Kalabiška: Na Európu sme si už zvykli. Tento rok sme sklamali

Kalabiška: Na Európu sme si už zvykli. Tento rok sme sklamali

19.05.2014 | Milan Ondruš

Seničania nemajú už ani teoretickú šancu na tohtoročné nakuknutie do pohárovej Európy. Zverenci Pavla Hapala sú momentálne na piatej priečke tabuľky a pri dobrej konštalácii hviezd môžu poskočiť maximálne o jednu priečku. Hoci sa môže zdať, že v ligovom finiši im už nejde o nič, nie je to tak.

„Záver nechceme rozhodne vypustiť. Musíme sa pozviechať. Chceme to dohrať so vztýčenou hlavou. Už kvôli fanúšikom, všetkým ľuďom okolo futbalu či majiteľovi, ktorý v Senici pre futbal robí veľmi veľa,“ hovorí senický univerzál Jan Kalabiška.

Záhoráci sa nepozrú do Európskej ligy. Definitívne miestenky majú zabezpečené už AS Trenčín, Spartak Trnava a MFK Košice (finalista Slovnaft Cupu). Po troch rokoch to je pre futbalovú Senicu sklamanie. Kalabiška nastúpil proti každému zo štyroch súperov v druhej najprestížnejšej európskej klubovej súťaži. „Už sme si za tie roky na Európu zvykli. Určite je to pre nás obrovské sklamanie. Pred sezónou sme si dali za cieľ účasť v Európskej lige. Nesplnili sme ho,“ krúti hlavou rýchlonohý stredopoliar.

Seničanom definitívne zahatala európsku cestu prehra na pôde Zlatých Moraviec (1:2). O jediný gól Záhorákov sa postaral práve Jan Kalabiška. Vsietil ho netradične pravou nohou. „Veru si ani nepamätám, kedy som dal naposledy gól pravačkou. V majstrovskom zápase asi ešte nikdy. Na tréningu tak dohromady trikrát za život. V zápase sme po vyrovnávajúcom góle pomýšľali i na víťazstvo. Opäť sme však zlyhali najmä v defenzíve a prehrali sme,“ vracia sa k sobotnému zápasu Kalabiška.

Najbližšie sa Senica predstaví doma proti Banskej Bystrici (20.5. o 17:30). Víťazná rozlúčka s domácim publikom by bola zaiste aspoň drobnou náplasťou na nepresvedčivé výkony zo záveru súťaže.

 
Podobné články
Facebook
Twitter
Aktuálne na webe
Z Grécka pricházda perspektívny mladík Ioannis Niarchos

Z Grécka pricházda perspektívny mladík Ioannis Niarchos

21.9. | Redakce
Mládež v akcii: Výsledkový servis

Mládež v akcii: Výsledkový servis

21.9. | Redakce
V šesťgólovom zápase prehra proti lídrovi

V šesťgólovom zápase prehra proti lídrovi

20.9. | Redakce

Copyright © 2020 FK Senica & eSports.cz, s.r.o. • RSS kanál

Celý obsah stránok je chránený podľa autorského zákona a jeho kopírovanie bez výslovného súhlasu redakcie je zakázané.
Povolená je citácia častí materiálov tu uverejnených s uvedením zdroja fksenica.eu