Sobotný kapitán Opiela: ”Nezvládli sme to”

Sobotný kapitán Opiela: "Nezvládli sme to"

12.05.2014 | Milan Ondruš, foto: Marián Bazala

Sobotný zápas proti Žiline Seničania nezvládli. Na domácej pôde inkasovali až štyrikrát a po prehre 1:4 mali, pochopiteľne zvesené hlavy. Najmä v prvom polčase to bola obojstranne otvorená partia a výsledok 1:4 je pre domácich veľmi krutý. „Čo k tomu povedať, nezvládli sme to. Príčiny si musíme rozobrať,“ hovorí sobotný kapitán Lukáš Opiela.

Lukáš Opiela je štvrtým futbalistom, ktorý si navliekol kapitánsku pásku na ruku v tejto sezóne Corgoň ligy. Po Tomášovi Kóňovi ju prebral Juraj Piroska, pri jeho absencii skončila na ruke stopéra Petra Pavlíka. Po jeho vylúčení si ju navliekol práve Opiela, jeden z najskúsenejších na trávniku. Domácu kapitánsku premiéru v senickom drese si však predstavoval inak. „Vypadli nám hráči, to áno. My sa s tým ale musíme vysporiadať. O tom je futbal. Nezvládli sme to,“ hovorí Opiela.

Záhoráci strácajú na tretiu pohárovú priečku už osem bodov. Hoci teoretická šanca na účasť v Európskej lige stále žije, šance sa vzďaľujú. O sobotnom domácom fiasku rozhodla podľa Lukáša Opielu efektivita Žiliny. „Žilinčania boli oveľa efektívnejší. My, aj keď sme si šancu vytvorili, nevyužili sme ju. Neboli sme schopní vstreliť gól. Na druhú stranu, stále máme problémy s defenzívou. Každý zápas inkasujeme množstvo gólov. To je náš najväčší problém v súčasnosti,“ dodáva senický stredopoliar.

V sobotu čaká zverencov trénera Pavla Hapala FC ViOn Zlaté Moravce. „Musíme sa na zápas pripraviť a dohrať sezónu s čo možno najväčším bodovým ziskom,“ hovorí Opiela.

 
Podobné články
Facebook
Twitter
Aktuálne na webe
Po výbornom výkone sme zdolali Trnavu

Po výbornom výkone sme zdolali Trnavu

23.2. | Ivan Tobiáš, TASR, foto: Jozef Komorný
Zajtra privítame Spartak Trnava

Zajtra privítame Spartak Trnava

22.2. | Ivan Tobiáš
Podporte futbalové nádeje FK Senica 2 % z dane

Podporte futbalové nádeje FK Senica 2 % z dane

18.2. | Ivan Tobiáš

Copyright © 2020 FK Senica & eSports.cz, s.r.o. • RSS kanál

Celý obsah stránok je chránený podľa autorského zákona a jeho kopírovanie bez výslovného súhlasu redakcie je zakázané.
Povolená je citácia častí materiálov tu uverejnených s uvedením zdroja fksenica.eu