečo v zápase rozčúli. Chvíľu mu potom trvá, kým opäť nájde stratenú  koncentráciu. V minulosti sa to u neho prejavovalo oveľa viac. Veľmi intenzívne pracujeme na odstránení tohto nedostatku. Aj preto má Dominik týchto chvíľkových výpadkov sústredenosti čoraz menej. Oveľa viac u neho prevládajú bojovné vlastnosti,“ zhrnul tréner niekoľkými vetami prínos Nemca pre tím.

 

Dotazník:

meno: Dominik Nemec

narodený: 28.apríla 1995 v Skalici

 

post: útočník

prednosti: rýchlosť a streľba

 

klub: FK Senica

predchádzajúce pôsobiská: Gbely, Malacky

 

priateľka: mám, ale meno nezverejním

súrodenci: mladšia sestra (2 roky)

 

obľúbený hráč: Cristiano Ronaldo

obľúbený klub: Real Madrid

 

najpamätnejší zápas, v ktorom som hral: proti Norköpingu v európskom finálovom turnaji Nike Premier Cupu

najpamätnejší zápas v TV: FC Liverpool – AC Miláno 3:3 (3:2 na penalty) vo finále LM 2005

najväčšie futbalové osobnosti, ktoré som stretol: slovenskí reprezentanti Weiss a Hamšík

 

najkrajší futbalový zážitok: postup do európskeho finále Nike Premier Cupu

najsmutnejší futbalový zážitok: krajské finále Nike Premier Cupu o rok neskôr, keď sme nepostúpili do celoslovenského finále, so Spartakom sme vypadli na jedenástky

 

spôsob relaxu: najmä spánok

obľúbené jedlo a nápoj: kuracie prsia s ryžou a fanta

 
Podobné články
Facebook
Twitter
Aktuálne na webe
Organizačné pokyny pre divákov pred zápasom s Michalovcami

Organizačné pokyny pre divákov pred zápasom s Michalovcami

13.10. | FK Senica
Prehra so Sereďou gólom v nadstavenom čase

Prehra so Sereďou gólom v nadstavenom čase

4.10. | TASR, foto: Braňo Španka
Šimon Šumbera: Verím, že zajtra uspejeme

Šimon Šumbera: Verím, že zajtra uspejeme

1.10. | FK Senica, foto: Braňo Španka
2

Copyright © 2021 FK Senica & eSports.cz, s.r.o. • RSS kanál

Celý obsah stránok je chránený podĺa autorského zákona a jeho kopírovanie bez výslovného súhlasu redakcie je zakázané.
Povolená je citácia častí materiálov tu uverejnených s uvedením zdroja fksenica.eu