Sobotný kapitán Opiela: ”Nezvládli sme to”

Sobotný kapitán Opiela: "Nezvládli sme to"

12.05.2014 | Milan Ondruš, foto: Marián Bazala

Sobotný zápas proti Žiline Seničania nezvládli. Na domácej pôde inkasovali až štyrikrát a po prehre 1:4 mali, pochopiteľne zvesené hlavy. Najmä v prvom polčase to bola obojstranne otvorená partia a výsledok 1:4 je pre domácich veľmi krutý. „Čo k tomu povedať, nezvládli sme to. Príčiny si musíme rozobrať,“ hovorí sobotný kapitán Lukáš Opiela.

Lukáš Opiela je štvrtým futbalistom, ktorý si navliekol kapitánsku pásku na ruku v tejto sezóne Corgoň ligy. Po Tomášovi Kóňovi ju prebral Juraj Piroska, pri jeho absencii skončila na ruke stopéra Petra Pavlíka. Po jeho vylúčení si ju navliekol práve Opiela, jeden z najskúsenejších na trávniku. Domácu kapitánsku premiéru v senickom drese si však predstavoval inak. „Vypadli nám hráči, to áno. My sa s tým ale musíme vysporiadať. O tom je futbal. Nezvládli sme to,“ hovorí Opiela.

Záhoráci strácajú na tretiu pohárovú priečku už osem bodov. Hoci teoretická šanca na účasť v Európskej lige stále žije, šance sa vzďaľujú. O sobotnom domácom fiasku rozhodla podľa Lukáša Opielu efektivita Žiliny. „Žilinčania boli oveľa efektívnejší. My, aj keď sme si šancu vytvorili, nevyužili sme ju. Neboli sme schopní vstreliť gól. Na druhú stranu, stále máme problémy s defenzívou. Každý zápas inkasujeme množstvo gólov. To je náš najväčší problém v súčasnosti,“ dodáva senický stredopoliar.

V sobotu čaká zverencov trénera Pavla Hapala FC ViOn Zlaté Moravce. „Musíme sa na zápas pripraviť a dohrať sezónu s čo možno najväčším bodovým ziskom,“ hovorí Opiela.

 
Podobné články
Facebook
Twitter
Aktuálne na webe
Akadémia aj naďalej bez tréningového procesu

Akadémia aj naďalej bez tréningového procesu

13.3. | FK Senica
Prvé dve kolá nadstavby zrušené

Prvé dve kolá nadstavby zrušené

9.3. | FK Senica
Dôležitý oznam pre rodičov detí v Akadémii FK Senica

Dôležitý oznam pre rodičov detí v Akadémii FK Senica

9.3. | FK Senica

Copyright © 2020 FK Senica & eSports.cz, s.r.o. • RSS kanál

Celý obsah stránok je chránený podľa autorského zákona a jeho kopírovanie bez výslovného súhlasu redakcie je zakázané.
Povolená je citácia častí materiálov tu uverejnených s uvedením zdroja fksenica.eu